Verstappen rijdt vierde tijd in kwalificatie Grote Prijs Monaco
MONACO (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie van de Grote Prijs van Monaco niet verder gekomen dan de vierde tijd. De wereldkampioen zag zijn voornaamste concurrent Charles Leclerc de beste prestatie leveren, 1.11,376. De Monegask start zondag derhalve in zijn Ferrari van poleposition.
Verstappen moest zijn laatste poging om een betere tijd neer te zetten vroegtijdig onderbreken. Ploegmaat bij Red Bull Sergio Pérez veroorzaakte een crash, waarna Carlos Sainz (Ferrari) tegen hem aan reed. De race moest derhalve worden gestaakt.
"Het is een redelijk lastig weekeinde tot nu toe", zei Verstappen bij Viaplay. "De laatste ronde ging het iets beter, maar helaas kwam de rode vlag voor ik het kon afmaken. Maar goed genoeg voor 'pole' was het in elk geval niet geweest, al was ik waarschijnlijk wel wat dichterbij gekomen. Aangezien elke plek telt op dit circuit is dat wel jammer."
Hoewel het op het circuit van Monaco doorgaans lastig inhalen is, zag de wereldkampioen nog wel mogelijkheden. "Je moet altijd geconcentreerd blijven. Voor Leclerc lijkt het er momenteel wat beter uit te zien, maar de wedstrijd moet nog komen. Wie weet gaat het morgen wel regenen en dan kunnen er ook gekke dingen gebeuren. We zullen zien wat nog mogelijk is."
Sainz was ondanks zijn botsing wel goed voor de tweede tijd, voor Pérez.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
1 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
4 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
20 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
23 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
1 dag geleden