Verstappen raakt derde plek sprintrace en 1 punt kwijt door straf
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is na de sprintrace in Brazilië bestraft voor een overtreding tijdens de virtuele safetycar. De leider in het wereldkampioenschap in de Formule 1 raakte daardoor zijn derde plaats kwijt en eindigde als vierde.
Lando Norris, die de sprintrace won voor zijn ploeggenoot Oscar Piastri, loopt door de straf voor Verstappen niet 2 maar 3 punten in op de Nederlander. Verstappen ziet zijn voorsprong teruglopen naar 44 punten.
Verstappen moest zich na de sprintrace verantwoorden bij de stewards omdat hij mogelijk te hard had gereden aan het einde van de virtuele safetycarsituatie, waarbij hij vlak achter de McLaren van Oscar Piastri zat. Hiervoor kreeg hij een straf van 5 seconden. Daardoor viel hij terug achter Leclerc, die ongeveer 4 seconden achter Verstappen was gefinisht.
Verstappen weet al dat hij voor de grand prix van zondag een gridstraf van vijf plaatsen krijgt. Hij moet vijf posities naar achteren in de startopstelling omdat zijn racewagen een nieuwe motor heeft gekregen. De kwalificatie voor de grand prix is om 19.00 uur (Nederlandse tijd).
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden