Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen sneller dan Hamilton in derde training Saudi-Arabië

Verstappen sneller dan Hamilton in derde training Saudi-Arabië

DJEDDA (ANP) - Max Verstappen zal met enig vertrouwen later zaterdag de kwalificatie voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië aanvangen. De kampioenschapsleider in de Formule 1 was in de derde en laatste vrije training de snelste op het nieuwe stratencircuit van Djedda. Op zachte banden noteerde hij in zijn Red Bull 1.28,100 in zijn beste rondje.

Titelrivaal Lewis Hamilton van Mercedes, die vrijdag nog sneller was dan Verstappen in de trainingen, gaf nu ruim twee tienden toe op de Nederlander. De Brit reed zijn snelste ronde op de harde band.

Sergio Perez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, klokte de derde tijd. Hij was meer dan een halve seconde langzamer dan zijn kopman. De Japanner Yuki Tsunoda was snel in de AlphaTauri met de vierde tijd.

Kwalificatierace

De kwalificatierace begint om 18.00 uur. Die bepaalt de startvolgorde voor de race op zondag, waarin Verstappen de kans heeft om zijn eerste wereldtitel te veroveren.

Alle auto's bleven heel in de derde training, hoewel Nikita Mazepin bijna achterop Hamilton knalde. De Rus van Haas F1 kon nog net op tijd uitzwenken om op dat moment de langzaam rijdende Brit niet te raken. Hamilton beweerde over de teamradio dat niemand hem had gewaarschuwd voor achteropkomend verkeer.

De Formule 1 nadert zijn ontknoping. Verstappen heeft 8 punten voorsprong op Hamilton. Als de Nederlander zondag in Saudi-Arabië de race wint én de snelste ronde rijdt, goed voor 26 punten, is hij wereldkampioen als Hamilton niet verder komt dan de zesde plaats (8 punten). Wanneer de Brit buiten de punten eindigt, heeft Verstappen aan de tweede plek genoeg om de titel te pakken. De kans is echter groot dat de wereldtitelstrijd pas wordt beslist in de laatste race van het seizoen in Abu Dhabi, op 12 december.

Meer uit Sport

Tennisser Alcaraz zonder te spelen naar kwartfinale in Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.

6 uur geleden
Alle 18.000 startbewijzen Marathon Rotterdam vergeven

ROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.

7 uur geleden
Voormalig wereldkampioen Formule 1 Alan Jones overleden

SYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.

12 uur geleden
Djokovic op mastertoernooi van Parijs ten onder tegen Hijikata

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.

1 dag geleden
Zverev verliest in Parijs als nummer 1 van Musetti

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.

1 dag geleden
Paul stopt met boksen als hij volgend gevecht verliest

LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.

1 dag geleden
Advies dartslegende Taylor aan Littler: speel en wen aan publiek

BERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.

1 dag geleden