Verstappen rijdt vijfde tijd in tweede training GP Turkije
ISTANBUL (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Turkije de vijfde tijd gereden. Bij de eerste sessie was hij in de Red Bull nog goed voor de tweede tijd. In beide trainingen was Lewis Hamilton in zijn Mercedes de snelste.
Hamilton noteerde op het circuit bij Istanbul in de tweede sessie 1.23,804. Verstappen reed 1.24,439 en was daarmee 0,635 seconde langzamer.
Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco was de nummer 2 van de tweede sessie. Derde werd de Fin Valtteri Bottas, evenals Hamilton rijdend in een Mercedes.
"We hebben een paar dingen anders geprobeerd ten opzichte van wat we in de eerste vrije training deden", zei Verstappen na de tweede training op Verstappen.nl. "Maar ook de eerste vrije training was niet best, we zijn een beetje aan het kijken wat te doen. We hebben niet veel data van het circuit met deze auto’s. We hebben een drukke avond voor de boeg om het allemaal wat beter te maken. Vandaag was niet de beste dag."
De Grote Prijs van Turkije is zondag. Hamilton leidt in de strijd om de wereldtitel, met 2 punten voorsprong op Verstappen. De kans dat de Britse titelverdediger een betere startpositie heeft dan zijn concurrent is uitermate klein. De zevenvoudig wereldkampioen heeft namelijk een gridstraf van tien plaatsen gekregen, omdat een deel van de krachtbron van zijn Mercedes is vervangen.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.
1 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
14 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).
14 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".
22 uur geleden