Verstappen snelste in vrije training zonder waarde
ISTANBUL (ANP) - Max Verstappen was zaterdag ook in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Turkije in de Formule 1 de snelste. Voor wat het waard is, want de omstandigheden maakten een fatsoenlijke oefenronde onmogelijk. De Brit Lewis Hamilton, die zich zondag kan verzekeren van zijn derde wereldtitel in de Formule 1, kwam niet eens tot een ronde in de stromende regen op het spekgladde Istanbul Park.
Verstappen leidde uiteindelijk met een tijd van 1.48,485. Vrijdag was de Nederlander van Red Bull goed voor de snelste tijden in de eerste twee trainingen: 1.35,077 en 1.28,330. Het verschil met zijn tijd in de derde training gaf al aan dat er van serieus racen zaterdag geen sprake was. Alleen Charles Leclerc bleef in zijn Ferrari nu binnen de seconde van Verstappen, wiens teamgenoot Alexander Albon anderhalve seconde toegaf.
De Fin Valtteri Bottas, die in zijn Mercedes wel een rondetijd liet noteren, was 7 seconden langzamer dan Verstappen. Vrijdag was er al kritiek op het gerenoveerde circuit. Hamilton vergeleek de nieuwe asfaltlaag met een ijsbaan. Zorgen zijn er over de kwalificatie, die zaterdagmiddag mogelijk onder dezelfde omstandigheden moet worden verreden.
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
27 minuten geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
1 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italiƫ voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
2 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiƫr Jai Hindley.
4 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
7 uur geleden