Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen rijdt in chaotische Grote Prijs Qatar naar 63e zege

Verstappen rijdt in chaotische Grote Prijs Qatar naar 63e zege

LOSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft weer eens bewezen dat hij de verdiende wereldkampioen in de Formule 1 is. De coureur van Red Bull, die vorige week in Las Vegas zijn vierde wereldtitel zeker stelde, won na een chaotische race vol spektakel de Grote Prijs van Qatar. Het is zijn negende overwinning van dit jaar en de 63e in zijn carrière.

Verstappen duelleerde op het woestijncircuit van Losail lang met Lando Norris van McLaren, die het grootste deel van de race dicht achter de Nederlander reed, maar er niet in slaagde een succesvolle aanval te plaatsen. Norris moest capituleren toen hij tegen het einde van de race een tijdstraf van tien seconden kreeg en ver terugviel.

Charles Leclerc van Ferrari profiteerde en schoof door naar de tweede plaats. Oscar Piastri (McLaren) eindigde als derde.

Goed resultaat

Verstappen was gebrand op een goed resultaat in Qatar. De Nederlander verraste zaterdag met de snelste ronde in de kwalificatie, maar de stewards namen hem zijn poleposition af omdat hij in de laatste sessie te langzaam had gereden en daarmee George Russell van Mercedes in gevaar had gebracht. De wereldkampioen snapte helemaal niets van de straf, maar kon weinig anders dan de gridstraf van één positie accepteren en de race starten vanaf de tweede plek.

Bij de start was de getergde Limburger goed weg en hij slaagde erin voor Russell de eerste bocht in te duiken. Norris wist ook Russell voorbij te steken en nam de tweede plek in achter Verstappen. De twee waren duidelijk de snelsten in het veld en liepen geleidelijk weg van de rest. Het verschil in rondetijden was nihil; Verstappen bleef steeds ongeveer twee seconden voor Norris.

Pitstop

Na 35 ronden koos Verstappen op een strategisch moment voor zijn pitstop. Hij kreeg hem bijna gratis omdat juist de safetycar de baan op was gekomen. Die was nodig omdat Valtteri Bottas de zijspiegel van Alexander Albon kapot had gereden. Lewis Hamilton en Carlos Sainz reden een band lek op de brokstukjes.

Bij de herstart plaatste Norris een aanval aan het einde van het lange rechte stuk, maar Verstappen gaf geen duimbreed toe. Enkele ronden later was de safetycar alweer op de baan na een crash van Nico Hülkenberg (Haas F1). Opnieuw slaagde Verstappen er bij de hervatting van de race in voor Norris te blijven. Kort daarna was het gevaar geweken, want Norris bleek te hard te hebben doorgereden op een stuk waar de gele waarschuwingsvlag uithing en dat leverde hem een tijdstraf op.

Meer uit Sport

Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

45 minuten geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

46 minuten geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

57 minuten geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

1 uur geleden
Bobsleeërs kijken met gemengde gevoelens terug op twee runs

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."

2 uur geleden
Velzeboer vol ongeloof na tweede gouden medaille in Milaan

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.

2 uur geleden
Velzeboer wint op Spelen na 500 meter ook goud op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.

2 uur geleden