
Verstappen rijdt vierde tijd in laatste ochtend Formule 1-test
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd gereden in de ochtendsessie van de laatste officiële testdag van de Formule 1 in Bahrein. Hij reed 47 ronden in zijn nieuwe Red Bull (RB21) op het circuit van Sakhir, waar de wind in de loop van de ochtend aantrok. De snelste ronde van de viervoudig wereldkampioen was 0,398 seconde langzamer dan die van Charles Leclerc. De Monegask klokte in zijn Ferrari 1.30,811.
Kimi Antonelli van Mercedes en Lando Norris van McLaren waren in tijd ook iets sneller dan Verstappen, maar rondetijden zeggen niet alles tijdens de testraces. Coureurs testen van alles uit en Verstappen leek ook te zoeken naar de juiste afstelling. Hij stond vaak in de garage en wisselde onder meer de voorvleugel van zijn auto.
De ochtendsessie werd kort onderbroken door een opmerkelijk incident. Een ruit van een gebouwtje langs start en finish viel in splinters uiteen op de racebaan.
Middagsessie
Fernando Alonso viel onverwacht in voor Lance Stroll bij Aston Martin. De Canadees voelde zich niet lekker bij het opstaan en meldde zich ziek. Stroll zal wel vrijdagmiddag rijden. Oliver Bearman zag tijdens de test een stuk carbon van zijn Haas afvliegen, waardoor ineens zijn motor deels vrij kwam te liggen.
Verstappen rijdt vrijdag ook de middagsessie. Na de driedaagse testraces in Bahrein maken de twintig coureurs zich op voor de eerste race van het Formule 1-seizoen, de Grand Prix van Australië op 16 maart.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Wielerploeg Unibet Tietema Rockets gaat volgend seizoen verder als Unibet Rose Rockets. De procontinentale ploeg van oprichter Bas Tietema maakte een dag eerder al bekend dat de naamgever uit de teamnaam verdwijnt. Het Duitse fietsmerk Rose Bikes, dat voor vier jaar aan de ploeg is verbonden, komt daarvoor in de plaats, maakte de ploeg dinsdag bekend.
4 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft zich bij de WK in Jakarta voor de meerkamp- en brugfinale geplaatst. Sanna Veerman kwam nipt tekort voor de finale aan brug en is op dat toestel eerste reserve voor de eindstrijd.
6 uur geledenSANTIAGO/ARNHEM (ANP) - Met vrijwel zeker de Britten als voornaamste concurrent staan Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg woensdagavond bij de WK baanwielrennen in Chili voor de zware taak hun wereldtitel op de teamsprint te verdedigen. Vaak lukte dat de afgelopen jaren met overmacht, maar ditmaal lijkt prolongatie niet vanzelfsprekend.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven zijn maandagavond ongeveer 180 supporters van de Italiaanse voetbalclub Napoli aangehouden. De politie meldt dat "hun gedrag aanleiding gaf tot ongeregeldheden".
21 uur geledenWENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de tweede ronde van het toernooi van Wenen bereikt. De beste tennisser van Nederland was met 6-3 5-7 6-4 te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Karen Chatsjanov.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich afgemeld voor de Davis Cup Finals volgende maand in het Italiaanse Bologna. Vorig jaar won Italië met kopman Sinner, de nummer 2 van de wereld, het landentoernooi ten koste van Nederland.
1 dag geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser staat na drie van de tien subdivisies op de tweede plek bij het onderdeel brug in de kwalificaties bij de WK in Jakarta. Visser, die 14,000 punten scoorde, zag alleen olympisch brugkampioene Kaylia Nemour uit Algerije het maandag beter doen: zij scoorde 15,533 punten. Sanna Veerman bezet met 13,966 punten de derde plek in het brugklassement.
1 dag geleden