Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen rijdt in tweede training Azerbeidzjan weer derde tijd

Verstappen rijdt in tweede training Azerbeidzjan weer derde tijd

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan opnieuw de derde tijd neergezet. De Nederlander van Red Bull kwam als laatste de baan op en had halverwege het minste aantal rondjes van alle coureurs gereden. Charles Leclerc was op het stratencircuit van Bakoe ruim drie tienden van een seconde sneller dan Verstappen met een tijd van 1.43,224. Sergio Pérez eindigde als tweede op ruim twee tienden van de Monegask.

Verschillende coureurs belandden tijdens de tweede vrije training naast de baan, maar dat leidde niet tot grote ongeregeldheden. George Russell en Lewis Hamilton kwamen voor Mercedes niet in de buurt van de snelste tijden. Russell klokte de zevende tijd, zevenvoudig wereldkampioen Hamilton de twaalfde. Het team had in Bakoe op het lange rechte stuk van het circuit veel last van het zogeheten porpoising, het 'stuiteren' van de auto over de baan bij hoge snelheid.

Eerder op vrijdag was de Mexicaan Pérez, teamgenoot van Verstappen, de snelste. Leclerc eindigde toen als tweede, voor Verstappen.

Red Bull geeft zowel Verstappen als Pérez in Azerbeidzjan een nieuwe motor. Dat is voor beiden de tweede motor van dit seizoen. Alle coureurs mogen drie motoren gebruiken; daarna volgt een gridstraf.

Na zeven races heeft Verstappen aan kop van het WK-klassement 9 punten voorsprong op Leclerc. Zondag is de race, zaterdag hebben de coureurs eerst nog de derde vrije training en de kwalificatie.

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

21 minuten geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

7 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

7 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

11 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden