Verstappen rijdt derde tijd in rommelige eerste training België
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van België de derde tijd genoteerd. Op Spa-Francorchamps waren de Ferrari's van Carlos Sainz en Charles Leclerc sneller in een rommelige sessie. Sainz noteerde met 1.46,538 de beste tijd, Verstappen was ruim 2 tienden van een seconde langzamer.
Wereldkampioen Verstappen had na een kwartier het snelste rondje genoteerd, maar werd daarna voorbij gestreefd door de mannen van Ferrari. Bij het rijden in de pitstraat was er nog een klein schrikmomentje voor de Nederlander, die Nicholas Latifi in zijn Williams ineens voor hem zag verschijnen. De coureurs wisten een botsing te voorkomen.
Magnussen
Met nog ruim 20 minuten te gaan, kwam Haas-coureur Kevin Magnussen stil te staan op het circuit. Dat leidde tot de rode vlag, waardoor de auto's tot 9 minuten voor het einde van de sessie niet het circuit op konden. Enkele minuten nadat de sessie was hervat, zorgde regen ervoor dat veel coureurs naar binnen gingen en in het laatste deel van de training geen tijd meer neerzetten.
Verstappen heeft in de WK-stand een voorsprong van 80 punten op Leclerc. De twee coureurs starten in de race zondag uur achteraan doordat zij onderdelen laten vervangen.
Het is mogelijk voorlopig voor het laatst dat de GP van België op het programma staat. Het contract loopt na dit seizoen af en gesprekken over verlenging daarvan zijn nog gaande.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
12 uur geleden