
Verstappen sluit soeverein seizoen af met negentiende zege
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is een ongekend dominant seizoen in stijl geëindigd. De coureur van Red Bull, die al begin oktober zijn derde wereldtitel in de Formule 1 veiligstelde, won ook de laatste race van het jaar, de Grote Prijs van Abu Dhabi.
Het was zijn negentiende overwinning van dit seizoen en de 54e in zijn carrière. Daarmee is Verstappen nu voorbij Sebastian Vettel in de ranglijst aller tijden en de nummer 3 achter recordhouder Lewis Hamilton (103 overwinningen) en Michael Schumacher (91 zeges). Met zijn negentiende zege scherpte hij ook zijn record van meeste zeges in één seizoen verder aan.
Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, vocht zich in slotfase naar de tweede plaats. De Mexicaan incasseerde echter na de finish nog een tijdstraf van vijf seconden, waardoor hij naar de vierde plaats terugviel. Zo schoof Charles Leclerc (Ferrari) op naar de tweede plaats en eindigde George Russell (Mercedes) als derde.
Voorsprong
Verstappen, die van poleposition startte op Circuit Yas Marina, had alleen in de beginfase van de race wat te duchten van Leclerc. De Monegask, die vanaf de tweede plaats was vetrokken, drong in de eerste ronde heftig aan bij de Nederlander en probeerde hem in te halen. Verstappen sloeg alle aanvallen op zijn koppositie kundig af en kon na een aantal ronden geleidelijk wegrijden en uit de DRS - de zone waarin een coureur op hoge snelheid kan inhalen - van Leclerc verdwijnen.
Na zijn eerste pitstop lag Verstappen zevende en mocht de Japanner Yuki Tsunoda (AlphaTauri) even genieten van de koppositie, maar na de bandenwissels van de concurrentie nam de Limburger zijn vertrouwde plek aan de kop van het veld weer in. Hij reed onbedreigd naar de winst en vestigde op twee ronden voor het einde nog een Formule 1-record. Als eerste coureur heeft hij meer dan duizend ronden aan de leiding gereden in een seizoen.
Pérez was de man van de slotfase. Hij rukte op naar voren, maar bij het inhalen van Lando Norris (McLaren) reed hij de Brit aan. De stewards gaven hem een tijdstraf van vijf seconden. De Mexicaan reed stug door en haalde vervolgens Russell en Leclerc nog in, maar aan de finish was zijn voorsprong op die twee niet groot genoeg om de tweede plek vast te houden.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Atlete Femke Bol begint haar outdoorseizoen op 25 mei met de Diamond League-wedstrijd op de 400 meter horden in het Marokkaanse Rabat. "Nog drie weken", schreef de regerend Europees- en wereldkampioene bij de aankondiging op Instagram. De 25-jarige Amersfoortse beëindigde haar indoorseizoen in maart na de EK in Apeldoorn.
48 minuten geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ook de samenwerking met zijn coach Dennis Sporrel beëindigd. De nummer 35 van de wereld en zijn trainer zijn "samen tot de conclusie gekomen dat het niet meer werkt", bevestigt Sporrel. "We hebben mooie maanden gehad en daar ben ik dankbaar voor."
5 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de eerste partij na zijn dopingschorsing gewonnen. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome de Argentijn Mariano Navone in twee sets: 6-3 6-4. De 23-jarige Sinner treft in de derde ronde Jesper de Jong.
18 uur geledenTIRANA (ANP) - Joshua Tarling heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 21-jarige Brit van Ineos Grenadiers was de beste in de individuele tijdrit over 13,7 kilometer met start en finish in Tirana, de hoofdstad van Albanië. Tarling bleef de Sloveen Primoz Roglic 1 seconde voor. De Australiër Jay Vine werd derde.
22 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is vroegtijdig uitgeschakeld op het WTA-toernooi van Rome. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de derde ronde van de Amerikaanse Danielle Collins: 6-1 7-5.
23 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez (Ducati) heeft ook de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. De zesvoudig wereldkampioen won tot dusver alle zes sprintraces in dit seizoen.
23 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De atletes op de 4x100 meter estafette hebben op de World Relays in het Chinese Guangzhou de finale gehaald. Dat betekent dat het Nederlandse sprintkwartet zich heeft gekwalificeerd voor de WK atletiek in september in Tokio.
23 uur geleden