Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen schrijft sporthistorie met wereldtitel Formule 1

Verstappen schrijft sporthistorie met wereldtitel Formule 1

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste race van het seizoen de wereldtitel in de Formule 1 veroverd. Hij won de Grote Prijs van Abu Dhabi en troefde in een spectaculaire race zijn rivaal Lewis Hamilton in de laatste ronde af. De coureur van Red Bull is de eerste Nederlandse wereldkampioen in de koningsklasse van de autosport. De 24-jarige Limburger is de op drie na jongste kampioen.

Duizenden Nederlandse supporters waren getuige van de historische race, waarin Verstappen van poleposition vertrok, maar door een waardeloze start al voor de eerste bocht werd ingehaald door Hamilton. Verstappen probeerde aan het einde van het eerste lange rechte stuk de koppositie over te nemen door binnendoor in te halen in de bocht, maar hij dwong daarbij Hamilton buiten de baan.

De Brit sneed min of meer noodgedwongen de bocht af en kwam weer voor de Nederlander terug op de baan. De stewards beoordeelden meteen het incident en tot grote ontzetting van Red Bull hoefde Hamilton de eerste plek niet op te geven. "Ongelooflijk, waar zijn ze mee bezig’’, riep Verstappen woedend. Zijn vader Jos beende boos weg uit de garagebox van Red Bull.

Zachte banden

Verstappen kon op de zachte (rode) banden, die sneller slijten, niet heel lang in de achtervolging. Hamilton reed op de medium (gele) banden geleidelijk weg. In ronde 14 van de 58 maakte Verstappen zijn eerste pitstop.

Hamilton reageerde direct met ook een bandenwissel en koos net als Verstappen voor de harde band. De Brit viel terug naar de tweede plek en kwam achter Sergio Pérez van Red Bull. Hij kreeg de opdracht Hamilton op te houden en dat deed de Mexicaan met verve. Hij wist een ronde lang elke aanval van Hamilton te pareren en zorgde ervoor dat zijn kopman weer kon aansluiten bij zijn grote rivaal. "Checo is a legend", riep Verstappen over de teamradio.

2 seconden

Toen Hamilton eindelijk voorbij de Mexicaan was, had hij nog 2 seconden voorsprong op Verstappen. De Nederlander deed er alles aan om aan te haken, maar de superieure snelheid van Mercedes was de Red Bull van Verstappen te veel. Hij moest lijdzaam toezien dat Hamilton langzaamaan wegreed.

Het kampioenschap leek beslist, totdat vijf ronden voor het einde Nicholas Latifi crashte en de safetycar de race neutraliseerde en alle auto’s weer samenkwamen. Opnieuw dook Verstappen de pits in voor nieuwe banden, weer met als doel een ultieme aanval te plaatsen. De raceleiding gaf de coureurs nog één ronde om de race af te maken en in die ronde sloeg Verstappen toe. Hij vloog Hamilton voorbij om alsnog compleet onverwacht de titel te veroveren.

Meer uit Sport

Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

9 uur geleden
Kok wint vierde 500 meter op rij met Nederlands podium

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.

11 uur geleden
Schaatssters winnen in Calgary tweede ploegenachtervolging

CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.

12 uur geleden
Tennissers Italië winnen Davis Cup voor derde keer op rij

BOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).

12 uur geleden
Shorttrackster Velzeboer wint ook derde 500 meter in World Tour

GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.

16 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint 1000 meter bij wereldbeker Gdansk

GDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.

16 uur geleden
Zilver voor shorttrackers op gemengde aflossing in Gdansk

GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.

19 uur geleden