Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen snelst in kwalificatie GP België, maar pole voor Sainz

Verstappen snelst in kwalificatie GP België, maar pole voor Sainz

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de kwalificatie voor de Grote Prijs van België de beste tijd gereden. Maar omdat de leider in de WK-stand zijn motor heeft laten vervangen, start de Nederlander zondag vanuit de achterhoede aan de race op Spa-Francorchamps en niet vanaf poleposition. Die plek is voor Carlos Sainz van Ferrari, die de tweede tijd reed.

Sergio Pérez, teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, start naast de Spanjaard vanaf de eerste startrij. De Mexicaan reed de derde tijd, op een kleine 8 tienden van een seconde van de 1.43,665 van Verstappen. Op die tijd moest ook Sainz ruim 6 tienden toegeven. Charles Leclerc, de grootste concurrent van Verstappen voor de wereldtitel, reed de vierde tijd.

Maar de Monegask van Ferrari koos ervoor onder meer zijn versnellingsbak te laten vervangen en start als zestiende, een plekje achter Verstappen. Leclerc was in de tweede sessie nog de snelste, Verstappen in de eerste.

Ook Esteban Ocon, Lando Norris, Valtteri Bottas en Mick Schumacher worden teruggezet in de startopstelling voor de race van zondag om 15.00 uur vanwege nieuwe onderdelen.

De kwalificatie voor de Grote Prijs van België begon 25 minuten later door een kapotte vangrail, veroorzaakt door een crash in de Porsche Mobil 1 Supercup.

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

6 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

6 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

8 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

9 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

9 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

15 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden