Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen sluit seizoen af met winst, Leclerc tweede voor Pérez

Verstappen sluit seizoen af met winst, Leclerc tweede voor Pérez

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft het Formule 1-seizoen in stijl afgesloten. De Nederlander schreef ook de Grote Prijs van Abu Dhabi op zijn naam en eindigt het jaar zo met vijftien overwinningen. Verstappen verzekerde zich begin vorige maand in Japan al van titelprolongatie.

Vorig jaar veroverde de kopman van Red Bull in Abu Dhabi zijn eerste wereldtitel. Verstappen haalde toen het kampioenschap binnen door zijn rivaal Lewis Hamilton in de laatste ronde te passeren. Dit seizoen was Verstappen oppermachtig in de Formule 1.

Bij de slotrace op het Yas Marina-circuit ging het vooral om de tweede plaats in het WK-klassement achter de ongenaakbare Nederlander. Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, en Ferrari-coureur Charles Leclerc gingen de 22e grand prix van het seizoen beiden in met 290 punten. Leclerc wist Pérez net voor te blijven en eindigde zowel in de race als in het kampioenschap als tweede.

Pitsstop

De Red Bulls vertrokken vanaf de eerste startrij, met Verstappen op poleposition en Pérez naast zich. De Mexicaan zat bij het ingaan van de eerste bocht aan de binnenkant bij Verstappen, maar hij liet zijn teamgenoot voor gaan. Na vijftien van de 58 rondes maakte Pérez als eerste een pitsstop voor nieuwe banden. Verstappen deed dat vijf rondes later en moest de leiding in de race even afstaan aan Leclerc, maar kwam al snel weer op kop te liggen toen ook de Monegask naar binnen ging.

In de 33e ronde maakte Pérez zijn tweede pitsstop. De Mexicaan viel terug naar de zesde plaats, terwijl Leclerc - die slechts één stop maakte - opschoof naar de tweede plaats achter Verstappen. Pérez moest zich op nieuwe banden weer naar voren zien te rijden. Nadat hij in de 46e ronde de derde plaats had overgenomen van Hamilton, ging de Mexicaan op jacht naar Leclerc. Pérez kreeg de Ferrari wel in zicht, maar het lukte hem niet om in de slotronde nog een aanval te doen.

Laatste optreden

Viervoudig wereldkampioen Sebastian Vettel eindigde zijn laatste race op de tiende plaats, goed voor 1 WK-punt. De Duitse coureur van Aston Martin werd door de toeschouwers luid toegejuicht nadat hij zijn groene auto op het rechte stuk had geparkeerd voor de hoofdtribune. De Australiër Daniel Ricciardo eindigde in zijn laatste optreden voor McLaren als negende. Ricciardo heeft voor volgend jaar geen vast stoeltje in de Formule 1 kunnen vinden.

Naast Vettel en Ricciardo verdwijnen ook de Duitser Mick Schumacher en de Canadees Nicholas Latifi uit de Formule 1. Zij eindigden in Abu Dhabi in de achterhoede.

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

9 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

10 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

12 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

12 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

12 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

18 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden