Verstappen rekent op revanche in GP Saudi-Arabië
DJEDDA (ANP) - Na een mislukt optreden in de eerste race kijkt wereldkampioen Max Verstappen uit naar de tweede grand prix van dit seizoen, komend weekeinde in Saudi-Arabië. "Het afgelopen weekeinde was zwaar voor ons allemaal", vertelde de Red Bull-rijder op de website van zijn team. "We winnen samen en we verliezen samen. We zullen sterker terugkeren."
Het Formule 1-circus is neergestreken in Djedda, waar Lewis Hamilton en Verstappen vorig jaar een fel gevecht leverden. Dat werd gewonnen door de Brit van Mercedes, terwijl Verstappen in een bizarre race op het stratencircuit twee tijdstraffen opliep. Een voor het afsnijden van de bocht na een inhaalpoging van Hamilton en een voor te hard afremmen, waardoor de Brit op de achterkant van de Red Bull van Verstappen botste. De Limburger veroverde een week later in Abu Dhabi alsnog de wereldtitel, in een al even tumultueuze race.
In Sakhir eindigde de GP van Bahrein afgelopen weekeinde in een teleurstelling voor Red Bull. Noch Verstappen noch teamgenoot Sergio Pérez haalde de finish, door problemen aan de auto. De Nederlander reed op de tweede plaats toen hij enkele ronden voor het einde naar de kant moest.
"We waren competitief in Bahrein, dus we nemen ook iets positiefs mee naar komend weekeinde' zei Verstappen. "Het seizoen duurt bovendien nog lang, we hebben het nu over één race. Ik kijk uit naar de volgende grand prix. Dit circuit is nog steeds erg nieuw voor ons. Vorig jaar was de luchtvochtigheid een uitdaging en ik weet dat er iets verbeterd is aan het zicht op het eerste gedeelte. Het is een snel circuit. Ik ben benieuwd hoe de auto's, die dit jaar iets zwaarder zijn, hier presteren."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Lars Huijer kan zondagavond zomaar oog in oog met Juan Soto staan in de wedstrijd van het Nederlands Koninkrijksteam tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic. De 32-jarige pitcher van de Amsterdamse Pirates overwoog drie jaar geleden serieus te stoppen nadat sportkoepel NOC*NSF de honkballers de A-status had afgenomen. Slagman Soto tekende eind 2024 een contract van 765 miljoen dollar dat hem vijftien jaar aan de New York Mets verbindt.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Oscar Piastri heeft de schuld op zich genomen voor zijn dramatische uitvalbeurt bij de Grote Prijs van Australië. De coureur van McLaren was op weg naar de grid voor de start, maar reed iets te wild door een bocht en crashte. Het massaal aanwezige publiek op Albert Park was getuige van de sof voor de populaire thuisrijder. "Dit is natuurlijk heel teleurstellend en zou niet mogen gebeuren, zeker niet tijdens mijn thuisrace", vertelde hij aan verslaggevers ter plaatse. "We moeten bekijken wat er nu precies is gebeurd, maar ik denk dat ik iets te veel de kerbstones raakte. Het is voor een groot deel mijn eigen schuld."
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder heeft opnieuw een nederlaag moeten incasseren in de Ultimate Fighting Championship (UFC). De 35-jarige Nederlander verloor in Las Vegas nipt van de Braziliaan Caio Borralho. De jury moest na drie ronden de winnaar aanwijzen en gaf de Braziliaan meer punten.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen begon als twintigste en eindigde als zesde in de Grote Prijs van Australië, maar die inhaalrace kon de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 maar weinig bekoren. "Er zijn niet heel veel positieve dingen te melden, om eerlijk te zijn. Niet over de auto en ook niet over mijn gevoel", zei de coureur van Red Bull na afloop van de openingsrace van het seizoen bij Viaplay.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - George Russell jubelde na zijn zege in de Grote Prijs van Australië over zijn Mercedes. "Ik vind deze auto geweldig, ik vind deze motor geweldig", zei de Brit in het interview na afloop op het circuit Albert Park. Hij won voor de zesde keer in zijn carrière een Formule 1-race.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft een inhaalrace in de Grote Prijs van Australië bekroond met de zesde plaats. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest door een crash in de kwalificatie achteraan beginnen op Albert Park in Melbourne, maar werkte zich op ouderwetse manier naar voren.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Oscar Piastri mist zijn thuisrace van de Formule 1 in Australië. De coureur van McLaren crashte op weg naar de startopstelling voor de eerste race van het seizoen op circuit Albert Park in Melbourne. Hij reed zijn auto in een van de bochten iets te hard over de kerbstones, spinde en kwam tegen de vangrails tot stilstand. De auto was dusdanig beschadigd dat starten niet meer mogelijk was.
4 uur geleden