Verstappen profiteert van regen: tweede plaats niet verwacht
SOTSJI (ANP) - Max Verstappen was enorm blij met zijn tweede plaats in de Grote Prijs van Rusland. De Formule 1-coureur van Red Bull was als laatste gestart en leek tegen het einde van de race op het circuit van Sotsji genoegen te moeten nemen met maximaal de zevende plek. Maar de regen bracht een onverwachte wending en gaf Verstappen de kans er meer uit te halen dan hij vooraf voor mogelijk had gehouden.
"We namen de juiste beslissing om naar binnen te gaan en de laatste ronden op intermediates te rijden. Het was namelijk echt glad op de baan. Die tweede plaats is echt een bonus, daar had ik niet op gerekend", zei Verstappen, die op de regenbanden in de laatste ronden nog tal van coureurs inhaalde die niet die keuze hadden gemaakt.
Verstappen gaf aan de finish aan dat die tweede plaats ook het maximale resultaat was. Hij zei dat hij in Rusland niet had kunnen winnen van Lewis Hamilton, ongeacht zijn startpositie. "Ik startte nu als laatste, maar als ik vooraan had gestaan, was tweede ook het maximale geweest. Het is niet slecht om maar één plek in de race ten opzichte van Lewis te verliezen. Ik heb eigenlijk niks verloren."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
9 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
20 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
22 uur geleden