Verstappen rijdt in tweede training Azerbeidzjan weer derde tijd
BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan opnieuw de derde tijd neergezet. De Nederlander van Red Bull kwam als laatste de baan op en had halverwege het minste aantal rondjes van alle coureurs gereden. Charles Leclerc was op het stratencircuit van Bakoe ruim drie tienden van een seconde sneller dan Verstappen met een tijd van 1.43,224. Sergio Pérez eindigde als tweede op ruim twee tienden van de Monegask.
Verschillende coureurs belandden tijdens de tweede vrije training naast de baan, maar dat leidde niet tot grote ongeregeldheden. George Russell en Lewis Hamilton kwamen voor Mercedes niet in de buurt van de snelste tijden. Russell klokte de zevende tijd, zevenvoudig wereldkampioen Hamilton de twaalfde. Het team had in Bakoe op het lange rechte stuk van het circuit veel last van het zogeheten porpoising, het 'stuiteren' van de auto over de baan bij hoge snelheid.
Eerder op vrijdag was de Mexicaan Pérez, teamgenoot van Verstappen, de snelste. Leclerc eindigde toen als tweede, voor Verstappen.
Red Bull geeft zowel Verstappen als Pérez in Azerbeidzjan een nieuwe motor. Dat is voor beiden de tweede motor van dit seizoen. Alle coureurs mogen drie motoren gebruiken; daarna volgt een gridstraf.
Na zeven races heeft Verstappen aan kop van het WK-klassement 9 punten voorsprong op Leclerc. Zondag is de race, zaterdag hebben de coureurs eerst nog de derde vrije training en de kwalificatie.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
15 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
16 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
16 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
16 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
17 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
17 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
23 uur geleden