Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen racet in Bakoe onbedreigd naar vijfde zege in seizoen

Verstappen racet in Bakoe onbedreigd naar vijfde zege in seizoen

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft de klus geklaard die hij vorig jaar niet kon afmaken. De wereldkampioen zegevierde in zijn Red Bull in de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Hij boekte zijn vijfde zege van dit seizoen en verstevigde zijn leidende positie in het kampioenschap van de Formule 1.

De Nederlander profiteerde optimaal van de dubbele pech bij zijn rivalen van Ferrari. Charles Leclerc moest na 21 van de 51 ronden op het stratencircuit van Bakoe opgeven met een kapotte motor. De Monegask lag op dat moment aan de leiding. Carlos Sainz moest na 10 ronden zijn Ferrari al aan de kant parkeren met een kapot remsysteem.

Vorig jaar reed Verstappen comfortabel aan de leiding in Bakoe, toen hij vijf ronden voor het einde uitviel met een klapband. Teamgenoot Sergio Pérez reed toen naar de overwinning.

Pérez

De Mexicaan had zondag de beste start en leek een serieuze kandidaat voor zijn tweede zege op rij in Azerbeidzjan, maar gedurende de race bleek dat Verstappen meer snelheid had en zijn auto beter onder controle had op het verraderlijke circuit. Hij liet duidelijk blijken dat hij de kopman van Red Bull is en Pérez voorzichtig moet zijn met boude beweringen dat hij ook voor de titel meedoet.

Pérez eindigde op 20 seconden van de Nederlander als tweede. George Russell reed in zijn Mercedes naar de derde plaats. Hij finishte ruim voor teamgenoot en zevenvoudig wereldkampioen Hamilton, die vierde werd in zijn 'stuiterende' Mercedes.

Gewonnen race

Leclerc begon de race vanaf poleposition, maar Pérez wist hem vanaf de tweede startplek voor de eerste bocht in te halen en de leiding in de race te nemen. Verstappen probeerde in het kielzog van zijn teamgenoot mee te gaan, maar hij slaagde er niet in Leclerc te passeren. Vervolgens probeerde hij ronden lang op het lange rechte stuk zijn rivaal van de Italiaanse renstal in te halen, maar ook dat mislukte keer op keer.

Toen Leclerc al vrij vroeg naar de harde banden wisselde, kreeg Verstappen vrije ruimte en liep hij zienderogen in op Pérez. In ronde 15 ging hij er voorbij, Pérez bood weinig weerstand. Kort daarna maakte de Nederlander zijn pitstop en kreeg Leclerc de leiding weer in handen. Dat zou niet lang duren, want het geluid van een pruttelende motor was een overduidelijk signaal dat de Ferrari niet verder kon.

Vanaf dat moment reed Verstappen een gewonnen race. Hij lette goed op de temperatuur van zijn banden en had geen last van de rest van het veld, dat op ruime achterstand achter hem reed.

Meer uit Sport

Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

2 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

4 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

5 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

5 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

6 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

6 uur geleden
Skeletonster Bos lijkt met dertiende plek kansloos voor medaille

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.

7 uur geleden