Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen sneller dan Hamilton in derde training Saudi-Arabië

Verstappen sneller dan Hamilton in derde training Saudi-Arabië

DJEDDA (ANP) - Max Verstappen zal met enig vertrouwen later zaterdag de kwalificatie voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië aanvangen. De kampioenschapsleider in de Formule 1 was in de derde en laatste vrije training de snelste op het nieuwe stratencircuit van Djedda. Op zachte banden noteerde hij in zijn Red Bull 1.28,100 in zijn beste rondje.

Titelrivaal Lewis Hamilton van Mercedes, die vrijdag nog sneller was dan Verstappen in de trainingen, gaf nu ruim twee tienden toe op de Nederlander. De Brit reed zijn snelste ronde op de harde band.

Sergio Perez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, klokte de derde tijd. Hij was meer dan een halve seconde langzamer dan zijn kopman. De Japanner Yuki Tsunoda was snel in de AlphaTauri met de vierde tijd.

Kwalificatierace

De kwalificatierace begint om 18.00 uur. Die bepaalt de startvolgorde voor de race op zondag, waarin Verstappen de kans heeft om zijn eerste wereldtitel te veroveren.

Alle auto's bleven heel in de derde training, hoewel Nikita Mazepin bijna achterop Hamilton knalde. De Rus van Haas F1 kon nog net op tijd uitzwenken om op dat moment de langzaam rijdende Brit niet te raken. Hamilton beweerde over de teamradio dat niemand hem had gewaarschuwd voor achteropkomend verkeer.

De Formule 1 nadert zijn ontknoping. Verstappen heeft 8 punten voorsprong op Hamilton. Als de Nederlander zondag in Saudi-Arabië de race wint én de snelste ronde rijdt, goed voor 26 punten, is hij wereldkampioen als Hamilton niet verder komt dan de zesde plaats (8 punten). Wanneer de Brit buiten de punten eindigt, heeft Verstappen aan de tweede plek genoeg om de titel te pakken. De kans is echter groot dat de wereldtitelstrijd pas wordt beslist in de laatste race van het seizoen in Abu Dhabi, op 12 december.

Meer uit Sport

Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

3 uur geleden
Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

6 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

7 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

7 uur geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

7 uur geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

8 uur geleden
Bobsleeërs kijken met gemengde gevoelens terug op twee runs

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."

8 uur geleden