Verstappen racet in Bakoe onbedreigd naar vijfde zege in seizoen
BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft de klus geklaard die hij vorig jaar niet kon afmaken. De wereldkampioen zegevierde in zijn Red Bull in de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Hij boekte zijn vijfde zege van dit seizoen en verstevigde zijn leidende positie in het kampioenschap van de Formule 1.
De Nederlander profiteerde optimaal van de dubbele pech bij zijn rivalen van Ferrari. Charles Leclerc moest na 21 van de 51 ronden op het stratencircuit van Bakoe opgeven met een kapotte motor. De Monegask lag op dat moment aan de leiding. Carlos Sainz moest na 10 ronden zijn Ferrari al aan de kant parkeren met een kapot remsysteem.
Vorig jaar reed Verstappen comfortabel aan de leiding in Bakoe, toen hij vijf ronden voor het einde uitviel met een klapband. Teamgenoot Sergio Pérez reed toen naar de overwinning.
Pérez
De Mexicaan had zondag de beste start en leek een serieuze kandidaat voor zijn tweede zege op rij in Azerbeidzjan, maar gedurende de race bleek dat Verstappen meer snelheid had en zijn auto beter onder controle had op het verraderlijke circuit. Hij liet duidelijk blijken dat hij de kopman van Red Bull is en Pérez voorzichtig moet zijn met boude beweringen dat hij ook voor de titel meedoet.
Pérez eindigde op 20 seconden van de Nederlander als tweede. George Russell reed in zijn Mercedes naar de derde plaats. Hij finishte ruim voor teamgenoot en zevenvoudig wereldkampioen Hamilton, die vierde werd in zijn 'stuiterende' Mercedes.
Gewonnen race
Leclerc begon de race vanaf poleposition, maar Pérez wist hem vanaf de tweede startplek voor de eerste bocht in te halen en de leiding in de race te nemen. Verstappen probeerde in het kielzog van zijn teamgenoot mee te gaan, maar hij slaagde er niet in Leclerc te passeren. Vervolgens probeerde hij ronden lang op het lange rechte stuk zijn rivaal van de Italiaanse renstal in te halen, maar ook dat mislukte keer op keer.
Toen Leclerc al vrij vroeg naar de harde banden wisselde, kreeg Verstappen vrije ruimte en liep hij zienderogen in op Pérez. In ronde 15 ging hij er voorbij, Pérez bood weinig weerstand. Kort daarna maakte de Nederlander zijn pitstop en kreeg Leclerc de leiding weer in handen. Dat zou niet lang duren, want het geluid van een pruttelende motor was een overduidelijk signaal dat de Ferrari niet verder kon.
Vanaf dat moment reed Verstappen een gewonnen race. Hij lette goed op de temperatuur van zijn banden en had geen last van de rest van het veld, dat op ruime achterstand achter hem reed.
Meer uit Sport
SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
40 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
20 uur geleden