Verstappen rijdt zeventiende tijd in tweede training Las Vegas
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen is teleurstellend begonnen aan het raceweekend in Las Vegas. De 27-jarige Nederlander van Red Bull, die zondag zijn vierde wereldtitel op rij kan veroveren, reed de zeventiende tijd in de tweede vrije training. In de eerste vrije training kwam hij nog tot de vijfde tijd.
Net als in de eerste training klokte de Brit Lewis Hamilton in de tweede training de snelste tijd in zijn Mercedes: 1.33,825. Lando Norris van McLaren, de concurrent van Verstappen in de strijd om de wereldtitel, reed de tweede tijd (1.33,836). Verstappen kwam niet verder dan een tijd van 1.35,834.
Verstappen had tijdens de training de nodige problemen met zijn Red Bull en had last van een gebrek aan grip. De leider in de WK-stand had bovendien pech dat hij zijn ronde op zachte banden moest afbreken door een rode vlag. Hij reed zijn zeventiende tijd op de mediums.
Knappe zege
Verstappen liep drie weken geleden tijdens de vorige race in Brazilië uit op Norris. Door zijn knappe zege in het natte São Paulo kan hij zondagochtend Nederlandse tijd maximaal 2 punten verspelen op de Brit om zich al te verzekeren van de wereldtitel. Er volgen na de race in Las Vegas nog twee races.
"Het was vandaag erg glad op de baan", liet Verstappen via Red Bull weten. "We hadden moeite met de banden en we hadden niet de snelheid. Op de lange runs begonnen we wat competitiever, maar we moeten nog een aantal dingen 'finetunen'."
Geen grip
"Het is erg koud en de omstandigheden zijn hier vrij uniek. Dat is echter hetzelfde voor iedereen, dus we moeten onderzoeken wat we fout doen. Het heeft zeker te maken met de banden. Omdat we geen grip hadden voelde het alsof we op ijs reden. We gaan zien hoe we dat kunnen oplossen en hopelijk gaat het morgen beter", aldus Verstappen.
Zaterdag staan de derde vrije training en de kwalificatie op het programma. De race begint zondag om 07.00 uur (Nederlandse tijd).
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
12 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
22 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden