Verstappen sluit laatste test in Bahrein af met vierde tijd
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen was op de derde en laatste testdag van de Formule 1 in Bahrein niet de snelste, maar hij reed wel 66 ronden zonder problemen op het circuit van Sakhir. De wereldkampioen noteerde de vierde tijd. Hij gaf in zijn nieuwe Red Bull 0,433 seconde toe op Charles Leclerc, die in zijn Ferrari de beste rondetijd op de klok zette. De Monegask deed dat wel op een snellere zachte band.
De Brit George Russell reed in zijn Mercedes de tweede tijd. Hij was 46 duizendsten minder snel dan Leclerc. De Chinees Zhou Guanyu zette in zijn Sauber (vorig jaar nog Alfa Romeo) de derde tijd neer. Hij zat 0,325 seconde achter Leclerc.
Verstappen reed woensdag op de eerste testdag 143 ronden in Bahrein. Toen zette hij een rondetijd neer die een seconde onder die van zijn naaste rivalen lag. Op vrijdag reed hij alleen de middagsessie en op het oog opnieuw comfortabel. De drievoudig wereldkampioen maakte een ontspannen indruk, in de wetenschap dat de RB20 een nog betere auto lijkt dan de RB19, waarin hij vorig seizoen negentien van de 22 grands prix won. Vrijwel al zijn rivalen gaven in de loop van de dag toe dat Verstappen ook komend seizoen weer de favoriet is voor de titel.
Putdeksel
De laatste testdag lag in de ochtend een uur stil door een losgeraakte putdeksel op het circuit van Sakhir in Bahrein. De Mexicaan Sergio Pérez reed in zijn Red Bull het deksel los. Dat gebeurde vermoedelijk door de grote zuigkracht die de luchtstromen onder de auto teweegbrengen. Ook op donderdag was er lang oponthoud door hetzelfde euvel.
Het kampioenschap van 2024 telt een recordaantal van 24 grands prix. De eerste is op zaterdag 2 maart de Grote Prijs van Bahrein.
Meer uit Sport
BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
1 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
1 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
3 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
6 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
20 uur geleden