Verstappen rijdt derde tijd achter zijn concurrenten van Ferrari
LE CASTELLET (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Frankrijk in de Formule 1. Hij was op het Circuit Paul Ricard bij Marseille langzamer dan Carlos Sainz en Charles Leclerc, zijn concurrenten van Ferrari.
Sainz reed in de tweede vrije training de snelste tijd (1.32,527), gevolgd door Leclerc (1.32,628). Verstappen was zo'n halve seconde langzamer (1.33,077) dan Sainz. De Nederlandse leider van het klassement voor het WK was in de eerste vrije oefensessie alleen langzamer dan Leclerc. Verstappen was na beide trainingen niet helemaal tevreden over zijn Red Bull. "Ik heb nog te veel onderstuur", mopperde hij.
Coureur Carlos Sainz wordt voor de race van zondag minimaal tien plekken naar achter gezet. De Spanjaard van Ferrari heeft nieuwe elektronica in zijn auto gekregen en heeft daarmee het toegestane maximum overschreden. Het zou nog kunnen dat er aan de auto, die bij de meest recente race in Oostenrijk in brand vloog, meer wordt aangepast en de 27-jarige coureur een zwaardere straf krijgt. Sainz won begin deze maand voor het eerst een race, in de Grote Prijs van Groot-Brittannië, en staat vierde in de WK-stand.
Nyck de Vries klokte de negende tijd in de eerste vrije training. Formule 1-teams hebben de verplichting om twee keer in het seizoen jonge coureurs in te zetten tijdens trainingen. De Vries mocht in de eerste training Lewis Hamilton vervangen. In mei maakte De Vries, die uitkomt in de Formule E, ook al zijn opwachting in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Spanje, toen nog voor het team van Williams.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
5 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
5 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
13 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
15 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
16 uur geleden