Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen rijdt tweede tijd in middagsessie tweede testdag

Verstappen rijdt tweede tijd in middagsessie tweede testdag

BAHREIN (ANP) - Max Verstappen heeft de middagsessie van de tweede testdag van het Formule 1-seizoen afgesloten met 47 ronden. De 25-jarige wereldkampioen van Red Bull reed met 1.31,650 de tweede tijd van de dag, maar had ook technische problemen aan het begin van de middag.

De Chinees Zhou Guanyu was de snelste van de dag. De coureur was in de namiddag in zijn Alfa Romeo op zachte banden 4 honderdsten van een seconde sneller dan de tijd die Verstappen eerder in de middag op de mediumbanden had neergezet. Verstappen stond daarna een tijdje in de pits.

De testsessie werd even stilgelegd nadat de Mercedes van George Russell was stilgevallen en van de baan moest worden gehaald. Verstappen kwam daarna weer in actie, maar zette geen snelle ronden meer neer. Zhou die met 133 ronden ook de meeste ronden reed - drie meer dan Fernando Alonso in de Aston Martin - verbeterde daarna de tijd van Verstappen.

Vierde tijd voor De Vries

Nyck de Vries reed 74 ronden in de AlphaTauri en zette, ook nog achter Alonso, de vierde tijd neer. Hij was 0,612 seconden langzamer dan Zhou.

De coureurs willen tijdens de testdriedaagse, tot en met zaterdag, zoveel mogelijk kilometers maken om van alles te kunnen uitproberen. Verstappen heeft op donderdag en vrijdagmiddag getest. Zijn teamgenoot Sergio Pérez komt nog zaterdag in actie. De Vries test bij AlphaTauri ook nog zaterdagochtend.

"We hebben ons vandaag op de details gericht en kleine stapjes vooruit gezet", zei Verstappen. "De wagen reageerde goed op alles wat we deden en we hebben veel geleerd voor volgend weekend en natuurlijk voor de daaropvolgende races."

Verstappen tevreden

Verstappen was tevreden over de testsessie. "Iedere keer dat ik in de wagen zat voelde ik me lekker en kon ik hard gaan. We zullen zien hoe snel we volgende week zijn, maar ik heb een positief gevoel."

Race-engineer Gianpiero Lambiase gaf toe dat de wagen enkele kinderziektes had. "Hier testen we voor, om deze problemen te voorkomen als het er echt om gaat. Max voelt zich comfortabel in de wagen en hij zal klaar zijn voor de strijd."

Twijfels De Vries

De Vries keek ook terug op een prima dag. "De sessie werd stilgelegd maar het is ons toch gelukt om het hele programma uit te voeren. Wat dat betreft zijn we tevreden." Wat betreft de prestatie van de wagen is het volgens De Vries nog lastig te zeggen. "We hebben nog een testdag te gaan, hopelijk kunnen we alles klaar hebben voor de race.

Zhou kan na een goede testdag niet wachten tot het seizoen begint. "We zijn ons heel bewust dat dit maar testen is, maar het voelt fijn om mijn naam bovenaan het rondetijdenbord te zien."

Meer uit Sport

Hartono en Koevermans dinsdag in actie in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters Arianne Hartono en Anouk Koevermans beginnen dinsdag aan het kwalificatietoernooi voor Wimbledon. Hartono treft Tamara Zidansek uit Slovenië, terwijl Koevermans tegenover Jessika Ponchet uit Frankrijk staat.

8 uur geleden
Groenendijk prolongeert wereldtitel dammen

YAOUNDÉ (ANP) - De Nederlandse topdammer Jan Groenendijk heeft maandag zijn wereldtitel geprolongeerd. De 26-jarige Nederlander was in de Kameroense hoofdstad Yaoundé na elf ronden de beste en verdedigde zo zijn vorig jaar behaalde wereldtitel.

10 uur geleden
Belg Vliegen opnieuw coach van tennisser Griekspoor

SANTA PONSA (ANP) - De Belg Kristof Vliegen wordt opnieuw de coach van tennisser Tallon Griekspoor. De twee namen eind oktober afscheid van elkaar, nadat ze gedurende twee periodes tien jaar hadden samengewerkt.

11 uur geleden
Basketballers 3x3 beginnen WK in Mongolië met twee zeges

ULAANBAATAR (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn voortvarend begonnen aan het WK in Ulaanbaatar, de hoofdstad van Mongolië. De olympisch kampioen won zijn eerste twee groepswedstrijden. De ploeg van bondscoach Aron Roijé won eerst van Groot-Brittannië met 20-19 en daarna van Litouwen met 21-19. Oranje speelt dinsdag groepswedstrijden tegen Zwitserland en Spanje.

11 uur geleden
Bach neemt afscheid, Coventry nu formeel olympische baas

LAUSANNE (ANP) - De nieuwe voorzitter Kirsty Coventry heeft de leiding van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) formeel overgenomen van Thomas Bach. De 41-jarige voormalige topzwemster uit Zimbabwe kreeg tijdens een ceremonie de sleutel van het hoofdkantoor in Lausanne overhandigd door de 71-jarige Duitser.

14 uur geleden
Gilgeous-Alexander leidt Oklahoma City Thunder naar NBA-titel

OKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben een spetterend seizoen bekroond met de titel in de NBA. Topschutter Shai Gilgeous-Alexander leidde de ploeg in eigen huis naar de zege in het zevende en beslissende duel in de finale tegen Indiana Pacers: 103-91.

20 uur geleden
Thunder verslaat Pacers in zevende duel van NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP/RTR) - Oklahoma City Thunder heeft Indiana Pacers verslagen in het zevende en laatste duel in de NBA-finale in het Amerikaanse Oklahoma City. Het werd 103-91.

22 uur geleden