Verstappen sneller dan Hamilton in derde training Saudi-Arabië
DJEDDA (ANP) - Max Verstappen zal met enig vertrouwen later zaterdag de kwalificatie voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië aanvangen. De kampioenschapsleider in de Formule 1 was in de derde en laatste vrije training de snelste op het nieuwe stratencircuit van Djedda. Op zachte banden noteerde hij in zijn Red Bull 1.28,100 in zijn beste rondje.
Titelrivaal Lewis Hamilton van Mercedes, die vrijdag nog sneller was dan Verstappen in de trainingen, gaf nu ruim twee tienden toe op de Nederlander. De Brit reed zijn snelste ronde op de harde band.
Sergio Perez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, klokte de derde tijd. Hij was meer dan een halve seconde langzamer dan zijn kopman. De Japanner Yuki Tsunoda was snel in de AlphaTauri met de vierde tijd.
Kwalificatierace
De kwalificatierace begint om 18.00 uur. Die bepaalt de startvolgorde voor de race op zondag, waarin Verstappen de kans heeft om zijn eerste wereldtitel te veroveren.
Alle auto's bleven heel in de derde training, hoewel Nikita Mazepin bijna achterop Hamilton knalde. De Rus van Haas F1 kon nog net op tijd uitzwenken om op dat moment de langzaam rijdende Brit niet te raken. Hamilton beweerde over de teamradio dat niemand hem had gewaarschuwd voor achteropkomend verkeer.
De Formule 1 nadert zijn ontknoping. Verstappen heeft 8 punten voorsprong op Hamilton. Als de Nederlander zondag in Saudi-Arabië de race wint én de snelste ronde rijdt, goed voor 26 punten, is hij wereldkampioen als Hamilton niet verder komt dan de zesde plaats (8 punten). Wanneer de Brit buiten de punten eindigt, heeft Verstappen aan de tweede plek genoeg om de titel te pakken. De kans is echter groot dat de wereldtitelstrijd pas wordt beslist in de laatste race van het seizoen in Abu Dhabi, op 12 december.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
4 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geleden