Verstappen pakt poleposition voor openingsrace in Bahrein
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft poleposition veroverd voor de openingsrace van het Formule 1-seizoen, de Grote Prijs van Bahrein. De wereldkampioen van de afgelopen twee jaar zette in zijn Red Bull de beste tijd neer in de kwalificatie: 1.29,708. Twee jaar geleden pakte Verstappen ook pole op het circuit van Sakhir, maar toen eindigde hij in de race als tweede achter Lewis Hamilton.
De 25-jarige Nederlandse coureur heeft zondag om 16.00 uur zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez naast zich staan op de voorste startrij. Pérez gaf 0,138 seconde toe op Verstappen, die in zijn laatste ronde zijn tijd nog wist te verbeteren. "Ik ben positief verrast dat ik op pole sta, na de moeizame start op vrijdag toen ik mijn ritme niet kon vinden", zei Verstappen, die in de eerste training worstelde met de balans van zijn Red Bull-auto.
De Ferrari's van Charles Leclerc en Carlos Sainz staan zondag op de tweede startrij. Fernando Alonso eindigde in de kwalificatie als vijfde. De Spanjaard was in zijn Aston Martin de snelste in de tweede en derde vrije training, maar in de kwalificatie moest Alonso ruim zes tienden van een seconde toegeven op Verstappen. De Mercedes-coureurs George Russell en Lewis Hamilton werden respectievelijk zesde en zevende.
Vader Jos
Nyck de Vries bleef steken in het eerste deel van de kwalificatie. De 28-jarige Fries begint zijn eerste grand prix in dienst van AlphaTauri vanaf de laatste startrij op de negentiende plaats. Zijn Japanse teamgenoot Yuki Tsunoda vertrekt vanaf de veertiende plek. De Vries heeft alleen Alpine-coureur Pierre Gasly, zijn voorganger bij AlphaTauri, nog achter zich staan.
Verstappen veroverde, op de 51e verjaardag van vader Jos, voor de 21e keer poleposition in de Formule 1. "Ik hoop dat hij gekeken heeft. Ik weet eigenlijk wel zeker van wel", zei de Nederlander lachend. "In de kwalificatie slaagden we erin alle puzzelstukken bij elkaar te brengen. En meestal is onze auto in de race nog sterker. Ik kijk uit naar de race van morgen."
Meer uit Sport
MONTE CARLO (ANP/AFP) - Frédéric Vasseur, de teambaas van Ferrari in de Formule 1, heeft zich 24 uur nadat hij in het ziekenhuis was opgenomen weer gemeld bij de Grote Prijs van Monaco. Dat liet zijn team aan persbureau AFP weten.
18 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennissters Kateřina Siniaková en Taylor Townsend hebben zondag de titel bij het dubbelspel op Roland Garros veroverd. Het Tsjechisch-Amerikaanse duo was in de finale in twee sets te sterk voor Anna Danilina uit Kazachstan en Aleksandra Krunić uit Servië: 6-2 7-5.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
19 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
20 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
20 uur geleden