Verstappen rijdt iedereen zoek in natte sprintrace Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen gaat onverstoorbaar door met winnen in de Formule 1. De tweevoudig wereldkampioen van Red Bull was veruit de sterkste in de natte sprintrace bij de Grote Prijs van Oostenrijk en liep met de verdiende 8 punten nog verder uit in het kampioenschap. Op liefst 21 seconden achterstand eindigde zijn teamgenoot Sergio Pérez als tweede. De Spanjaard Carlos Sainz stuurde zijn Ferrari naar de derde plaats.
Het had geregend in Spielberg, waardoor vrijwel alle coureurs startten op de gegroefde intermediate banden. Verstappen begon vanaf poleposition, maar Pérez toonde op de natte baan geen ontzag en slaagde er zelfs in Verstappen in de eerste bocht na de start in te halen.
De licht geïrriteerde Nederlander pakte in de volgende bocht de leiding weer terug. Omdat de Mexicaan even moest inhouden, kon de verrassend sterk rijdende Nico Hülkenberg profiteren en in zijn Haas naar de tweede plaats oprukken. Pas halverwege de race over 100 kilometer vond de Mexicaan een gaatje om de ervaren Duitser te passeren en de tweede plaats weer over te nemen.
Voorsprong
Na de schermutselingen in de eerste ronde wist Verstappen vrij gemakkelijk weg te rijden en een gigantische voorsprong op te bouwen. In feite reed hij iedereen zoek op de Red Bull Ring, het thuiscircuit van zijn team.
Nyck de Vries startte als veertiende in zijn AlphaTauri en worstelde om die plek vast te houden. Dat lukte hem niet, omdat George Russell en Lewis Hamilton in hun Mercedessen te snel waren voor hem. De Vries kwam als zeventiende over de finish.
Discussie
Verstappen was na de race in discussie met Pérez over diens inhaalactie. "Het was niet zo fijn dat hij me op de grasrand dwong naast de baan, maar ik wist gelukkig de controle te houden", zei Verstappen in het korte interview na de race. "Toen ik de leiding weer terug had, ging het goed. Het was vooral letten op de banden, want 24 ronden rijden op intermediates is best lastig."
De Limburger is in de titelstrijd op 203 punten gekomen, 70 meer dan nummer 2 Pérez (133 punten). Fernando Alonso (Aston Martin), die vijfde werd in de sprintrace, staat derde met 121 punten. Zondag is de hoofdrace en ook dan start Verstappen van poleposition.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
11 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
11 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
14 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
16 uur geleden