Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen populairste coureur in Formule 1

Verstappen populairste coureur in Formule 1

LONDEN/AUSTIN (ANP) - Max Verstappen (Red Bull) is in een mondiale peiling als populairste coureur in de Formule 1 naar voren gekomen. De huidige leider in het WK-klassement kreeg 14,4 procent van alle uitgebrachte stemmen. Lando Norris (McLaren) kwam met 13,7 procent op de tweede plaats uit en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton (Mercedes) belandde net daaronder op de derde plek.

Aan de enquête deden 167.000 fans mee, uit 187 landen, met een gemiddelde leeftijd van 32 jaar. Verstappen kreeg de meeste stemmen in de leeftijdscategorie tussen 25 en 34 jaar en kon op steun uit heel de wereld rekenen.

De 21-jarige Norris, die nog op zijn eerste GP-zege wacht, kreeg onder de vrouwelijke fans de meeste stemmen. De Brit Hamilton was in eigen land de populairste coureur en kreeg mondiaal van de wat oudere fans (boven 45 jaar) de meeste waardering. McLaren kwam in het onderzoek als het favoriete Formule 1-team naar voren, gevolgd door Red Bull, Ferrari en Mercedes.

Amerikaanse GP

In Austin, waar zondag de Grote Prijs van de Verenigde Staten wordt verreden, liet Verstappen zich niet afleiden door de resultaten uit de peiling. Hij durfde donderdag geen prognose te geven over de uitkomst van de Grand Prix op Circuit of the Americas. "We zien het wel, het is heel moeilijk om nu iets te voorspellen. Het ligt een beetje aan het circuit, de omstandigheden en met welke vleugelstanden we gaan rijden, welk gedeelte ons goed zal liggen", liet hij weten op Verstappen.com.

De Nederlandse kopman van Red Bull zei dat hij niet verwacht dat er nog veel verbeteringen aan zijn huidige bolide aan te brengen zijn. "Op dit punt in het kampioenschap, denk ik dat wel zo’n beetje het maximaal mogelijke op de auto zit. Ik denk niet dat daar nog heel veel aan veranderd zal worden. Je moet op een gegeven moment natuurlijk ook keuzes maken en je als team ook op volgend jaar concentreren. Je kunt niet tot de laatste race blijven doorontwikkelen natuurlijk."

Meer uit Sport

Tennisser Zverev verwart tegenstander De Jong met Frenkie

PARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."

34 minuten geleden
Zverev verslaat Halys en treft De Jong in achtste finale

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.

8 uur geleden
Trotse tennisser De Jong: ik ben er mentaal bij gebleven

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."

8 uur geleden
De Jong na stunt tegen Chatsjanov in vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.

12 uur geleden
Wielrenner Kuss wint koninginnenrit van de Giro d'Italia

PIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.

15 uur geleden
Wielrenner Kooij sprint naar etappezege in Boucles de la Mayenne

CHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.

15 uur geleden
Drievoudig etappewinnaar Narváez stapt af in Ronde van Italië

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.

20 uur geleden