Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen populairste coureur in Formule 1

Verstappen populairste coureur in Formule 1

LONDEN/AUSTIN (ANP) - Max Verstappen (Red Bull) is in een mondiale peiling als populairste coureur in de Formule 1 naar voren gekomen. De huidige leider in het WK-klassement kreeg 14,4 procent van alle uitgebrachte stemmen. Lando Norris (McLaren) kwam met 13,7 procent op de tweede plaats uit en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton (Mercedes) belandde net daaronder op de derde plek.

Aan de enquête deden 167.000 fans mee, uit 187 landen, met een gemiddelde leeftijd van 32 jaar. Verstappen kreeg de meeste stemmen in de leeftijdscategorie tussen 25 en 34 jaar en kon op steun uit heel de wereld rekenen.

De 21-jarige Norris, die nog op zijn eerste GP-zege wacht, kreeg onder de vrouwelijke fans de meeste stemmen. De Brit Hamilton was in eigen land de populairste coureur en kreeg mondiaal van de wat oudere fans (boven 45 jaar) de meeste waardering. McLaren kwam in het onderzoek als het favoriete Formule 1-team naar voren, gevolgd door Red Bull, Ferrari en Mercedes.

Amerikaanse GP

In Austin, waar zondag de Grote Prijs van de Verenigde Staten wordt verreden, liet Verstappen zich niet afleiden door de resultaten uit de peiling. Hij durfde donderdag geen prognose te geven over de uitkomst van de Grand Prix op Circuit of the Americas. "We zien het wel, het is heel moeilijk om nu iets te voorspellen. Het ligt een beetje aan het circuit, de omstandigheden en met welke vleugelstanden we gaan rijden, welk gedeelte ons goed zal liggen", liet hij weten op Verstappen.com.

De Nederlandse kopman van Red Bull zei dat hij niet verwacht dat er nog veel verbeteringen aan zijn huidige bolide aan te brengen zijn. "Op dit punt in het kampioenschap, denk ik dat wel zo’n beetje het maximaal mogelijke op de auto zit. Ik denk niet dat daar nog heel veel aan veranderd zal worden. Je moet op een gegeven moment natuurlijk ook keuzes maken en je als team ook op volgend jaar concentreren. Je kunt niet tot de laatste race blijven doorontwikkelen natuurlijk."

Meer uit Sport

Verstappen gunt 'zeer constante' Antonelli vroege wereldtitel

AUSTIN (ANP/RTR) - Max Verstappen gunt Kimi Antonelli de wereldtitel in de Formule 1. De Nederlandse coureur van Red Bull, viervoudig wereldkampioen, maakt zelf geen aanspraak meer op de titel, maar de Italiaan van Mercedes kan deze zondag als jongste coureur ooit al het kampioenschap binnenhalen. Dat is dan op vijf races voor het einde van het seizoen.

1 uur geleden
Van 't Wout en Velzeboer halen medailles op shorttrack Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud gewonnen op de 500 meter. Hij bleef de Canadees Maxime Laoun en de Turk Furkan Akar voor.

9 uur geleden
Verstappen begint als tweede aan GP in Austin, Antonelli op pole

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen is er in Austin niet in geslaagd voor de derde keer op rij poleposition te veroveren in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest in de kwalificatie voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten alleen zijn meerdere erkennen in WK-leider Kimi Antonelli en veroverde de tweede startpositie. Verstappens teamgenoot Isack Hadjar en de Monegask Charles Leclerc van Ferrari vormen de tweede startrij.

10 uur geleden
Titelverdediger Van Veen vroeg uitgeschakeld op EK darts

DORTMUND (ANP) - Titelverdediger Gian van Veen is al vroeg uitgeschakeld op het EK darts in Dortmund. In de achtste finales was de Engelsman Luke Woodhouse te sterk: 6-10. Vorig jaar pakte Van Veen op het EK zijn eerste hoofdprijs door de Engelsman Luke Humphries te verslaan in de finale.

15 uur geleden
Verstappen rijdt tweede tijd in laatste vrije training in Austin

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kwam op het Circuit of the Americas in Austin (Texas) tot een snelste ronde van 1.35,061. De Brit Lewis Hamilton was in zijn Ferrari een kleine twee tienden van een seconde sneller dan de 29-jarige Nederlander van Red Bull, die regelmatig zijn onvrede uitte over zijn auto.

16 uur geleden
Tennisser Griekspoor bereikt in Brussel tweede finale dit jaar

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zaterdag voor de tweede keer dit jaar de finale van een ATP-toernooi bereikt. In de halve finale van het European Open in Brussel was de Nederlander in drie sets te sterk voor de Argentijnse nummer 21 van de wereld Francisco Cerúndolo: 2-6 6-3 7-6 (4). In de finale staat Griekspoor zondag tegenover de winnaar van het duel tussen de Fransman Arthur Fils en de Duitser Jan-Lennard Struff.

18 uur geleden
Turnster Visser vijfde in WK-brugfinale, Nemour prolongeert titel

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is in de brugfinale bij de WK in Rotterdam buiten de medailles geëindigd. Visser kwam na een gedegen oefening tot 14,366 punten, goed voor de vijfde plaats. Dat is haar beste brugresultaat ooit op een WK.

19 uur geleden