Verstappen spreekt zich uit voor Red Bull-teambaas Horner
SAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft zich na de kwalificatie van de Grote prijs van Bahrein uitgesproken voor zijn teambaas Christian Horner, die onder druk stond na beschuldigingen van ongepast gedrag. De drievoudig wereldkampioen zei dat de bijdrage van Horner aan het succes van het team niet ter discussie stond.
"Luister, als ik zie hoe Christian binnen het team werkt, hij is een ongelofelijke teambaas", zei Verstappen. "Zeker gekeken naar de prestaties, kun je dat niet betwijfelen."
Verstappen had zich eerder niet uitgelaten over het onderzoek naar de teambaas van Red Bull. De leiding van het Formule 1-team sprak Horner woensdag vrij van vermeend ongepast gedrag. Horner was daar door een vrouwelijke medewerker van het raceteam van beschuldigd. "Het onafhankelijke onderzoek naar de aantijgingen tegen de heer Horner is afgerond en Red Bull kan bevestigen dat de klacht is afgewezen", meldde moederbedrijf Red Bull.
Focus op racen
Horner had de beschuldigingen steeds ontkend. Na de kwalificatie gaf hij toe dat de hele zaak voor afleiding had gezorgd. "Maar de klachten zijn afgewezen, we focussen ons nu weer op het racen", zei hij.
In een email die donderdag was rondgestuurd aan betrokkenen in de Formule 1 waren echter vermeende screenshots te zien van Whatsapp-gesprekken die Horner zou hebben gehad met de vrouw die een aanklacht tegen hem indiende. Horner wilde zelf in interviews niet ingaan op het vermeende bewijs. Een woordvoerder van de internationale autosportbond FIA liet weten dat de bond het beschouwt als een interne zaak van het team, maar die nauwgezet volgt. Horner zou vrijdag ook een kort onderhoud hebben gehad met FIA-voorzitter Mohammed Ben Sulayem en met Formule 1-directeur Stefano Domenicali.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.
48 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.
2 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
2 uur geledenBENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
4 uur geleden