Verstappen rijdt vierde tijd in eerste training Singapore
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Singapore de vierde tijd gereden. De drievoudig wereldkampioen gaf in zijn Red Bull 0,334 seconde toe op Charles Leclerc, die in zijn Ferrari de snelste ronde reed (1.31,763). Lando Norris (McLaren) klokte de tweede tijd en Carlos Sainz (Ferrari) noteerde de derde tijd.
Oscar Piastri zette de zesde tijd neer in zijn McLaren. De Australische winnaar van de Grote Prijs van Azerbeidzjan vorig weekeinde beleefde geen vlekkeloze training. Hij kon pas later het circuit van Marina Bay op omdat er een achterwiel klem zat en tijdens de training schampte hij met zijn auto een muur, hetgeen nieuwe schade aan het wiel opleverde.
Verstappen won nog nooit de race in Singapore en temperde donderdag in zijn vooruitblik de verwachtingen voor de komende race op zondag. De Nederlander leidt weliswaar nog steeds in het kampioenschap, maar hij heeft de laatste zeven grands prix geen overwinning kunnen vieren. Zijn voorsprong op eerste belager Norris is geslonken tot 59 punten.
De coureurs rijden later vrijdag de tweede training. De Grote Prijs van Singapore is de achttiende race in het seizoen, dat in totaal 24 races telt.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
5 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
6 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
18 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
19 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
22 uur geleden