Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen rijdt vanaf tiende startplek naar zege in Hongarije

Verstappen rijdt vanaf tiende startplek naar zege in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft zijn achtste overwinning van dit seizoen in de Formule 1 behaald. De wereldkampioen startte de Grote Prijs van Hongarije vanaf de tiende plaats, maar wist dankzij de nodige inhaalacties en een goede tactiek de race op de Hungaroring naar zich toe te trekken. Verstappen (24) bouwde zijn toch al royale voorsprong aan kop van het WK-klassement daardoor nog verder uit.

Net als vorige week in Frankrijk kreeg de Nederlander op het podium gezelschap van de Mercedes-coureurs Lewis Hamilton (tweede) en George Russell (derde). Na 13 van de 22 grands prix heeft Verstappen 80 punten meer dan Ferrari-coureur Charles Leclerc, de nummer 2 van het WK die niet verder kwam dan de zesde plaats in Hongarije. Na een korte zomerstop gaat het seizoen eind augustus verder in België. Op 4 september staat de Dutch GP in Zandvoort op het programma.

Verstappen moest de race over zeventig rondes beginnen vanaf de tiende startplek. De Nederlander kreeg zaterdag tijdens het beslissende deel van de kwalificatie te maken met technische problemen aan zijn Red Bull-auto. De Oostenrijkse renstal besloot zowel Verstappen als zijn teamgenoot Sergio Pérez, die vanaf plek 11 moest starten, een nieuwe motor te geven voor de race.

Inhaalrace

Beide Red Bulls stonden voor een inhaalrace op de bochtige Hungaroring, waar inhalen niet zo makkelijk is. Toch slaagden Verstappen en Pérez erin om na de start gestaag op te klimmen. Na zestien rondes ging Verstappen naar binnen voor nieuwe banden, net als de van poleposition gestarte Mercedes-coureur George Russell. De Ferrari-coureurs Carlos Sainz en Leclerc namen het initiatief over, maar na de tweede serie pitstops veranderde alles.

Leclerc besloot te switchen naar de harde band, terwijl Verstappen en de meeste andere coureurs in de top 10 kozen voor de medium banden. Op dat wat snellere rubber slaagde Verstappen er bij het ingaan van ronde 41 in om de Monegask te passeren. Aan het einde van die ronde spinde de Nederlander echter. De Red Bull draaide volledig om z'n as, waarna Verstappen de controle hervond. Leclerc passeerde hem daarbij, maar een paar rondes later ging Verstappen zijn rivaal opnieuw voorbij. Toen de leidende Hamilton even later een pitstop maakte, reed de Nederlander aan kop.

Regen

Leclerc en Ferrari beseften dat ze met de harde band de verkeerde keuze hadden gemaakt en dus ging de Monegask voor de derde keer naar binnen. Hij eindigde gedesillusioneerd als zesde, achter Pérez.

In de laatste rondes ging het steeds wat harder regenen, maar Verstappen kwam niet meer in de problemen en vierde zijn eerste zege op de Hungaroring.

Meer uit Sport

Verhoeven geeft geen krimp oog in oog met bokskampioen Usyk

LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.

4 uur geleden
Strafproces over dood van Maradona heropend

SAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.

5 uur geleden
Basketbalbond schrapt oud-medewerker om ongewenst gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.

9 uur geleden
Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

10 uur geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

10 uur geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

13 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

15 uur geleden