Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen rijdt vanaf tiende startplek naar zege in Hongarije

Verstappen rijdt vanaf tiende startplek naar zege in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft zijn achtste overwinning van dit seizoen in de Formule 1 behaald. De wereldkampioen startte de Grote Prijs van Hongarije vanaf de tiende plaats, maar wist dankzij de nodige inhaalacties en een goede tactiek de race op de Hungaroring naar zich toe te trekken. Verstappen (24) bouwde zijn toch al royale voorsprong aan kop van het WK-klassement daardoor nog verder uit.

Net als vorige week in Frankrijk kreeg de Nederlander op het podium gezelschap van de Mercedes-coureurs Lewis Hamilton (tweede) en George Russell (derde). Na 13 van de 22 grands prix heeft Verstappen 80 punten meer dan Ferrari-coureur Charles Leclerc, de nummer 2 van het WK die niet verder kwam dan de zesde plaats in Hongarije. Na een korte zomerstop gaat het seizoen eind augustus verder in België. Op 4 september staat de Dutch GP in Zandvoort op het programma.

Verstappen moest de race over zeventig rondes beginnen vanaf de tiende startplek. De Nederlander kreeg zaterdag tijdens het beslissende deel van de kwalificatie te maken met technische problemen aan zijn Red Bull-auto. De Oostenrijkse renstal besloot zowel Verstappen als zijn teamgenoot Sergio Pérez, die vanaf plek 11 moest starten, een nieuwe motor te geven voor de race.

Inhaalrace

Beide Red Bulls stonden voor een inhaalrace op de bochtige Hungaroring, waar inhalen niet zo makkelijk is. Toch slaagden Verstappen en Pérez erin om na de start gestaag op te klimmen. Na zestien rondes ging Verstappen naar binnen voor nieuwe banden, net als de van poleposition gestarte Mercedes-coureur George Russell. De Ferrari-coureurs Carlos Sainz en Leclerc namen het initiatief over, maar na de tweede serie pitstops veranderde alles.

Leclerc besloot te switchen naar de harde band, terwijl Verstappen en de meeste andere coureurs in de top 10 kozen voor de medium banden. Op dat wat snellere rubber slaagde Verstappen er bij het ingaan van ronde 41 in om de Monegask te passeren. Aan het einde van die ronde spinde de Nederlander echter. De Red Bull draaide volledig om z'n as, waarna Verstappen de controle hervond. Leclerc passeerde hem daarbij, maar een paar rondes later ging Verstappen zijn rivaal opnieuw voorbij. Toen de leidende Hamilton even later een pitstop maakte, reed de Nederlander aan kop.

Regen

Leclerc en Ferrari beseften dat ze met de harde band de verkeerde keuze hadden gemaakt en dus ging de Monegask voor de derde keer naar binnen. Hij eindigde gedesillusioneerd als zesde, achter Pérez.

In de laatste rondes ging het steeds wat harder regenen, maar Verstappen kwam niet meer in de problemen en vierde zijn eerste zege op de Hungaroring.

Meer uit Sport

Schulting treft op Olympische Spelen Velzeboer in kwartfinale

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting treft vrijdag bij haar rentree in het internationale shorttrackcircuit haar landgenote Xandra Velzeboer. Beide rijdsters zijn op de olympische 1500 meter in Milaan ingedeeld in de vijfde kwartfinale, blijkt uit het vrijgegeven schema.

19 minuten geleden
Wielrenner Milan sprint naar ritzege in UAE Tour

FUJAIRAH (ANP) - De Italiaan Jonathan Milan heeft de vierde etappe gewonnen van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De 25-jarige wielrenner van Lidl - Trek was na 182 kilometer duidelijk de snelste in de sprint in kustplaats Fujairah. De Brit Ethan Vernon werd tweede, voor Jonathans twee jaar jongere broer Matteo Milan.

42 minuten geleden
Boer traint dag na val op 500 meter weer mee bij shorttrackers

MILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.

2 uur geleden
Verstappen redelijk productief tijdens ochtendsessie in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.

2 uur geleden
Gastland Italië tegen vlaggen Rusland en Belarus bij Paralympics

ROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).

3 uur geleden
Nederland loopt nog twee medailles achter op vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.

4 uur geleden
Zieke Van Gerwen mist Premier League-avond in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.

4 uur geleden