Verstappen sceptisch over sprintraces Formule 1
LONDEN (ANP) - Max Verstappen is niet heel gecharmeerd van het plan om sprintraces te introduceren in de Formule 1. "We moeten niet te veel overhoop gooien. Als meer teams goede auto's hebben die kunnen meedoen om de overwinning, zijn sprintraces in mijn ogen helemaal niet nodig", aldus de Nederlandse coureur van Red Bull op Autosport.com.
De koningsklasse van de autosport wil de raceweekeinden spannender maken en overweegt een sprintrace in te voeren op zaterdag die de kwalificatie vervangt. De gedachte is een race over 100 kilometer waarbij de uitslag meteen de startvolgorde bepaalt voor de race op zondag. De Formule 1-teams staan in grote lijnen achter het plan, dat mogelijk dit jaar wordt uitgeprobeerd bij de Grands Prix van Canada, Italië en Brazilië.
"Het gaat niet om meer races in een weekeinde", zegt Verstappen. "Ik ben persoonlijk groot voorstander van één race van anderhalf uur, maar dan moeten er wel meer auto's zijn die dicht bij elkaar zitten en er echt een mooi gevecht van kunnen maken."
Zijn nieuwe Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez was iets positiever over de sprintraces. "Ik vind het wel riskant, want we moeten oppassen niet het DNA van de Formule 1 kwijt te raken. Maar ik sta er wel voor open."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP/AFP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de kwartfinales van het masterstoernooi van Shanghai. De aanstaande nummer 1 van de wereldranglijst won met 7-6 (6) 4-6 7-6 (1) van Aleksandr Boeblik uit Kazachstan. Hij treft de Australiër Alex de Minaur in de volgende ronde.
13 uur geledenMOSKOU/ROTTERDAM (ANP) - De Russische gymfederatie is boos op Nederland, omdat regerend wereldkampioene meerkamp Angelina Melnikova geen visum heeft gekregen om in Rotterdam mee te kunnen doen aan de WK turnen. Ook twee andere topturnsters, Viktoria Listoenova en Anna Kalmykova, is een visum ontzegd.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/BELGA) - Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna verruilt Netcompany INEOS volgend jaar voor Lidl-Trek. De 30-jarige Italiaan heeft een contract getekend voor drie seizoenen, tot en met 2029, zo meldt de Duitse wielerploeg.
17 uur geledenKIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
1 dag geleden