
Verstappen pakt poleposition voor slotrace Formule 1 in Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is van plan zijn ongekend dominante seizoen extra glans te geven in de slotrace van de Formule 1. De coureur van Red Bull, die al wekenlang verzekerd is zijn derde wereldtitel, veroverde overtuigend poleposition voor de Grote Prijs van Abu Dhabi.
Het was voor het vierde jaar op rij dat hij de kwalificatierace won op het Yas Marina Circuit en zijn twaalfde pole van dit seizoen. Het betekent dat Verstappen zondag vanaf de beste startpositie op jacht kan naar zijn negentiende zege van het jaar.
De snelheid die Verstappen in de kwalificatie liet zien, was toch ietwat verrassend. In de trainingen had de Nederlander niet laten zien waartoe de Red Bull in staat was. In de derde training op zaterdagochtend reed hij pas de zesde tijd en mopperde hij over de balans van zijn 'springende' auto.
Juiste afstelling
Maar in Q1 bleek al dat Red Bull de juiste afstelling had gevonden. Verstappen reed het hardst van allemaal en hij herhaalde dat in Q2 en Q3. In die laatste sessie zette hij in zijn eerste run 1.23,445 neer en op die tijd beten al zijn concurrenten zich stuk.
Charles Leclerc noteerde de tweede tijd in zijn Ferrari; hij gaf 0,139 seconde toe op Verstappen. De Australiër Oscar Piastri (McLaren) reed de derde tijd; hij was 0,337 seconde minder snel dan de wereldkampioen. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, reed aanvankelijk de vijfde tijd, maar hij was in zijn snelste ronde ergens buiten de baan gekomen, waardoor die tijd werd geschrapt.
Contact met auto
"Het was best wel raar", zei Verstappen na afloop in het interview op het circuit. "Het hele weekend waren we aan het worstelen met de auto, maar we vonden toch een verbetering voor de kwalificatie. Ik had nu contact met de auto. Ik heb geen idee hoe goed ik zal zijn in de race, maar normaal gesproken zal dat redelijk goed gaan."
Verstappen behaalt zondag bij winst zijn 54e GP-zege in zijn carrière en dan passeert hij de Duitser Sebastian Vettel in de ranglijst aller tijden. De Nederland komt dan op de derde plaats, achter Lewis Hamilton (103 zeges) en Michael Schumacher (91 zeges).
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen start zondag als vijfde aan de Grote Prijs van Monaco. McLaren-coureur Lando Norris behaalde in een spannende kwalificatie poleposition, wat op het krappe en bochtige stratencircuit extra belangrijk is omdat inhalen er moeilijk is. Viervoudig wereldkampioen Verstappen moest 0,715 seconde toegeven op de 1.09,954 van zijn Britse concurrent.
18 minuten geledenNOVA GORICA (ANP) - Wielrenner Kasper Asgreen heeft de veertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Deen van EF Education-EasyPost loste zijn twee medevluchters zes kilometer voor de finish van een rit van Treviso naar Nova Gorica. Hij kwam solo over de finish in Slovenië.
34 minuten geledenNOVE MESTO (ANP) - Mathieu van der Poel neemt in de voorbereiding op de Tour de France deel aan de rittenkoers Critérium du Dauphiné in juni. Dat maakte de renner van Alpecin-Deceuninck bekend in een door zijn ploeg verspreid interview, voorafgaand aan de mountainbikewedstrijd van zondag in het Tsjechische Nove Mesto.
47 minuten geledenPARIJS (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike moet voor de Tour de France op zoek naar een vervanger voor Christophe Laporte. De Franse wielrenner kampt met het cytomegalovirus en reed dit jaar nog geen wedstrijd. Laporte geldt als een belangrijke helper voor Jonas Vingegaard, de Deen van Visma die de Tour al twee keer won.
2 uur geledenRABAT (ANP) - Femke Bol kijkt uit naar haar eerste outdoorwedstrijd van dit jaar, de 400 meter horden zondagavond in de Diamond League-wedstrijd van het Marokkaanse Rabat. Bol liep in het indoorseizoen twee estafettes op de EK in Apeldoorn, maar heeft verder alleen getraind. "Het is een andere voorbereiding dan anders. We hebben goed aan de basissnelheid gewerkt en nu heb ik zin om een wedstrijd te lopen", vertelde de 25-jarige hordeloopster tijdens een online te volgen persconferentie in Rabat.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft zich in de laatste vrije training voor de Grote Prijs van Monaco met de tweede tijd weer van zijn betere kant laten zien. De thuisrijdende Charles Leclerc was net als in de eerste twee trainingen de snelste in zijn Ferrari, nu met een rondje van 1.10,953. Viervoudig wereldkampioen Verstappen moest daar 0,280 seconde op toegeven.
3 uur geledenVLIJMEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen komt voorlopig niet in actie na een relatiebreuk met zijn vrouw Daphne. Dat laat de drievoudig wereldkampioen (36) weten via sociale media.
4 uur geleden