Verstappen rijdt in chaotische Grote Prijs Qatar naar 63e zege
LOSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft weer eens bewezen dat hij de verdiende wereldkampioen in de Formule 1 is. De coureur van Red Bull, die vorige week in Las Vegas zijn vierde wereldtitel zeker stelde, won na een chaotische race vol spektakel de Grote Prijs van Qatar. Het is zijn negende overwinning van dit jaar en de 63e in zijn carrière.
Verstappen duelleerde op het woestijncircuit van Losail lang met Lando Norris van McLaren, die het grootste deel van de race dicht achter de Nederlander reed, maar er niet in slaagde een succesvolle aanval te plaatsen. Norris moest capituleren toen hij tegen het einde van de race een tijdstraf van tien seconden kreeg en ver terugviel.
Charles Leclerc van Ferrari profiteerde en schoof door naar de tweede plaats. Oscar Piastri (McLaren) eindigde als derde.
Goed resultaat
Verstappen was gebrand op een goed resultaat in Qatar. De Nederlander verraste zaterdag met de snelste ronde in de kwalificatie, maar de stewards namen hem zijn poleposition af omdat hij in de laatste sessie te langzaam had gereden en daarmee George Russell van Mercedes in gevaar had gebracht. De wereldkampioen snapte helemaal niets van de straf, maar kon weinig anders dan de gridstraf van één positie accepteren en de race starten vanaf de tweede plek.
Bij de start was de getergde Limburger goed weg en hij slaagde erin voor Russell de eerste bocht in te duiken. Norris wist ook Russell voorbij te steken en nam de tweede plek in achter Verstappen. De twee waren duidelijk de snelsten in het veld en liepen geleidelijk weg van de rest. Het verschil in rondetijden was nihil; Verstappen bleef steeds ongeveer twee seconden voor Norris.
Pitstop
Na 35 ronden koos Verstappen op een strategisch moment voor zijn pitstop. Hij kreeg hem bijna gratis omdat juist de safetycar de baan op was gekomen. Die was nodig omdat Valtteri Bottas de zijspiegel van Alexander Albon kapot had gereden. Lewis Hamilton en Carlos Sainz reden een band lek op de brokstukjes.
Bij de herstart plaatste Norris een aanval aan het einde van het lange rechte stuk, maar Verstappen gaf geen duimbreed toe. Enkele ronden later was de safetycar alweer op de baan na een crash van Nico Hülkenberg (Haas F1). Opnieuw slaagde Verstappen er bij de hervatting van de race in voor Norris te blijven. Kort daarna was het gevaar geweken, want Norris bleek te hard te hebben doorgereden op een stuk waar de gele waarschuwingsvlag uithing en dat leverde hem een tijdstraf op.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft woensdag zonder noemenswaardige problemen in totaal 136 ronden gereden met zijn nieuwe Red Bull op de eerste testdag in Bahrein. De viervoudige wereldkampioen in de Formule 1 zette in de middagsessie op het Bahrain International Circuit de tweede tijd neer achter de Brit Lando Norris. De Monegask Charles Leclerc klokte de derde tijd in Sakhir.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.
5 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
6 uur geleden