Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen pakt poleposition voor openingsrace in Bahrein

Verstappen pakt poleposition voor openingsrace in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft poleposition veroverd voor de openingsrace van het Formule 1-seizoen, de Grote Prijs van Bahrein. De wereldkampioen van de afgelopen twee jaar zette in zijn Red Bull de beste tijd neer in de kwalificatie: 1.29,708. Twee jaar geleden pakte Verstappen ook pole op het circuit van Sakhir, maar toen eindigde hij in de race als tweede achter Lewis Hamilton.

De 25-jarige Nederlandse coureur heeft zondag om 16.00 uur zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez naast zich staan op de voorste startrij. Pérez gaf 0,138 seconde toe op Verstappen, die in zijn laatste ronde zijn tijd nog wist te verbeteren. "Ik ben positief verrast dat ik op pole sta, na de moeizame start op vrijdag toen ik mijn ritme niet kon vinden", zei Verstappen, die in de eerste training worstelde met de balans van zijn Red Bull-auto.

De Ferrari's van Charles Leclerc en Carlos Sainz staan zondag op de tweede startrij. Fernando Alonso eindigde in de kwalificatie als vijfde. De Spanjaard was in zijn Aston Martin de snelste in de tweede en derde vrije training, maar in de kwalificatie moest Alonso ruim zes tienden van een seconde toegeven op Verstappen. De Mercedes-coureurs George Russell en Lewis Hamilton werden respectievelijk zesde en zevende.

Vader Jos

Nyck de Vries bleef steken in het eerste deel van de kwalificatie. De 28-jarige Fries begint zijn eerste grand prix in dienst van AlphaTauri vanaf de laatste startrij op de negentiende plaats. Zijn Japanse teamgenoot Yuki Tsunoda vertrekt vanaf de veertiende plek. De Vries heeft alleen Alpine-coureur Pierre Gasly, zijn voorganger bij AlphaTauri, nog achter zich staan.

Verstappen veroverde, op de 51e verjaardag van vader Jos, voor de 21e keer poleposition in de Formule 1. "Ik hoop dat hij gekeken heeft. Ik weet eigenlijk wel zeker van wel", zei de Nederlander lachend. "In de kwalificatie slaagden we erin alle puzzelstukken bij elkaar te brengen. En meestal is onze auto in de race nog sterker. Ik kijk uit naar de race van morgen."

Meer uit Sport

Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

4 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

8 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

8 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

9 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

9 uur geleden
Team Verstappen is begonnen aan de 24 uur van de Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.

10 uur geleden
Schilder werpt kogel over magische grens van 21 meter

SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.

12 uur geleden