Verstappen populairste coureur in Formule 1
LONDEN/AUSTIN (ANP) - Max Verstappen (Red Bull) is in een mondiale peiling als populairste coureur in de Formule 1 naar voren gekomen. De huidige leider in het WK-klassement kreeg 14,4 procent van alle uitgebrachte stemmen. Lando Norris (McLaren) kwam met 13,7 procent op de tweede plaats uit en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton (Mercedes) belandde net daaronder op de derde plek.
Aan de enquête deden 167.000 fans mee, uit 187 landen, met een gemiddelde leeftijd van 32 jaar. Verstappen kreeg de meeste stemmen in de leeftijdscategorie tussen 25 en 34 jaar en kon op steun uit heel de wereld rekenen.
De 21-jarige Norris, die nog op zijn eerste GP-zege wacht, kreeg onder de vrouwelijke fans de meeste stemmen. De Brit Hamilton was in eigen land de populairste coureur en kreeg mondiaal van de wat oudere fans (boven 45 jaar) de meeste waardering. McLaren kwam in het onderzoek als het favoriete Formule 1-team naar voren, gevolgd door Red Bull, Ferrari en Mercedes.
Amerikaanse GP
In Austin, waar zondag de Grote Prijs van de Verenigde Staten wordt verreden, liet Verstappen zich niet afleiden door de resultaten uit de peiling. Hij durfde donderdag geen prognose te geven over de uitkomst van de Grand Prix op Circuit of the Americas. "We zien het wel, het is heel moeilijk om nu iets te voorspellen. Het ligt een beetje aan het circuit, de omstandigheden en met welke vleugelstanden we gaan rijden, welk gedeelte ons goed zal liggen", liet hij weten op Verstappen.com.
De Nederlandse kopman van Red Bull zei dat hij niet verwacht dat er nog veel verbeteringen aan zijn huidige bolide aan te brengen zijn. "Op dit punt in het kampioenschap, denk ik dat wel zo’n beetje het maximaal mogelijke op de auto zit. Ik denk niet dat daar nog heel veel aan veranderd zal worden. Je moet op een gegeven moment natuurlijk ook keuzes maken en je als team ook op volgend jaar concentreren. Je kunt niet tot de laatste race blijven doorontwikkelen natuurlijk."
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Vijf Nederlandse atleten mogen individueel meedoen aan de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship, komend weekeinde in Boedapest. Femke Broeders-Bol, Nadine Visser, Lieke Klaver, Maureen Koster en Jonas Phijffers dingen op hun onderdelen mee naar een deel uit de met 10 miljoen dollar gevulde prijzenpot. De winnaar van elk individueel onderdeel ontvangt 150.000 dollar (omgerekend 130.000 euro).
1 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - De politie in Duitsland is een onderzoek gestart naar de mishandeling van de Duitse judoka Timo Cavelius. De olympiër belandde in het ziekenhuis met een kaakfractuur en twee gebroken tanden na een competitiewedstrijd in Leipzig.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz doet in februari mee aan het ABN AMRO Open. Dat meldt de organisatie van het Rotterdamse tennisevenement. De 23-jarige Alcaraz won het toernooi in 2025. Dit jaar zou de Spanjaard ook meedoen, maar meldde hij zich af omdat hij te vermoeid was.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.
18 uur geledenMONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.
19 uur geledenISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).
20 uur geleden