Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen rijdt in 2020 met Red Bull in vertrouwde kleuren

Verstappen rijdt in 2020 met Red Bull in vertrouwde kleuren

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen kruipt dit seizoen in een Red Bull die er praktisch hetzelfde uitziet als voorgaande jaren. De Oostenrijkse Formule 1-renstal onthulde woensdag de eerste beelden van de RB16: een bolide in de vertrouwde donkerblauwe kleur met gele en rode accenten.

Het logo van de stier, het beeldmerk van energiedrank Red Bull, siert de vin aan de bovenkant van de auto. "Kleurstellingen zijn ervoor gemaakt om te blijven", meldde het team via het officiële twitteraccount van Aston Martin Red Bull Racing.

In andere jaren presenteerde Red Bull nog wel eens een auto in andere kleuren om de concurrentie niet al te wijs te maken, maar dit jaar deed het team niet geheimzinnig en werd meteen de 'wedstrijdoutfit' getoond.

Promotiebeelden

De Nederlander maakte woensdag de eerste meters in de auto op circuit Silverstone. Het is teams toegestaan een klein aantal kilometers te rijden voor het maken van promotiebeelden, voorafgaand aan de eerste officiële test over een week in Barcelona.

Verstappen eindigde afgelopen seizoen als derde in het WK, achter de Mercedes-coureurs Lewis Hamilton en Valtteri Bottas. De 22-jarige Limburger wil dit jaar een serieuze gooi doen naar de wereldtitel en de jongste Formule 1-kampioen ooit worden.

Kansen

Red Bull schat de kansen van Verstappen hoog in, vooral omdat de auto’s van 2020 nauwelijks zijn veranderd in ontwerp. De Nederlander kan dus voortbouwen op zijn sterke optredens aan het einde van vorig seizoen, toen hij zeker niet de mindere was van wereldkampioen Hamilton.

De motor van Honda speelt een sleutelrol in het mogelijke succes. Red Bull reed vorig jaar voor het eerst met de krachtbron van de Japanners, die betrouwbaar bleek en steeds meer vermogen kreeg. Verstappen won niet alleen drie grands prix (Oostenrijk, Duitsland en Brazilië), hij veroverde ook voor het eerst in zijn carrière twee keer poleposition.

Meer uit Sport

Kunstrijders Tsiba en Danilova eindigen als vijftiende op EK

SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.

1 uur geleden
Oud-zwemkampioen Agnel staat terecht voor verkrachting

COLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.

2 uur geleden
Van der Poel slaat wereldbekerwedstrijd in Benidorm over

BENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.

6 uur geleden
Veelbesproken Thiam meldt zich af voor WK indooratletiek

BRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".

7 uur geleden
Formule 2-kampioen Fornaroli reserve bij Formule 1-team McLaren

WOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.

8 uur geleden
Sleutelrol Cubaan Taboada bij handballers Oranje op EK

ARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.

12 uur geleden
Handballer Steins wil op EK olympische droom levend houden

ARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.

13 uur geleden