Verstappen prijst kostenbeheersing bij Formule 1-team Red Bull
BARCELONA (ANP) - Red Bull gaat efficiënt om met het budget dat het team mag uitgeven voor het ontwikkelen van de auto. Dat zegt Max Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van Spanje dit weekeinde. "We zijn een van de beste teams in kostenbeheersing en dat is belangrijk omdat er een budgetplafond is. Echt, er zit nog genoeg in de tank om de auto te kunnen verbeteren", zei de wereldkampioen op het circuit in Barcelona.
De teams in de Formule 1 hebben dit jaar maximaal 140 miljoen dollar te besteden aan verbeteringen voor hun racewagens. Red Bull voerde sinds de eerste race al heel wat aanpassingen door en heeft daardoor het verschil in snelheid met Ferrari goedgemaakt. De Italiaanse auto was beduidend sneller in de eerste drie races van het seizoen, maar Red Bull had de laatste twee races de overhand. "We zijn gewoon goed in het corrigeren van foutjes. Maar het kan altijd beter. De betrouwbaarheid vergroten is nog altijd ons grootste aandachtspunt", aldus Verstappen.
De Nederlander verwacht dat hij in de Grote Prijs van Spanje weer van voren zit. "Normaal gesproken doen we het goed hier. We hebben een snelle auto die ook goed presteert in de warmte. Maar natuurlijk we moeten wel afwachten met welke 'upgrades' andere teams komen. We zullen zien, ik ben er vrij ontspannen onder. Het is een lang seizoen waarin het sowieso steeds om de ontwikkeling van de auto zal gaan."
Ferrari komt voor de race op Circuit de Catalunya met een stevig vernieuwd aerodynamisch pakket, die de auto weer dichter bij Red Bull moet brengen. Teambaas Mattia Binotto vertelde dat het de eerste 'upgrade' van dit seizoen is. "Ik hoop dat Red Bull op een gegeven moment moet stoppen met ontwikkelen vanwege het budgetplafond, want wij hebben niet het geld om voor iedere afzonderlijke race aanpassingen aan te brengen", zei hij op motorsport.com.
Verstappen won de laatste twee races en heeft in de WK-stand nog 19 punten achterstand op WK-leider Charles Leclerc van Ferrari. De race in Spanje is de zesde van het jaar.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
7 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
8 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
9 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
9 uur geledenINZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.
10 uur geledenINZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.
10 uur geleden