Verstappen rijdt in 2020 met Red Bull in vertrouwde kleuren
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen kruipt dit seizoen in een Red Bull die er praktisch hetzelfde uitziet als voorgaande jaren. De Oostenrijkse Formule 1-renstal onthulde woensdag de eerste beelden van de RB16: een bolide in de vertrouwde donkerblauwe kleur met gele en rode accenten.
Het logo van de stier, het beeldmerk van energiedrank Red Bull, siert de vin aan de bovenkant van de auto. "Kleurstellingen zijn ervoor gemaakt om te blijven", meldde het team via het officiële twitteraccount van Aston Martin Red Bull Racing.
In andere jaren presenteerde Red Bull nog wel eens een auto in andere kleuren om de concurrentie niet al te wijs te maken, maar dit jaar deed het team niet geheimzinnig en werd meteen de 'wedstrijdoutfit' getoond.
Promotiebeelden
De Nederlander maakte woensdag de eerste meters in de auto op circuit Silverstone. Het is teams toegestaan een klein aantal kilometers te rijden voor het maken van promotiebeelden, voorafgaand aan de eerste officiële test over een week in Barcelona.
Verstappen eindigde afgelopen seizoen als derde in het WK, achter de Mercedes-coureurs Lewis Hamilton en Valtteri Bottas. De 22-jarige Limburger wil dit jaar een serieuze gooi doen naar de wereldtitel en de jongste Formule 1-kampioen ooit worden.
Kansen
Red Bull schat de kansen van Verstappen hoog in, vooral omdat de auto’s van 2020 nauwelijks zijn veranderd in ontwerp. De Nederlander kan dus voortbouwen op zijn sterke optredens aan het einde van vorig seizoen, toen hij zeker niet de mindere was van wereldkampioen Hamilton.
De motor van Honda speelt een sleutelrol in het mogelijke succes. Red Bull reed vorig jaar voor het eerst met de krachtbron van de Japanners, die betrouwbaar bleek en steeds meer vermogen kreeg. Verstappen won niet alleen drie grands prix (Oostenrijk, Duitsland en Brazilië), hij veroverde ook voor het eerst in zijn carrière twee keer poleposition.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
19 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
20 uur geleden