Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen probleemloos naar zege in sprintrace van GP Miami

Verstappen probleemloos naar zege in sprintrace van GP Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft ook de tweede sprintrace van dit seizoen in de Formule 1 gewonnen. De wereldkampioen in de Red Bull was na negentien ronden op het Miami International Autodrome de beste.

Charles Leclerc werd tweede, Sergio Pérez pakte de derde plaats. Opvallend was de vierde plaats voor Daniel Ricciardo in de auto van het kleine team Visa Cash App RB, waarmee hij de eerste punten van dit seizoen veroverde.

Verstappen had eerder ook al de eerste sprintrace bij de Grote Prijs van China op zijn naam geschreven. Hij leidt in het WK-klassement met 118 punten. Later zaterdag (22.00 uur Nederlandse tijd) is de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami van zondag.

Leidende positie

Verstappen startte vanaf pole en behield zijn leidende positie voor Leclerc. Ricciardo nam de derde plaats over van Pérez, maar de safetycar kwam de baan in omdat Lando Norris van de baan was getikt. Bij de herstart was Verstappen goed weg en had voldoende voorsprong op Leclerc om niet in gevaar te komen.

Hoewel de wereldkampioen in de Red Bull over de radio mopperde over weinig grip, bleef hij zijn eerste concurrent ongeveer twee seconden voor. Ricciardo verdedigde zijn vierde positie met succes tegen de Spanjaard Carlos Sainz in de Ferrari. In de strijd om de achtste plek en het laatste WK-punt was een fel gevecht tussen de Deen Kevin Magnussen in de Haas en Lewis Hamilton in de Mercedes. Yuki Tsunoda profiteerde daarvan, maar hij werd in de slotronde nog ingehaald door de zevenvoudig wereldkampioen in de Mercedes. Hamilton raakte door een tijdstraf alsnog zijn achtste plek kwijt aan de Japanner. Magnussen kreeg forse tijdstraffen voor diverse acties.

"Ik was niet heel goed weg en moest het gat een beetje dichtgooien", zei Verstappen in het interview na de sprintrace over de start. "Na de safetycar kon ik de marge geleidelijk vergroten, maar het was niet helemaal perfect. Met de nieuwe opzet kunnen we nu de wagen gelukkig nog een beetje 'finetunen' voor de kwalificatie en de race van morgen. Ik ben blij met de overwinning, maar er zijn nog verbeterpunten."

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

7 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

9 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

10 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

11 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

11 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

13 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

15 uur geleden