Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen pakt pole voor GP België in natte kwalificatierace

Verstappen pakt pole voor GP België in natte kwalificatierace

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft poleposition veroverd voor de Grote Prijs van België op zijn favoriete circuit van Spa-Francorchamps. De Nederlander was de snelste in zijn Red Bull in een door de regen geplaagde kwalificatierace.

Hij was nog net iets sneller dan de Brit George Russell, die stuntte in zijn Williams met de tweede kwalificatietijd. Lewis Hamilton van Mercedes, de leider in het kampioenschap in de Formule 1, reed de derde tijd op het drijfnatte circuit. De Australiër Daniel Ricciardo deed het ook goed op de natte baan met de vierde tijd in zijn McLaren.

De kwalificatierace kende een lang oponthoud door een zware crash van Lando Norris. De Brit raakte in de beginfase van de derde en laatste sessie (Q3) de controle over zijn McLaren kwijt in de bocht Raidillon en reed zijn auto aan gort tegen de vangrails. Het was toen net hard gaan regenen op het circuit in de Ardennen.

Controle

Norris stapte naar eigen zeggen ongedeerd uit zijn autowrak, maar moest wel ter controle naar de medische post op het circuit.

Toen de regen iets minderde, werd de kwalificatie hervat en leek het erop dat Hamilton de snelste zou zijn. Maar in een ultieme poging dook Russell heel verrassend nog onder de tijd van de Britse zevenvoudig wereldkampioen. Vervolgens verbeterde Verstappen met een magnifieke ronde nog de tijd van Russell; hij bleef met 1.59,765 als enige onder de 2 minuten.

Uitdaging

Verstappen vertelde kort na de kwalificatie dat hij nog niet zo zeker van zijn zaak was bij de hervatting. "We kozen ervoor om naar intermediate banden te wisselen, maar die konden de hoeveelheid water op de baan amper aan. Het was lastig om de auto goed op de baan te houden. Al met al was deze kwalificatie een grote uitdaging, maar het is wel fantastisch dat ik de poleposition pak in de eerste race na de zomerpauze."

Het is al de zesde pole voor Verstappen in dit seizoen. De Limburger won ook al vijf races dit jaar en had de leiding in het kampioenschap riant in handen, maar door een uitvalbeurt in de Britse Grand Prix en een slecht resultaat in Hongarije is hij teruggevallen naar de tweede plaats achter Hamilton. Het verschil is 8 punten.

Meer uit Sport

Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

14 uur geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

18 uur geleden
Duitse tennistopper Zverev naar derde ronde van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.

19 uur geleden
Deen Lund Andresen sprint naar zege in eerste rit Tour Down Under

TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.

22 uur geleden
Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

22 uur geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

1 dag geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

1 dag geleden