Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen sneller dan Hamilton in derde training Saudi-Arabië

Verstappen sneller dan Hamilton in derde training Saudi-Arabië

DJEDDA (ANP) - Max Verstappen zal met enig vertrouwen later zaterdag de kwalificatie voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië aanvangen. De kampioenschapsleider in de Formule 1 was in de derde en laatste vrije training de snelste op het nieuwe stratencircuit van Djedda. Op zachte banden noteerde hij in zijn Red Bull 1.28,100 in zijn beste rondje.

Titelrivaal Lewis Hamilton van Mercedes, die vrijdag nog sneller was dan Verstappen in de trainingen, gaf nu ruim twee tienden toe op de Nederlander. De Brit reed zijn snelste ronde op de harde band.

Sergio Perez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, klokte de derde tijd. Hij was meer dan een halve seconde langzamer dan zijn kopman. De Japanner Yuki Tsunoda was snel in de AlphaTauri met de vierde tijd.

Kwalificatierace

De kwalificatierace begint om 18.00 uur. Die bepaalt de startvolgorde voor de race op zondag, waarin Verstappen de kans heeft om zijn eerste wereldtitel te veroveren.

Alle auto's bleven heel in de derde training, hoewel Nikita Mazepin bijna achterop Hamilton knalde. De Rus van Haas F1 kon nog net op tijd uitzwenken om op dat moment de langzaam rijdende Brit niet te raken. Hamilton beweerde over de teamradio dat niemand hem had gewaarschuwd voor achteropkomend verkeer.

De Formule 1 nadert zijn ontknoping. Verstappen heeft 8 punten voorsprong op Hamilton. Als de Nederlander zondag in Saudi-Arabië de race wint én de snelste ronde rijdt, goed voor 26 punten, is hij wereldkampioen als Hamilton niet verder komt dan de zesde plaats (8 punten). Wanneer de Brit buiten de punten eindigt, heeft Verstappen aan de tweede plek genoeg om de titel te pakken. De kans is echter groot dat de wereldtitelstrijd pas wordt beslist in de laatste race van het seizoen in Abu Dhabi, op 12 december.

Meer uit Sport

Wielrenner Del Grosso boekt in Limburg tweede profzege op de weg

EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.

7 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

9 uur geleden
Van de Zandschulp onderuit in Boekarest na gemiste matchpoints

BOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.

9 uur geleden
Basketballer Doncic mist slot reguliere competitie met blessure

LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.

16 uur geleden
Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

1 dag geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

2 dagen geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

2 dagen geleden