Verstappen probleemloos naar zege in sprintrace van GP Miami
MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft ook de tweede sprintrace van dit seizoen in de Formule 1 gewonnen. De wereldkampioen in de Red Bull was na negentien ronden op het Miami International Autodrome de beste.
Charles Leclerc werd tweede, Sergio Pérez pakte de derde plaats. Opvallend was de vierde plaats voor Daniel Ricciardo in de auto van het kleine team Visa Cash App RB, waarmee hij de eerste punten van dit seizoen veroverde.
Verstappen had eerder ook al de eerste sprintrace bij de Grote Prijs van China op zijn naam geschreven. Hij leidt in het WK-klassement met 118 punten. Later zaterdag (22.00 uur Nederlandse tijd) is de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami van zondag.
Leidende positie
Verstappen startte vanaf pole en behield zijn leidende positie voor Leclerc. Ricciardo nam de derde plaats over van Pérez, maar de safetycar kwam de baan in omdat Lando Norris van de baan was getikt. Bij de herstart was Verstappen goed weg en had voldoende voorsprong op Leclerc om niet in gevaar te komen.
Hoewel de wereldkampioen in de Red Bull over de radio mopperde over weinig grip, bleef hij zijn eerste concurrent ongeveer twee seconden voor. Ricciardo verdedigde zijn vierde positie met succes tegen de Spanjaard Carlos Sainz in de Ferrari. In de strijd om de achtste plek en het laatste WK-punt was een fel gevecht tussen de Deen Kevin Magnussen in de Haas en Lewis Hamilton in de Mercedes. Yuki Tsunoda profiteerde daarvan, maar hij werd in de slotronde nog ingehaald door de zevenvoudig wereldkampioen in de Mercedes. Hamilton raakte door een tijdstraf alsnog zijn achtste plek kwijt aan de Japanner. Magnussen kreeg forse tijdstraffen voor diverse acties.
"Ik was niet heel goed weg en moest het gat een beetje dichtgooien", zei Verstappen in het interview na de sprintrace over de start. "Na de safetycar kon ik de marge geleidelijk vergroten, maar het was niet helemaal perfect. Met de nieuwe opzet kunnen we nu de wagen gelukkig nog een beetje 'finetunen' voor de kwalificatie en de race van morgen. Ik ben blij met de overwinning, maar er zijn nog verbeterpunten."
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
6 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
14 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
14 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
15 uur geleden