Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen snelste in natte derde vrije training op Spa

Verstappen snelste in natte derde vrije training op Spa

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de derde vrije training van de Grote Prijs van België de beste tijd neergezet. Veel waarde zal de regerend wereldkampioen in de Formule 1 niet hechten aan die tijd, want er werd door zware regen nauwelijks gereden op het circuit van Spa-Francorchamps.

Verstappen was met een ronde van 2.01,565 bijna anderhalve seconde sneller dan Oscar Piastri in de McLaren. Pierre Gasly zette in de Alpine de derde tijd neer voor Lando Norris in de andere McLaren.

De training werd een eerste keer onderbroken met een rode vlag omdat Lance Stroll in de Aston Martin van de baan schoot en de muur raakte. Doordat er veel water op de baan stond, kwam er een tweede rode vlag die bijna tot het einde van de training duurde. Enkele coureurs gingen nog voor een ronde naar buiten. Carlos Sainz miste in de Ferrari nog een bocht, maar bleef ongedeerd.

Leiding

Later zaterdag om 16.00 uur is de kwalificatie voor de hoofdrace. Die wordt zondag vanaf 15.00 uur verreden. Verstappen wisselde voor het weekend opnieuw zijn motor, waardoor hij tien plaatsen gridstraf krijgt voor de hoofdrace.

Verstappen won in 2021, 2022 en 2023 de Grote Prijs van België en heeft met 265 punten momenteel de leiding in de WK-stand. Norris staat tweede met 189 punten.

Meer uit Sport

Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

2 uur geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

8 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

23 uur geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 dagen geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

2 dagen geleden