Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen racet in Bakoe onbedreigd naar vijfde zege in seizoen

Verstappen racet in Bakoe onbedreigd naar vijfde zege in seizoen

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft de klus geklaard die hij vorig jaar niet kon afmaken. De wereldkampioen zegevierde in zijn Red Bull in de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Hij boekte zijn vijfde zege van dit seizoen en verstevigde zijn leidende positie in het kampioenschap van de Formule 1.

De Nederlander profiteerde optimaal van de dubbele pech bij zijn rivalen van Ferrari. Charles Leclerc moest na 21 van de 51 ronden op het stratencircuit van Bakoe opgeven met een kapotte motor. De Monegask lag op dat moment aan de leiding. Carlos Sainz moest na 10 ronden zijn Ferrari al aan de kant parkeren met een kapot remsysteem.

Vorig jaar reed Verstappen comfortabel aan de leiding in Bakoe, toen hij vijf ronden voor het einde uitviel met een klapband. Teamgenoot Sergio Pérez reed toen naar de overwinning.

Pérez

De Mexicaan had zondag de beste start en leek een serieuze kandidaat voor zijn tweede zege op rij in Azerbeidzjan, maar gedurende de race bleek dat Verstappen meer snelheid had en zijn auto beter onder controle had op het verraderlijke circuit. Hij liet duidelijk blijken dat hij de kopman van Red Bull is en Pérez voorzichtig moet zijn met boude beweringen dat hij ook voor de titel meedoet.

Pérez eindigde op 20 seconden van de Nederlander als tweede. George Russell reed in zijn Mercedes naar de derde plaats. Hij finishte ruim voor teamgenoot en zevenvoudig wereldkampioen Hamilton, die vierde werd in zijn 'stuiterende' Mercedes.

Gewonnen race

Leclerc begon de race vanaf poleposition, maar Pérez wist hem vanaf de tweede startplek voor de eerste bocht in te halen en de leiding in de race te nemen. Verstappen probeerde in het kielzog van zijn teamgenoot mee te gaan, maar hij slaagde er niet in Leclerc te passeren. Vervolgens probeerde hij ronden lang op het lange rechte stuk zijn rivaal van de Italiaanse renstal in te halen, maar ook dat mislukte keer op keer.

Toen Leclerc al vrij vroeg naar de harde banden wisselde, kreeg Verstappen vrije ruimte en liep hij zienderogen in op Pérez. In ronde 15 ging hij er voorbij, Pérez bood weinig weerstand. Kort daarna maakte de Nederlander zijn pitstop en kreeg Leclerc de leiding weer in handen. Dat zou niet lang duren, want het geluid van een pruttelende motor was een overduidelijk signaal dat de Ferrari niet verder kon.

Vanaf dat moment reed Verstappen een gewonnen race. Hij lette goed op de temperatuur van zijn banden en had geen last van de rest van het veld, dat op ruime achterstand achter hem reed.

Meer uit Sport

Honkballers Venezuela winnen World Baseball Classic na zege op VS

MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.

12 uur geleden
Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.

1 dag geleden
Bondscoach Ehren blij met intercontinentale WK-loting hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."

1 dag geleden
Minister Sterk huldigt medaillewinnaars Paralympics

DEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."

1 dag geleden
Sprintploegen zonder Broeders-Bol naar WK estafette in Botswana

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.

1 dag geleden
Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

1 dag geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

1 dag geleden