Verstappen rijdt vijfde tijd in tweede training GP Turkije
ISTANBUL (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Turkije de vijfde tijd gereden. Bij de eerste sessie was hij in de Red Bull nog goed voor de tweede tijd. In beide trainingen was Lewis Hamilton in zijn Mercedes de snelste.
Hamilton noteerde op het circuit bij Istanbul in de tweede sessie 1.23,804. Verstappen reed 1.24,439 en was daarmee 0,635 seconde langzamer.
Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco was de nummer 2 van de tweede sessie. Derde werd de Fin Valtteri Bottas, evenals Hamilton rijdend in een Mercedes.
"We hebben een paar dingen anders geprobeerd ten opzichte van wat we in de eerste vrije training deden", zei Verstappen na de tweede training op Verstappen.nl. "Maar ook de eerste vrije training was niet best, we zijn een beetje aan het kijken wat te doen. We hebben niet veel data van het circuit met deze auto’s. We hebben een drukke avond voor de boeg om het allemaal wat beter te maken. Vandaag was niet de beste dag."
De Grote Prijs van Turkije is zondag. Hamilton leidt in de strijd om de wereldtitel, met 2 punten voorsprong op Verstappen. De kans dat de Britse titelverdediger een betere startpositie heeft dan zijn concurrent is uitermate klein. De zevenvoudig wereldkampioen heeft namelijk een gridstraf van tien plaatsen gekregen, omdat een deel van de krachtbron van zijn Mercedes is vervangen.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
8 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
9 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
16 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden