Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen probleemloos naar zege in sprintrace van GP Miami

Verstappen probleemloos naar zege in sprintrace van GP Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft ook de tweede sprintrace van dit seizoen in de Formule 1 gewonnen. De wereldkampioen in de Red Bull was na negentien ronden op het Miami International Autodrome de beste.

Charles Leclerc werd tweede, Sergio Pérez pakte de derde plaats. Opvallend was de vierde plaats voor Daniel Ricciardo in de auto van het kleine team Visa Cash App RB, waarmee hij de eerste punten van dit seizoen veroverde.

Verstappen had eerder ook al de eerste sprintrace bij de Grote Prijs van China op zijn naam geschreven. Hij leidt in het WK-klassement met 118 punten. Later zaterdag (22.00 uur Nederlandse tijd) is de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami van zondag.

Leidende positie

Verstappen startte vanaf pole en behield zijn leidende positie voor Leclerc. Ricciardo nam de derde plaats over van Pérez, maar de safetycar kwam de baan in omdat Lando Norris van de baan was getikt. Bij de herstart was Verstappen goed weg en had voldoende voorsprong op Leclerc om niet in gevaar te komen.

Hoewel de wereldkampioen in de Red Bull over de radio mopperde over weinig grip, bleef hij zijn eerste concurrent ongeveer twee seconden voor. Ricciardo verdedigde zijn vierde positie met succes tegen de Spanjaard Carlos Sainz in de Ferrari. In de strijd om de achtste plek en het laatste WK-punt was een fel gevecht tussen de Deen Kevin Magnussen in de Haas en Lewis Hamilton in de Mercedes. Yuki Tsunoda profiteerde daarvan, maar hij werd in de slotronde nog ingehaald door de zevenvoudig wereldkampioen in de Mercedes. Hamilton raakte door een tijdstraf alsnog zijn achtste plek kwijt aan de Japanner. Magnussen kreeg forse tijdstraffen voor diverse acties.

"Ik was niet heel goed weg en moest het gat een beetje dichtgooien", zei Verstappen in het interview na de sprintrace over de start. "Na de safetycar kon ik de marge geleidelijk vergroten, maar het was niet helemaal perfect. Met de nieuwe opzet kunnen we nu de wagen gelukkig nog een beetje 'finetunen' voor de kwalificatie en de race van morgen. Ik ben blij met de overwinning, maar er zijn nog verbeterpunten."

Meer uit Sport

Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

6 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

10 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

14 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

14 uur geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

15 uur geleden
Belgische tennisser Blockx stunt op Masters Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.

1 dag geleden
Tennisster Gauff uitgeschakeld in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.

1 dag geleden