Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen rijdt iedereen zoek in natte sprintrace Oostenrijk

Verstappen rijdt iedereen zoek in natte sprintrace Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen gaat onverstoorbaar door met winnen in de Formule 1. De tweevoudig wereldkampioen van Red Bull was veruit de sterkste in de natte sprintrace bij de Grote Prijs van Oostenrijk en liep met de verdiende 8 punten nog verder uit in het kampioenschap. Op liefst 21 seconden achterstand eindigde zijn teamgenoot Sergio Pérez als tweede. De Spanjaard Carlos Sainz stuurde zijn Ferrari naar de derde plaats.

Het had geregend in Spielberg, waardoor vrijwel alle coureurs startten op de gegroefde intermediate banden. Verstappen begon vanaf poleposition, maar Pérez toonde op de natte baan geen ontzag en slaagde er zelfs in Verstappen in de eerste bocht na de start in te halen.

De licht geïrriteerde Nederlander pakte in de volgende bocht de leiding weer terug. Omdat de Mexicaan even moest inhouden, kon de verrassend sterk rijdende Nico Hülkenberg profiteren en in zijn Haas naar de tweede plaats oprukken. Pas halverwege de race over 100 kilometer vond de Mexicaan een gaatje om de ervaren Duitser te passeren en de tweede plaats weer over te nemen.

Voorsprong

Na de schermutselingen in de eerste ronde wist Verstappen vrij gemakkelijk weg te rijden en een gigantische voorsprong op te bouwen. In feite reed hij iedereen zoek op de Red Bull Ring, het thuiscircuit van zijn team.

Nyck de Vries startte als veertiende in zijn AlphaTauri en worstelde om die plek vast te houden. Dat lukte hem niet, omdat George Russell en Lewis Hamilton in hun Mercedessen te snel waren voor hem. De Vries kwam als zeventiende over de finish.

Discussie

Verstappen was na de race in discussie met Pérez over diens inhaalactie. "Het was niet zo fijn dat hij me op de grasrand dwong naast de baan, maar ik wist gelukkig de controle te houden", zei Verstappen in het korte interview na de race. "Toen ik de leiding weer terug had, ging het goed. Het was vooral letten op de banden, want 24 ronden rijden op intermediates is best lastig."

De Limburger is in de titelstrijd op 203 punten gekomen, 70 meer dan nummer 2 Pérez (133 punten). Fernando Alonso (Aston Martin), die vijfde werd in de sprintrace, staat derde met 121 punten. Zondag is de hoofdrace en ook dan start Verstappen van poleposition.

Meer uit Sport

Waterpolosters naar tussenronde op WK na zege op China

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun laatste poulewedstrijd met 13-7 gewonnen van China. Met de zege plaatste de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voor een duel in de tussenronde met Nieuw-Zeeland.

9 uur geleden
Voor Brits talent Onley wordt top vijf in Tour toekomstig doel

TOULOUSE (ANP/RTR) - Met de Schot Oscar Onley heeft de Nederlandse ploeg Picnic PostNL een renner in dienst die de komende jaren een hoofdrol hoopt te vertolken in de Tour de France. "Een plek bij de eerste vijf in het eindklassement zou heel bijzonder zijn", vertelde de talentvolle klimmer op de rustdag van de Tour de France in Toulouse. "Ik denk dat dat het doel gaat worden de komende jaren." Onley ligt nog twee jaar vast bij het team van Iwan Spekenbrink.

9 uur geleden
In Tour gevallen sprinter Philipsen neemt Coquard niets kwalijk

TOULOUSE (ANP/BELGA) - Jasper Philipsen koestert geen wrok tegenover Bryan Coquard, de Franse renner die de val van de Belgische sprinter veroorzaakte in de derde etappe van de Tour de France. "Het was een koersincident. Het had niet mogen gebeuren, maar hij kon er ook niets aan doen. Ik verwijt hem niets", zei Philipsen, die breuken opliep en moest opgeven, in een digitaal persgesprek op de rustdag van de Tour.

10 uur geleden
Belgische turnkampioene Derwael beëindigt carrière

GENT (ANP) - Voormalig olympisch kampioene Nina Derwael beëindigt haar turncarrière. De 25-jarige Belgische wil haar lichaam niet langer zwaar belasten.

12 uur geleden
Tennisster Rus eenvoudig naar tweede ronde in Hamburg

HAMBURG (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Hamburg bereikt. De nummer 119 van de wereldranglijst rekende in iets meer dan een uur af met Sada Nahimana uit Burundi: 6-2 6-1.

13 uur geleden
Topatleet Tola keert in oktober terug naar marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Olympisch kampioen Tamirat Tola staat op 19 oktober aan de start van de marathon van Amsterdam. Dat maakte de organisatie dinsdag bekend. De 33-jarige Ethiopiër won eerder in 2021 de wedstrijd in de hoofdstad in een tijd van 2.03.39, wat nog altijd een parcoursrecord en zijn persoonlijk record is.

13 uur geleden
Zwemster Schouten op de weg terug na gezondheidsklachten

BODEGRAVEN (ANP) - Zwemster Tes Schouten is op de weg terug na gezondheidsklachten. De 24-jarige wereldkampioene op de 200 meter schoolslag kreeg na de Olympische Spelen van Parijs, waar ze brons veroverde, last van grote vermoeidheid, pijn en zwellingen aan de linkerkant van haar gezicht en later ook uitvalsverschijnselen aan de linkerkant van haar lichaam.

15 uur geleden