Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen rijdt in chaotische Grote Prijs Qatar naar 63e zege

Verstappen rijdt in chaotische Grote Prijs Qatar naar 63e zege

LOSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft weer eens bewezen dat hij de verdiende wereldkampioen in de Formule 1 is. De coureur van Red Bull, die vorige week in Las Vegas zijn vierde wereldtitel zeker stelde, won na een chaotische race vol spektakel de Grote Prijs van Qatar. Het is zijn negende overwinning van dit jaar en de 63e in zijn carrière.

Verstappen duelleerde op het woestijncircuit van Losail lang met Lando Norris van McLaren, die het grootste deel van de race dicht achter de Nederlander reed, maar er niet in slaagde een succesvolle aanval te plaatsen. Norris moest capituleren toen hij tegen het einde van de race een tijdstraf van tien seconden kreeg en ver terugviel.

Charles Leclerc van Ferrari profiteerde en schoof door naar de tweede plaats. Oscar Piastri (McLaren) eindigde als derde.

Goed resultaat

Verstappen was gebrand op een goed resultaat in Qatar. De Nederlander verraste zaterdag met de snelste ronde in de kwalificatie, maar de stewards namen hem zijn poleposition af omdat hij in de laatste sessie te langzaam had gereden en daarmee George Russell van Mercedes in gevaar had gebracht. De wereldkampioen snapte helemaal niets van de straf, maar kon weinig anders dan de gridstraf van één positie accepteren en de race starten vanaf de tweede plek.

Bij de start was de getergde Limburger goed weg en hij slaagde erin voor Russell de eerste bocht in te duiken. Norris wist ook Russell voorbij te steken en nam de tweede plek in achter Verstappen. De twee waren duidelijk de snelsten in het veld en liepen geleidelijk weg van de rest. Het verschil in rondetijden was nihil; Verstappen bleef steeds ongeveer twee seconden voor Norris.

Pitstop

Na 35 ronden koos Verstappen op een strategisch moment voor zijn pitstop. Hij kreeg hem bijna gratis omdat juist de safetycar de baan op was gekomen. Die was nodig omdat Valtteri Bottas de zijspiegel van Alexander Albon kapot had gereden. Lewis Hamilton en Carlos Sainz reden een band lek op de brokstukjes.

Bij de herstart plaatste Norris een aanval aan het einde van het lange rechte stuk, maar Verstappen gaf geen duimbreed toe. Enkele ronden later was de safetycar alweer op de baan na een crash van Nico Hülkenberg (Haas F1). Opnieuw slaagde Verstappen er bij de hervatting van de race in voor Norris te blijven. Kort daarna was het gevaar geweken, want Norris bleek te hard te hebben doorgereden op een stuk waar de gele waarschuwingsvlag uithing en dat leverde hem een tijdstraf op.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

1 dag geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

1 dag geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

1 dag geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

1 dag geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

1 dag geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

1 dag geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

1 dag geleden