Verstappen rijdt derde tijd in rommelige eerste training België
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van België de derde tijd genoteerd. Op Spa-Francorchamps waren de Ferrari's van Carlos Sainz en Charles Leclerc sneller in een rommelige sessie. Sainz noteerde met 1.46,538 de beste tijd, Verstappen was ruim 2 tienden van een seconde langzamer.
Wereldkampioen Verstappen had na een kwartier het snelste rondje genoteerd, maar werd daarna voorbij gestreefd door de mannen van Ferrari. Bij het rijden in de pitstraat was er nog een klein schrikmomentje voor de Nederlander, die Nicholas Latifi in zijn Williams ineens voor hem zag verschijnen. De coureurs wisten een botsing te voorkomen.
Magnussen
Met nog ruim 20 minuten te gaan, kwam Haas-coureur Kevin Magnussen stil te staan op het circuit. Dat leidde tot de rode vlag, waardoor de auto's tot 9 minuten voor het einde van de sessie niet het circuit op konden. Enkele minuten nadat de sessie was hervat, zorgde regen ervoor dat veel coureurs naar binnen gingen en in het laatste deel van de training geen tijd meer neerzetten.
Verstappen heeft in de WK-stand een voorsprong van 80 punten op Leclerc. De twee coureurs starten in de race zondag uur achteraan doordat zij onderdelen laten vervangen.
Het is mogelijk voorlopig voor het laatst dat de GP van België op het programma staat. Het contract loopt na dit seizoen af en gesprekken over verlenging daarvan zijn nog gaande.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
6 uur geleden