Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen start achter Norris als tweede bij Grote Prijs Spanje

Verstappen start achter Norris als tweede bij Grote Prijs Spanje

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen gaat zondag tijdens de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 vanaf de tweede plek van start. Poleposition is in Barcelona voor de Brit Lando Norris van McLaren, die in zijn beste ronde van de kwalificatie 0,020 seconde sneller was dan de Nederlander van Red Bull.

De tweede startrij is voor Mercedes-coureurs Lewis Hamilton en George Russell. Zij gaven respectievelijk 0,318 en 0,320 toe op Norris.

"Het was bijna een perfecte ronde en dit is mijn mooiste poleposition, al heb ik er niet heel veel gehad", zei Norris na afloop op het circuit. "Ik ben hier erg blij mee. We waren de laatste weken al sterk, sinds de Grote Prijs van Miami. Helaas hebben we pole telkens net gemist na het mislopen van de perfecte ronde. Het wordt zondag lastig tegen Max en Lewis, maar winnen is wel het plan." Norris mocht slechts één keer eerder vanaf pole starten.

Tweede startplek

Verstappen leek te kunnen leven met de tweede startplek. Pas in de laatste ronde noteerde Norris zijn beste tijd. "We kunnen tevreden zijn met dit optreden en we hebben alles om voor te rijden zondag", zei Verstappen met een glimlach.

Verstappen was dit raceweekend in geen van de drie trainingen de snelste. In de eerste oefensessie noteerde hij de tweede tijd, in de tweede training de vijfde en in de laatste de vierde.

Balans

"Het hele weekend was het lastig de balans te vinden in de trainingen. Maar met de kwalificatie kunnen we tevreden zijn. Helaas was het net niet genoeg, maar zo gaat het soms", aldus de Nederlandse leider in de WK-stand.

Verstappens ploeggenoot Sergio Pérez uit Mexico noteerde de achtste tijd in de kwalificatie. Ferrari-coureurs Charles Leclerc en Carlos Sainz beginnen vanaf P5 en P6.

De Grote Prijs is zondag om 15.00 uur. Vorig jaar zegevierde Verstappen op Circuit de Barcelona-Catalunya, met een ruime voorsprong op Hamilton.

Meer uit Sport

Serena Williams maakt op Wimbledon ook rentree in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.

1 uur geleden
Nederlandse volleybalsters verslaan Thailand in Nations League

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.

3 uur geleden
Pogačar wint slotrit en klassement in Ronde van Zwitserland

VILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.

4 uur geleden
Argentijn Cerúndolo wint tennistoernooi Queen's

LONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.

4 uur geleden
Schilder wint met ontstoken vinger kogelstoten op FBK Games

HENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.

4 uur geleden
Laros viert rentree met sterke zege op 800 meter bij FBK Games

HENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.

4 uur geleden
Broeders-Bol verwent publiek bij FBK Games met zege op 800 meter

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het thuispubliek bij de FBK Games verwend met een overwinning op haar nieuwe atletieknummer, de 800 meter. De 26-jarige Amersfoortse snelde op de snikhete kunststofbaan in Hengelo naar de zege in een tijd van 1.57,41.

5 uur geleden