Verstappen rekent zich niet rijk met eerste plek in klassement
BAKOE (ANP) - Max Verstappen start zondag in de Grote Prijs van Azerbeidzjan als de leider in het klassement om de wereldtitel in de Formule 1. Dat zegt hem niet zoveel, zo gaf hij aan in aanloop naar de race in Bakoe. "Het gaat erom wie na de laatste wedstrijd op de eerste plaats staat."
Dat neemt niet weg dat hij op schema ligt. "Maar als we het goed willen blijven doen, moeten we ons ook blijven ontwikkelen", aldus de Nederlander, onlangs glorieus winnaar van de 'klassieker' van Monaco. "We moeten ons binnen het team allemaal verbeteren en we moeten de auto verbeteren. Dan hebben we een kans, ook in Bakoe."
Wereldkampioen Lewis Hamilton viel in Monaco tegen in zijn Mercedes. "Ze zullen er alles aan doen nu heel sterk terug te komen", verwacht Verstappen, coureur van Red Bull. "Daarvoor hebben ze natuurlijk ook de kwaliteiten. Het betekent heel simpel dat wij ons geen enkele fout kunnen veroorloven als we hen opnieuw willen verslaan. Tot nu toe dit seizoen hebben we gelukkig weinig fouten gemaakt."
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tigst Assefa heeft de marathon van Londen op haar naam geschreven in een wereldrecord in een race met alleen vrouwelijke deelnemers. De Ethiopische topatlete finishte in 2.15.41 en scherpte daarmee haar eigen record, dat ze vorig jaar eveneens in Londen liep, met negen seconden aan.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
22 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
23 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
1 dag geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
1 dag geleden