Verstappen sluit seizoen af met zege in Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn tiende overwinning gepakt in de Formule 1. De 23-jarige Nederlandse coureur leidde in de Grote Prijs van Abu Dhabi, de slotrace van het seizoen, van start tot finish. Verstappen won eerder dit jaar de 70th Anniversary Grand Prix op Silverstone.
De kopman van Red Bull sloot zijn zesde seizoen in de Formule 1 af met 214 punten, waarmee hij opnieuw als derde eindigde in de WK-stand. Lewis Hamilton, die zich vorige maand al verzekerde van de wereldtitel, kwam in Abu Dhabi als derde over de streep en bracht zijn totaal daarmee op 347 punten. Valtteri Bottas eindigde op ruim 15 seconden van Verstappen als tweede in de avondrace op het Yas Marina-circuit. De Finse teamgenoot van Hamilton bij Mercedes verzamelde dit jaar 223 punten.
Verstappen had zaterdag poleposition veroverd, voor het eerst dit seizoen. Hij slaagde erin zijn leidende positie te behouden bij de start en nam al snel afstand van de Mercedessen achter hem, met Bottas voor Hamilton. Verstappen had een voorsprong van 3 seconden opgebouwd toen de Mexicaan Sergio Pérez in de tiende ronde zijn Racing Point-bolide langs de baan moest parkeren. Het leidde tot een safetycarsituatie. Verstappen besloot direct de pits in te duiken voor nieuwe banden, net als de twee Mercedes-coureurs.
Foutloos optreden
Achter de safetycar schoof het hele veld weer in elkaar, maar toen de race weer werd vrijgegeven, reed Verstappen direct weer weg. De Nederlander liet op het bochtige circuit van Abu Dhabi een foutloos optreden zien. "Ik probeer gewoon te blijven doen wat ik doe", zei hij halverwege de race over de boordradio tegen zijn team. In de slotfase meldde Verstappen ook nog dat Red Bull, indien gewenst, het motorvermogen uit voorzorg best wat mocht terugschroeven. Het was typerend voor zijn dominantie.
De Nederlander moest in de laatste ronde nog wel de snelste raceronde, en daarmee een extra WK-punt, afstaan aan de Australiër Daniel Ricciardo.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
2 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
5 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
8 uur geleden