Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen rijdt derde tijd in tweede training Saudi-Arabië

Verstappen rijdt derde tijd in tweede training Saudi-Arabië

JEDDAH (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië de derde tijd gereden. De regerend wereldkampioen was met zijn Red Bull alleen langzamer dan de twee coureurs van McLaren. De Brit Lando Norris was de snelste voor zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië.

Norris kwam op het stratencircuit in Jeddah tot een ronde van 1.28,267. Piastri zat daar 0,163 seconde achter. Verstappen was 0,280 seconde langzamer dan de Britse leider in het WK. Verstappens teamgenoot Yuki Tsunoda crashte in de slotfase van de training tegen de muur. Daardoor kwam er een rode vlag. De Japanse Red Bull-coureur had de zesde tijd op 0,696 seconde van Norris neergezet.

Verstappen was in 2024 de beste in Saudi-Arabië, waar hij de poleposition pakte en voor de tweede keer de Grote Prijs won. De vijfde grand prix van het seizoen start zondag om 19.00 uur.

Lastig vergelijken

Verstappen liet weten dat het team tijdens de trainingen dingen had uitgeprobeerd. "Ik denk dat we veel van de sessies hebben opgestoken, maar we hebben de wagen nog niet waar we willen. Aan het eind van de dag moet je afgaan op je eigen gevoel en daar de conclusies uit trekken. Over één ronde is het iets beter, maar de 'long runs' zijn nog altijd lastig", zei de wereldkampioen.

"Vergeleken met het raceweekend in Bahrein is de grip en de afstelling van de wagen totaal anders, dus het is heel lastig om te vergelijken met vorige week", zei Verstappen. "Maar het lijkt me duidelijk dat we sneller willen. Voor morgen is het lastig te zeggen hoe competitief we kunnen zijn. De McLarens zien er heel snel uit."

Meer uit Sport

Sinner door naar kwartfinales na opgave tegenstander Dimitrov

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner is op ietwat fortuinlijke wijze doorgedrongen tot de kwartfinales van Wimbledon. De nummer 1 van de tenniswereld stond met 2-0 in sets achter tegen Grigor Dimitrov, toen de Bulgaar in de vierde game van de derde set zichzelf blesseerde bij het slaan van een ace. Met een pijnlijke borstspier moest de nummer 19 van de plaatsingslijst opgeven. Huilend verliet de 34-jarige Bulgaar het centre court.

3 uur geleden
Swiatek overtuigend naar laatste acht Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de kwartfinales bereikt van Wimbledon. De nummer 8 van de plaatsingslijst versloeg in een overtuigend optreden de Deense Clara Tauson in twee sets: 6-4 6-1.

3 uur geleden
Boete, strafpunten en gele kaart voor Franse renner Coquard

DUINKERKE (ANP/Belga) - De wedstrijdjury van de Ronde van Frankrijk heeft Bryan Coquard bestraft voor het veroorzaken van de val bij de tussensprint in de derde etappe. De Franse renner van de Cofidis-ploeg kreeg een boete van ruim 500 euro, 13 punten aftrek in het puntenklassement en een gele kaart. Bij een tweede gele kaart in deze Tour kan Coquard uit de koers worden gezet.

3 uur geleden
Philipsen loopt meerdere breuken op bij val in Tour

DUINKERKE (ANP) - Jasper Philipsen heeft bij zijn val in de derde etappe van de Tour de France meerdere breuken opgelopen. Dat meldt zijn ploeg Alpecin-Deceuninck. De Belgische sprinter, winnaar van de eerste etappe, ging gehuld in de groene puntentrui 60 kilometer voor de finish onderuit.

5 uur geleden
Djokovic voor zestiende keer in kwartfinales Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft met zijn 101e zege op Wimbledon de kwartfinales bereikt. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen ontdeed zich in de vierde ronde van de Australiër Alex De Minaur. De 38-jarige Serviër had wel vier sets nodig om voor de zestiende keer in zijn carrière de laatste acht te bereiken: 1-6 6-4 6-4 6-4.

7 uur geleden
Hordeloper Smidt jaar lang uitgeschakeld door blessure

ASSEN (ANP) - Atleet Nick Smidt wacht een lange revalidatie. De 28-jarige vijfvoudig Nederlands kampioen op de 400 meter horden is maandag geopereerd aan een gescheurde achillespees. De atleet meldt op Instagram dat zijn rechterbeen acht weken in het gips moet en dat hij twaalf maanden nodig heeft voor een volledig herstel. Hij mist daarmee in ieder geval de WK atletiek in Tokio in september.

7 uur geleden
Merlier sprint naar winst in derde etappe Tour de France

DUINKERKE (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit over 178 kilometer van Valenciennes naar Duinkerke. De Europees kampioen van Soudal - Quick-Step hield in de massasprint de Italiaan Jonathan Milan en de Duitser Phil Bauhaus achter zich.

7 uur geleden