Verstappen populairste coureur in Formule 1
LONDEN/AUSTIN (ANP) - Max Verstappen (Red Bull) is in een mondiale peiling als populairste coureur in de Formule 1 naar voren gekomen. De huidige leider in het WK-klassement kreeg 14,4 procent van alle uitgebrachte stemmen. Lando Norris (McLaren) kwam met 13,7 procent op de tweede plaats uit en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton (Mercedes) belandde net daaronder op de derde plek.
Aan de enquête deden 167.000 fans mee, uit 187 landen, met een gemiddelde leeftijd van 32 jaar. Verstappen kreeg de meeste stemmen in de leeftijdscategorie tussen 25 en 34 jaar en kon op steun uit heel de wereld rekenen.
De 21-jarige Norris, die nog op zijn eerste GP-zege wacht, kreeg onder de vrouwelijke fans de meeste stemmen. De Brit Hamilton was in eigen land de populairste coureur en kreeg mondiaal van de wat oudere fans (boven 45 jaar) de meeste waardering. McLaren kwam in het onderzoek als het favoriete Formule 1-team naar voren, gevolgd door Red Bull, Ferrari en Mercedes.
Amerikaanse GP
In Austin, waar zondag de Grote Prijs van de Verenigde Staten wordt verreden, liet Verstappen zich niet afleiden door de resultaten uit de peiling. Hij durfde donderdag geen prognose te geven over de uitkomst van de Grand Prix op Circuit of the Americas. "We zien het wel, het is heel moeilijk om nu iets te voorspellen. Het ligt een beetje aan het circuit, de omstandigheden en met welke vleugelstanden we gaan rijden, welk gedeelte ons goed zal liggen", liet hij weten op Verstappen.com.
De Nederlandse kopman van Red Bull zei dat hij niet verwacht dat er nog veel verbeteringen aan zijn huidige bolide aan te brengen zijn. "Op dit punt in het kampioenschap, denk ik dat wel zo’n beetje het maximaal mogelijke op de auto zit. Ik denk niet dat daar nog heel veel aan veranderd zal worden. Je moet op een gegeven moment natuurlijk ook keuzes maken en je als team ook op volgend jaar concentreren. Je kunt niet tot de laatste race blijven doorontwikkelen natuurlijk."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
16 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
19 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).
21 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.
22 uur geleden