Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen pakt poleposition voor beslissende race in Abu Dhabi

Verstappen pakt poleposition voor beslissende race in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen begint de allesbeslissende slotrace in de Formule 1 van poleposition. De coureur van Red Bull troefde in de kwalificatierace voor de Grote Prijs van Abu Dhabi zijn grote rivaal Lewis Hamilton af en deelde daarmee een mentale tik uit aan de regerend wereldkampioen.

Verstappen klokte op het Yas Marina Circuit met 1.22,109 veruit de beste tijd in zijn Red Bull, terwijl Hamilton in zijn Mercedes de tweede tijd neerzette met 1.22,480. Het verschil was behoorlijk groot, bijna vier tienden van een seconde.

Hamilton en Verstappen maken zondag in de slotrace van het seizoen uit wie de nieuwe wereldkampioen wordt. Het is 47 jaar geleden dat de Formule 1 in de laatste race wordt beslist met twee coureurs die in punten gelijkstaan.

Miniem verschil

In de eerste van de drie kwalificatiesessies was Hamilton nog wat sneller dan Verstappen met miniem verschil. De kwalificatie lag korte tijd stil, nadat Mick Schumacher (Haas) een paaltje omver had gereden. Lando Norris (McLaren) kreeg vervolgens het losse paaltje, dat midden op de baan lag, onder zijn bolide.

In de tweede sessie beschadigde Verstappen een van zijn banden en dus moest hij de pitstraat in. Red Bull besloot de Nederlander nog een keer naar buiten te sturen op zachte banden en prompt perste hij er de snelste ronde uit. Op die zachte band zal hij ook de race starten, terwijl Hamilton op de medium banden vertrekt.

Sergio Pérez

In de derde en laatste sessie zette Verstappen meteen een supersnelle ronde neer, mede dankzij zijn teamgenoot Sergio Pérez. De Mexicaan bood zijn kopman een ideale slipstream. Hamilton, die vrijdag in de trainingen toch wat sneller oogde, beet zich stuk op die tijd. Norris verraste met de derde tijd in de kwalificatie. Hij was een fractie sneller dan Pérez.

Het was de tiende pole voor Verstappen van dit seizoen. Met zijn grote concurrent Hamilton schuin achter hem op de voorste startrij zorgt de start zondag meteen voor hoogspanning. Ze zullen met zijn tweeën op de eerste bocht afrijden en daar loert altijd het gevaar van een aanrijding.

Klein voordeel

Verstappen heeft in de titelstrijd een klein voordeel. Hij heeft dit seizoen meer overwinningen geboekt dan Hamilton (negen tegen acht) en dat betekent dat als beide coureurs aan het einde van de race in Abu Dhabi nog steeds gelijk staan in punten, Verstappen de titel heeft.

Dat scenario is mogelijk als beiden in de race uitvallen of buiten de punten eindigen. Het enige andere scenario is dat Verstappen en Hamilton ieder 2 punten verdienen. Dat kan als ze op de negende en tiende plaats finishen en de coureur die tiende wordt het bonuspunt pakt voor de snelste raceronde.

Meer uit Sport

Griekspoor meldt zich af voor dubbel na nederlaag in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt niet meer in actie op Wimbledon. De 28-jarige Nederlander meldt zich af voor het dubbelspel, waarin hij samen met Botic van de Zandschulp zou spelen. Dat zei Griekspoor na zijn verloren partij in het enkelspel tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.

7 uur geleden
Griekspoor kan goede vorm niet vasthouden en strandt op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de goede lijn na zijn toernooiwinst op Mallorca niet weten door te trekken op Wimbledon. Twee dagen na de gewonnen finale op het Spaanse eiland ging de nummer 1 van Nederland in de eerste ronde van het grandslamtoernooi met 2-6 5-7 3-6 onderuit tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.

8 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz met moeite langs Fognini op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zijn ongeslagen reeks op Wimbledon met veel moeite voortgezet in 2025. De tweevoudig kampioen uit Spanje was in de eerste ronde na een zware partij op een zeer warm Centre Court met 7-5 6-7 (5) 7-5 2-6 6-1 net te sterk voor de Italiaanse routinier Fabio Fognini.

10 uur geleden
Rune geeft voorsprong weg en verliest op Wimbledon van qualifier

LONDEN (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede ronde op Wimbledon. De mondiale nummer 8 verloor na een 2-0-voorsprong in vijf sets van de Chileense qualifier Nicolás Jarry: 6-4 6-4 5-7 3-6 4-6.

12 uur geleden
Ploegleider De Jongh aast met Lidl-Trek op eerste gele trui

WATERLOO (ANP) - Lidl-Trek aast met sprinter Jonathan Milan op de eerste gele trui in de Tour de France zaterdag in Lille. De Amerikaanse ploeg heeft verder de Deen Mattias Skjelmose mee voor het algemeen klassement.

13 uur geleden
Topfavoriet Sabalenka eenvoudig door naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zonder grote problemen haar eerste partij op Wimbledon doorstaan. De als eerste geplaatste tennisster versloeg de Canadese qualifier Carson Branstine in twee sets: 6-1 7-5.

14 uur geleden
Vroege start voor debutante Lamens dinsdag op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens mag dinsdag al vroeg de baan op voor haar debuut op Wimbledon. De nummer 1 van Nederland vormt samen met haar Amerikaanse tegenstandster Iva Jovic om 11.00 uur (lokale tijd) de eerste partij op baan 7.

14 uur geleden