Verstappen pakt pole voor GP België in natte kwalificatierace
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft poleposition veroverd voor de Grote Prijs van België op zijn favoriete circuit van Spa-Francorchamps. De Nederlander was de snelste in zijn Red Bull in een door de regen geplaagde kwalificatierace.
Hij was nog net iets sneller dan de Brit George Russell, die stuntte in zijn Williams met de tweede kwalificatietijd. Lewis Hamilton van Mercedes, de leider in het kampioenschap in de Formule 1, reed de derde tijd op het drijfnatte circuit. De Australiër Daniel Ricciardo deed het ook goed op de natte baan met de vierde tijd in zijn McLaren.
De kwalificatierace kende een lang oponthoud door een zware crash van Lando Norris. De Brit raakte in de beginfase van de derde en laatste sessie (Q3) de controle over zijn McLaren kwijt in de bocht Raidillon en reed zijn auto aan gort tegen de vangrails. Het was toen net hard gaan regenen op het circuit in de Ardennen.
Controle
Norris stapte naar eigen zeggen ongedeerd uit zijn autowrak, maar moest wel ter controle naar de medische post op het circuit.
Toen de regen iets minderde, werd de kwalificatie hervat en leek het erop dat Hamilton de snelste zou zijn. Maar in een ultieme poging dook Russell heel verrassend nog onder de tijd van de Britse zevenvoudig wereldkampioen. Vervolgens verbeterde Verstappen met een magnifieke ronde nog de tijd van Russell; hij bleef met 1.59,765 als enige onder de 2 minuten.
Uitdaging
Verstappen vertelde kort na de kwalificatie dat hij nog niet zo zeker van zijn zaak was bij de hervatting. "We kozen ervoor om naar intermediate banden te wisselen, maar die konden de hoeveelheid water op de baan amper aan. Het was lastig om de auto goed op de baan te houden. Al met al was deze kwalificatie een grote uitdaging, maar het is wel fantastisch dat ik de poleposition pak in de eerste race na de zomerpauze."
Het is al de zesde pole voor Verstappen in dit seizoen. De Limburger won ook al vijf races dit jaar en had de leiding in het kampioenschap riant in handen, maar door een uitvalbeurt in de Britse Grand Prix en een slecht resultaat in Hongarije is hij teruggevallen naar de tweede plaats achter Hamilton. Het verschil is 8 punten.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
8 minuten geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
1 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
7 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
1 dag geleden