Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen rijdt vanaf tiende startplek naar zege in Hongarije

Verstappen rijdt vanaf tiende startplek naar zege in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft zijn achtste overwinning van dit seizoen in de Formule 1 behaald. De wereldkampioen startte de Grote Prijs van Hongarije vanaf de tiende plaats, maar wist dankzij de nodige inhaalacties en een goede tactiek de race op de Hungaroring naar zich toe te trekken. Verstappen (24) bouwde zijn toch al royale voorsprong aan kop van het WK-klassement daardoor nog verder uit.

Net als vorige week in Frankrijk kreeg de Nederlander op het podium gezelschap van de Mercedes-coureurs Lewis Hamilton (tweede) en George Russell (derde). Na 13 van de 22 grands prix heeft Verstappen 80 punten meer dan Ferrari-coureur Charles Leclerc, de nummer 2 van het WK die niet verder kwam dan de zesde plaats in Hongarije. Na een korte zomerstop gaat het seizoen eind augustus verder in België. Op 4 september staat de Dutch GP in Zandvoort op het programma.

Verstappen moest de race over zeventig rondes beginnen vanaf de tiende startplek. De Nederlander kreeg zaterdag tijdens het beslissende deel van de kwalificatie te maken met technische problemen aan zijn Red Bull-auto. De Oostenrijkse renstal besloot zowel Verstappen als zijn teamgenoot Sergio Pérez, die vanaf plek 11 moest starten, een nieuwe motor te geven voor de race.

Inhaalrace

Beide Red Bulls stonden voor een inhaalrace op de bochtige Hungaroring, waar inhalen niet zo makkelijk is. Toch slaagden Verstappen en Pérez erin om na de start gestaag op te klimmen. Na zestien rondes ging Verstappen naar binnen voor nieuwe banden, net als de van poleposition gestarte Mercedes-coureur George Russell. De Ferrari-coureurs Carlos Sainz en Leclerc namen het initiatief over, maar na de tweede serie pitstops veranderde alles.

Leclerc besloot te switchen naar de harde band, terwijl Verstappen en de meeste andere coureurs in de top 10 kozen voor de medium banden. Op dat wat snellere rubber slaagde Verstappen er bij het ingaan van ronde 41 in om de Monegask te passeren. Aan het einde van die ronde spinde de Nederlander echter. De Red Bull draaide volledig om z'n as, waarna Verstappen de controle hervond. Leclerc passeerde hem daarbij, maar een paar rondes later ging Verstappen zijn rivaal opnieuw voorbij. Toen de leidende Hamilton even later een pitstop maakte, reed de Nederlander aan kop.

Regen

Leclerc en Ferrari beseften dat ze met de harde band de verkeerde keuze hadden gemaakt en dus ging de Monegask voor de derde keer naar binnen. Hij eindigde gedesillusioneerd als zesde, achter Pérez.

In de laatste rondes ging het steeds wat harder regenen, maar Verstappen kwam niet meer in de problemen en vierde zijn eerste zege op de Hungaroring.

Meer uit Sport

Medaille op aflossing moet Spelen voor Van 't Wout compleet maken

MILAAN (ANP) - Een medaille met de aflossingsploeg bij de mannen zou de Olympische Spelen voor Jens van 't Wout compleet maken. Dat onderdeel heeft voor de 24-jarige Nederlandse shorttracker in Milaan meer prioriteit dan de 500 meter, waar hij na de 1000 en 1500 meter zijn derde individuele gouden medaille kan winnen.

9 minuten geleden
Van 't Wout voelt dag na tweede goud slaappil nog in benen zitten

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout had het zondag zwaar tijdens de training van de shorttrackers op de Olympische Spelen. "Ik had geleerd van mijn eerste gouden medaille, toen ik daarna 's nachts nauwelijks sliep. Dit keer heb ik een slaappil genomen en zes uur lang geslapen. Ik denk alleen dat de slaappil nog in mijn benen zit, want ik voelde me net slecht op het ijs. Niet normaal", vertelde Van 't Wout tegen enkele Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena.

21 minuten geleden
NBA-baas ergert zich aan steeds vaker expres verliezende teams

INGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.

2 uur geleden
Skiester Vonn na vierde operatie klaar voor terugkeer naar VS

TREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.

3 uur geleden
Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

13 uur geleden
Van 't Wout wint op Spelen na 1000 meter ook goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.

13 uur geleden
Shorttracksters bij Spelen opnieuw naar finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.

14 uur geleden