Verstappen slaat eerste training op nat Silverstone over
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië overgeslagen. Kort voor het begin van de sessie van een uur begon het flink te regenen op Silverstone. Verstappen reed in zijn Red Bull-auto wel een paar keer naar buiten, maar ging steeds zonder een tijd neer te zetten direct weer de pits in.
Ongeveer de helft van de Formule 1-coureurs probeerde op het natte asfalt nog wel een tijd neer te zetten. De Fin Valtteri Bottas was in de Alfa Romeo de snelste in 1.42,249, zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton zat daar in de Mercedes een halve seconde achter. De Brit nam de tijd om vanuit de pits te zwaaien naar zijn landgenoten op de tribunes, die als gevolg van de regen weinig te zien kregen.
In de laatste minuten van de training probeerden sommige coureurs, onder wie ook Verstappen, op de opdrogende baan op slicks nog een snel rondje te rijden. De Canadees Lance Stroll spinde echter al in de eerste bocht en belandde met zijn Aston Martin in de grindbak. Met nog minder dan een minuut op de klok besloot de wedstrijdleiding de rode vlag uit te hangen, ten teken dat de training werd afgebroken.
Om 17.00 uur begint de tweede vrije training. Zaterdagmiddag vindt de kwalificatie voor de race van zondag plaats.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
8 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
2 dagen geleden