Verstappen spreekt zich uit voor Red Bull-teambaas Horner
SAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft zich na de kwalificatie van de Grote prijs van Bahrein uitgesproken voor zijn teambaas Christian Horner, die onder druk stond na beschuldigingen van ongepast gedrag. De drievoudig wereldkampioen zei dat de bijdrage van Horner aan het succes van het team niet ter discussie stond.
"Luister, als ik zie hoe Christian binnen het team werkt, hij is een ongelofelijke teambaas", zei Verstappen. "Zeker gekeken naar de prestaties, kun je dat niet betwijfelen."
Verstappen had zich eerder niet uitgelaten over het onderzoek naar de teambaas van Red Bull. De leiding van het Formule 1-team sprak Horner woensdag vrij van vermeend ongepast gedrag. Horner was daar door een vrouwelijke medewerker van het raceteam van beschuldigd. "Het onafhankelijke onderzoek naar de aantijgingen tegen de heer Horner is afgerond en Red Bull kan bevestigen dat de klacht is afgewezen", meldde moederbedrijf Red Bull.
Focus op racen
Horner had de beschuldigingen steeds ontkend. Na de kwalificatie gaf hij toe dat de hele zaak voor afleiding had gezorgd. "Maar de klachten zijn afgewezen, we focussen ons nu weer op het racen", zei hij.
In een email die donderdag was rondgestuurd aan betrokkenen in de Formule 1 waren echter vermeende screenshots te zien van Whatsapp-gesprekken die Horner zou hebben gehad met de vrouw die een aanklacht tegen hem indiende. Horner wilde zelf in interviews niet ingaan op het vermeende bewijs. Een woordvoerder van de internationale autosportbond FIA liet weten dat de bond het beschouwt als een interne zaak van het team, maar die nauwgezet volgt. Horner zou vrijdag ook een kort onderhoud hebben gehad met FIA-voorzitter Mohammed Ben Sulayem en met Formule 1-directeur Stefano Domenicali.
Meer uit Sport
BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
31 minuten geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
5 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
6 uur geleden