Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen rijdt zeventiende tijd in tweede training Las Vegas

Verstappen rijdt zeventiende tijd in tweede training Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen is teleurstellend begonnen aan het raceweekend in Las Vegas. De 27-jarige Nederlander van Red Bull, die zondag zijn vierde wereldtitel op rij kan veroveren, reed de zeventiende tijd in de tweede vrije training. In de eerste vrije training kwam hij nog tot de vijfde tijd.

Net als in de eerste training klokte de Brit Lewis Hamilton in de tweede training de snelste tijd in zijn Mercedes: 1.33,825. Lando Norris van McLaren, de concurrent van Verstappen in de strijd om de wereldtitel, reed de tweede tijd (1.33,836). Verstappen kwam niet verder dan een tijd van 1.35,834.

Verstappen had tijdens de training de nodige problemen met zijn Red Bull en had last van een gebrek aan grip. De leider in de WK-stand had bovendien pech dat hij zijn ronde op zachte banden moest afbreken door een rode vlag. Hij reed zijn zeventiende tijd op de mediums.

Knappe zege

Verstappen liep drie weken geleden tijdens de vorige race in Brazilië uit op Norris. Door zijn knappe zege in het natte São Paulo kan hij zondagochtend Nederlandse tijd maximaal 2 punten verspelen op de Brit om zich al te verzekeren van de wereldtitel. Er volgen na de race in Las Vegas nog twee races.

"Het was vandaag erg glad op de baan", liet Verstappen via Red Bull weten. "We hadden moeite met de banden en we hadden niet de snelheid. Op de lange runs begonnen we wat competitiever, maar we moeten nog een aantal dingen 'finetunen'."

Geen grip

"Het is erg koud en de omstandigheden zijn hier vrij uniek. Dat is echter hetzelfde voor iedereen, dus we moeten onderzoeken wat we fout doen. Het heeft zeker te maken met de banden. Omdat we geen grip hadden voelde het alsof we op ijs reden. We gaan zien hoe we dat kunnen oplossen en hopelijk gaat het morgen beter", aldus Verstappen.

Zaterdag staan de derde vrije training en de kwalificatie op het programma. De race begint zondag om 07.00 uur (Nederlandse tijd).

Meer uit Sport

Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

7 uur geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

8 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

8 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

9 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

9 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

10 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

11 uur geleden