Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen sluit seizoen af met winst, Leclerc tweede voor Pérez

Verstappen sluit seizoen af met winst, Leclerc tweede voor Pérez

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft het Formule 1-seizoen in stijl afgesloten. De Nederlander schreef ook de Grote Prijs van Abu Dhabi op zijn naam en eindigt het jaar zo met vijftien overwinningen. Verstappen verzekerde zich begin vorige maand in Japan al van titelprolongatie.

Vorig jaar veroverde de kopman van Red Bull in Abu Dhabi zijn eerste wereldtitel. Verstappen haalde toen het kampioenschap binnen door zijn rivaal Lewis Hamilton in de laatste ronde te passeren. Dit seizoen was Verstappen oppermachtig in de Formule 1.

Bij de slotrace op het Yas Marina-circuit ging het vooral om de tweede plaats in het WK-klassement achter de ongenaakbare Nederlander. Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, en Ferrari-coureur Charles Leclerc gingen de 22e grand prix van het seizoen beiden in met 290 punten. Leclerc wist Pérez net voor te blijven en eindigde zowel in de race als in het kampioenschap als tweede.

Pitsstop

De Red Bulls vertrokken vanaf de eerste startrij, met Verstappen op poleposition en Pérez naast zich. De Mexicaan zat bij het ingaan van de eerste bocht aan de binnenkant bij Verstappen, maar hij liet zijn teamgenoot voor gaan. Na vijftien van de 58 rondes maakte Pérez als eerste een pitsstop voor nieuwe banden. Verstappen deed dat vijf rondes later en moest de leiding in de race even afstaan aan Leclerc, maar kwam al snel weer op kop te liggen toen ook de Monegask naar binnen ging.

In de 33e ronde maakte Pérez zijn tweede pitsstop. De Mexicaan viel terug naar de zesde plaats, terwijl Leclerc - die slechts één stop maakte - opschoof naar de tweede plaats achter Verstappen. Pérez moest zich op nieuwe banden weer naar voren zien te rijden. Nadat hij in de 46e ronde de derde plaats had overgenomen van Hamilton, ging de Mexicaan op jacht naar Leclerc. Pérez kreeg de Ferrari wel in zicht, maar het lukte hem niet om in de slotronde nog een aanval te doen.

Laatste optreden

Viervoudig wereldkampioen Sebastian Vettel eindigde zijn laatste race op de tiende plaats, goed voor 1 WK-punt. De Duitse coureur van Aston Martin werd door de toeschouwers luid toegejuicht nadat hij zijn groene auto op het rechte stuk had geparkeerd voor de hoofdtribune. De Australiër Daniel Ricciardo eindigde in zijn laatste optreden voor McLaren als negende. Ricciardo heeft voor volgend jaar geen vast stoeltje in de Formule 1 kunnen vinden.

Naast Vettel en Ricciardo verdwijnen ook de Duitser Mick Schumacher en de Canadees Nicholas Latifi uit de Formule 1. Zij eindigden in Abu Dhabi in de achterhoede.

Meer uit Sport

Melle van 't Wout wist dat het op zijn verjaardag moest gebeuren

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.

1 uur geleden
Shorttracksters ontgoocheld na 'veel pech' in finale aflossing

MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.

5 uur geleden
Nederland stijgt in medailleklassement Spelen naar vijfde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.

5 uur geleden
Zilver Melle van 't Wout op 500 meter, brons voor broer Jens

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.

6 uur geleden
Shorttracksters grijpen na val naast medaille op aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.

6 uur geleden
Van 't Wout bereikt op Olympische Spelen ook finale op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.

6 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.

7 uur geleden