Verstappen snelst in kwalificatie GP België, maar pole voor Sainz
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de kwalificatie voor de Grote Prijs van België de beste tijd gereden. Maar omdat de leider in de WK-stand zijn motor heeft laten vervangen, start de Nederlander zondag vanuit de achterhoede aan de race op Spa-Francorchamps en niet vanaf poleposition. Die plek is voor Carlos Sainz van Ferrari, die de tweede tijd reed.
Sergio Pérez, teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, start naast de Spanjaard vanaf de eerste startrij. De Mexicaan reed de derde tijd, op een kleine 8 tienden van een seconde van de 1.43,665 van Verstappen. Op die tijd moest ook Sainz ruim 6 tienden toegeven. Charles Leclerc, de grootste concurrent van Verstappen voor de wereldtitel, reed de vierde tijd.
Maar de Monegask van Ferrari koos ervoor onder meer zijn versnellingsbak te laten vervangen en start als zestiende, een plekje achter Verstappen. Leclerc was in de tweede sessie nog de snelste, Verstappen in de eerste.
Ook Esteban Ocon, Lando Norris, Valtteri Bottas en Mick Schumacher worden teruggezet in de startopstelling voor de race van zondag om 15.00 uur vanwege nieuwe onderdelen.
De kwalificatie voor de Grote Prijs van België begon 25 minuten later door een kapotte vangrail, veroorzaakt door een crash in de Porsche Mobil 1 Supercup.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
18 minuten geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
2 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
21 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
23 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
1 dag geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
2 dagen geleden