Verstappen snelst in kwalificatie GP België, maar pole voor Sainz
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de kwalificatie voor de Grote Prijs van België de beste tijd gereden. Maar omdat de leider in de WK-stand zijn motor heeft laten vervangen, start de Nederlander zondag vanuit de achterhoede aan de race op Spa-Francorchamps en niet vanaf poleposition. Die plek is voor Carlos Sainz van Ferrari, die de tweede tijd reed.
Sergio Pérez, teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, start naast de Spanjaard vanaf de eerste startrij. De Mexicaan reed de derde tijd, op een kleine 8 tienden van een seconde van de 1.43,665 van Verstappen. Op die tijd moest ook Sainz ruim 6 tienden toegeven. Charles Leclerc, de grootste concurrent van Verstappen voor de wereldtitel, reed de vierde tijd.
Maar de Monegask van Ferrari koos ervoor onder meer zijn versnellingsbak te laten vervangen en start als zestiende, een plekje achter Verstappen. Leclerc was in de tweede sessie nog de snelste, Verstappen in de eerste.
Ook Esteban Ocon, Lando Norris, Valtteri Bottas en Mick Schumacher worden teruggezet in de startopstelling voor de race van zondag om 15.00 uur vanwege nieuwe onderdelen.
De kwalificatie voor de Grote Prijs van België begon 25 minuten later door een kapotte vangrail, veroorzaakt door een crash in de Porsche Mobil 1 Supercup.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
7 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
10 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden