Verstappen rijdt in tweede training Azerbeidzjan weer derde tijd
BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan opnieuw de derde tijd neergezet. De Nederlander van Red Bull kwam als laatste de baan op en had halverwege het minste aantal rondjes van alle coureurs gereden. Charles Leclerc was op het stratencircuit van Bakoe ruim drie tienden van een seconde sneller dan Verstappen met een tijd van 1.43,224. Sergio Pérez eindigde als tweede op ruim twee tienden van de Monegask.
Verschillende coureurs belandden tijdens de tweede vrije training naast de baan, maar dat leidde niet tot grote ongeregeldheden. George Russell en Lewis Hamilton kwamen voor Mercedes niet in de buurt van de snelste tijden. Russell klokte de zevende tijd, zevenvoudig wereldkampioen Hamilton de twaalfde. Het team had in Bakoe op het lange rechte stuk van het circuit veel last van het zogeheten porpoising, het 'stuiteren' van de auto over de baan bij hoge snelheid.
Eerder op vrijdag was de Mexicaan Pérez, teamgenoot van Verstappen, de snelste. Leclerc eindigde toen als tweede, voor Verstappen.
Red Bull geeft zowel Verstappen als Pérez in Azerbeidzjan een nieuwe motor. Dat is voor beiden de tweede motor van dit seizoen. Alle coureurs mogen drie motoren gebruiken; daarna volgt een gridstraf.
Na zeven races heeft Verstappen aan kop van het WK-klassement 9 punten voorsprong op Leclerc. Zondag is de race, zaterdag hebben de coureurs eerst nog de derde vrije training en de kwalificatie.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
47 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden