Verstappen rijdt in 2020 met Red Bull in vertrouwde kleuren
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen kruipt dit seizoen in een Red Bull die er praktisch hetzelfde uitziet als voorgaande jaren. De Oostenrijkse Formule 1-renstal onthulde woensdag de eerste beelden van de RB16: een bolide in de vertrouwde donkerblauwe kleur met gele en rode accenten.
Het logo van de stier, het beeldmerk van energiedrank Red Bull, siert de vin aan de bovenkant van de auto. "Kleurstellingen zijn ervoor gemaakt om te blijven", meldde het team via het officiële twitteraccount van Aston Martin Red Bull Racing.
In andere jaren presenteerde Red Bull nog wel eens een auto in andere kleuren om de concurrentie niet al te wijs te maken, maar dit jaar deed het team niet geheimzinnig en werd meteen de 'wedstrijdoutfit' getoond.
Promotiebeelden
De Nederlander maakte woensdag de eerste meters in de auto op circuit Silverstone. Het is teams toegestaan een klein aantal kilometers te rijden voor het maken van promotiebeelden, voorafgaand aan de eerste officiële test over een week in Barcelona.
Verstappen eindigde afgelopen seizoen als derde in het WK, achter de Mercedes-coureurs Lewis Hamilton en Valtteri Bottas. De 22-jarige Limburger wil dit jaar een serieuze gooi doen naar de wereldtitel en de jongste Formule 1-kampioen ooit worden.
Kansen
Red Bull schat de kansen van Verstappen hoog in, vooral omdat de auto’s van 2020 nauwelijks zijn veranderd in ontwerp. De Nederlander kan dus voortbouwen op zijn sterke optredens aan het einde van vorig seizoen, toen hij zeker niet de mindere was van wereldkampioen Hamilton.
De motor van Honda speelt een sleutelrol in het mogelijke succes. Red Bull reed vorig jaar voor het eerst met de krachtbron van de Japanners, die betrouwbaar bleek en steeds meer vermogen kreeg. Verstappen won niet alleen drie grands prix (Oostenrijk, Duitsland en Brazilië), hij veroverde ook voor het eerst in zijn carrière twee keer poleposition.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
7 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
12 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden