Verstappen spreekt zich uit voor Red Bull-teambaas Horner
SAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft zich na de kwalificatie van de Grote prijs van Bahrein uitgesproken voor zijn teambaas Christian Horner, die onder druk stond na beschuldigingen van ongepast gedrag. De drievoudig wereldkampioen zei dat de bijdrage van Horner aan het succes van het team niet ter discussie stond.
"Luister, als ik zie hoe Christian binnen het team werkt, hij is een ongelofelijke teambaas", zei Verstappen. "Zeker gekeken naar de prestaties, kun je dat niet betwijfelen."
Verstappen had zich eerder niet uitgelaten over het onderzoek naar de teambaas van Red Bull. De leiding van het Formule 1-team sprak Horner woensdag vrij van vermeend ongepast gedrag. Horner was daar door een vrouwelijke medewerker van het raceteam van beschuldigd. "Het onafhankelijke onderzoek naar de aantijgingen tegen de heer Horner is afgerond en Red Bull kan bevestigen dat de klacht is afgewezen", meldde moederbedrijf Red Bull.
Focus op racen
Horner had de beschuldigingen steeds ontkend. Na de kwalificatie gaf hij toe dat de hele zaak voor afleiding had gezorgd. "Maar de klachten zijn afgewezen, we focussen ons nu weer op het racen", zei hij.
In een email die donderdag was rondgestuurd aan betrokkenen in de Formule 1 waren echter vermeende screenshots te zien van Whatsapp-gesprekken die Horner zou hebben gehad met de vrouw die een aanklacht tegen hem indiende. Horner wilde zelf in interviews niet ingaan op het vermeende bewijs. Een woordvoerder van de internationale autosportbond FIA liet weten dat de bond het beschouwt als een interne zaak van het team, maar die nauwgezet volgt. Horner zou vrijdag ook een kort onderhoud hebben gehad met FIA-voorzitter Mohammed Ben Sulayem en met Formule 1-directeur Stefano Domenicali.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
22 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
23 uur geleden