Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen schrijft sporthistorie met wereldtitel Formule 1

Verstappen schrijft sporthistorie met wereldtitel Formule 1

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste race van het seizoen de wereldtitel in de Formule 1 veroverd. Hij won de Grote Prijs van Abu Dhabi en troefde in een spectaculaire race zijn rivaal Lewis Hamilton in de laatste ronde af. De coureur van Red Bull is de eerste Nederlandse wereldkampioen in de koningsklasse van de autosport. De 24-jarige Limburger is de op drie na jongste kampioen.

Duizenden Nederlandse supporters waren getuige van de historische race, waarin Verstappen van poleposition vertrok, maar door een waardeloze start al voor de eerste bocht werd ingehaald door Hamilton. Verstappen probeerde aan het einde van het eerste lange rechte stuk de koppositie over te nemen door binnendoor in te halen in de bocht, maar hij dwong daarbij Hamilton buiten de baan.

De Brit sneed min of meer noodgedwongen de bocht af en kwam weer voor de Nederlander terug op de baan. De stewards beoordeelden meteen het incident en tot grote ontzetting van Red Bull hoefde Hamilton de eerste plek niet op te geven. "Ongelooflijk, waar zijn ze mee bezig’’, riep Verstappen woedend. Zijn vader Jos beende boos weg uit de garagebox van Red Bull.

Zachte banden

Verstappen kon op de zachte (rode) banden, die sneller slijten, niet heel lang in de achtervolging. Hamilton reed op de medium (gele) banden geleidelijk weg. In ronde 14 van de 58 maakte Verstappen zijn eerste pitstop.

Hamilton reageerde direct met ook een bandenwissel en koos net als Verstappen voor de harde band. De Brit viel terug naar de tweede plek en kwam achter Sergio Pérez van Red Bull. Hij kreeg de opdracht Hamilton op te houden en dat deed de Mexicaan met verve. Hij wist een ronde lang elke aanval van Hamilton te pareren en zorgde ervoor dat zijn kopman weer kon aansluiten bij zijn grote rivaal. "Checo is a legend", riep Verstappen over de teamradio.

2 seconden

Toen Hamilton eindelijk voorbij de Mexicaan was, had hij nog 2 seconden voorsprong op Verstappen. De Nederlander deed er alles aan om aan te haken, maar de superieure snelheid van Mercedes was de Red Bull van Verstappen te veel. Hij moest lijdzaam toezien dat Hamilton langzaamaan wegreed.

Het kampioenschap leek beslist, totdat vijf ronden voor het einde Nicholas Latifi crashte en de safetycar de race neutraliseerde en alle auto’s weer samenkwamen. Opnieuw dook Verstappen de pits in voor nieuwe banden, weer met als doel een ultieme aanval te plaatsen. De raceleiding gaf de coureurs nog één ronde om de race af te maken en in die ronde sloeg Verstappen toe. Hij vloog Hamilton voorbij om alsnog compleet onverwacht de titel te veroveren.

Meer uit Sport

Nummerdor stopt na zeven jaar als coach beachvolleyballers

UTRECHT (ANP) - Reinder Nummerdor stopt na ruim zeven jaar als coach bij het Nederlandse beachvolleybalteam. "Ik trek nu de conclusie dat de rol waarin ik zou kunnen verdergaan, mij te weinig energie gaat geven", zegt de 49-jarige oud-speler.

22 minuten geleden
Norris verwacht meer chaos in nieuw Formule 1-seizoen

WOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.

3 uur geleden
Richardson verslaat Lavreysen in finale sprint op EK baan

KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.

17 uur geleden
Winnares van olympische medaille polsstokspringen geschorst

TORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.

17 uur geleden
Dorenbos pakt zilver op omnium bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.

18 uur geleden
Stolz tevreden met snelle trainingsrit op 1500 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.

18 uur geleden
Directeur KNLTB wil gesprek met tennissers na kritiek Griekspoor

AMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.

18 uur geleden