Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen pakt pole voor GP België in natte kwalificatierace

Verstappen pakt pole voor GP België in natte kwalificatierace

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft poleposition veroverd voor de Grote Prijs van België op zijn favoriete circuit van Spa-Francorchamps. De Nederlander was de snelste in zijn Red Bull in een door de regen geplaagde kwalificatierace.

Hij was nog net iets sneller dan de Brit George Russell, die stuntte in zijn Williams met de tweede kwalificatietijd. Lewis Hamilton van Mercedes, de leider in het kampioenschap in de Formule 1, reed de derde tijd op het drijfnatte circuit. De Australiër Daniel Ricciardo deed het ook goed op de natte baan met de vierde tijd in zijn McLaren.

De kwalificatierace kende een lang oponthoud door een zware crash van Lando Norris. De Brit raakte in de beginfase van de derde en laatste sessie (Q3) de controle over zijn McLaren kwijt in de bocht Raidillon en reed zijn auto aan gort tegen de vangrails. Het was toen net hard gaan regenen op het circuit in de Ardennen.

Controle

Norris stapte naar eigen zeggen ongedeerd uit zijn autowrak, maar moest wel ter controle naar de medische post op het circuit.

Toen de regen iets minderde, werd de kwalificatie hervat en leek het erop dat Hamilton de snelste zou zijn. Maar in een ultieme poging dook Russell heel verrassend nog onder de tijd van de Britse zevenvoudig wereldkampioen. Vervolgens verbeterde Verstappen met een magnifieke ronde nog de tijd van Russell; hij bleef met 1.59,765 als enige onder de 2 minuten.

Uitdaging

Verstappen vertelde kort na de kwalificatie dat hij nog niet zo zeker van zijn zaak was bij de hervatting. "We kozen ervoor om naar intermediate banden te wisselen, maar die konden de hoeveelheid water op de baan amper aan. Het was lastig om de auto goed op de baan te houden. Al met al was deze kwalificatie een grote uitdaging, maar het is wel fantastisch dat ik de poleposition pak in de eerste race na de zomerpauze."

Het is al de zesde pole voor Verstappen in dit seizoen. De Limburger won ook al vijf races dit jaar en had de leiding in het kampioenschap riant in handen, maar door een uitvalbeurt in de Britse Grand Prix en een slecht resultaat in Hongarije is hij teruggevallen naar de tweede plaats achter Hamilton. Het verschil is 8 punten.

Meer uit Sport

Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

15 uur geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

19 uur geleden
Zverev zegt deelname toe aan tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.

20 uur geleden
De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

1 dag geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

1 dag geleden
Tennisser Sinner klopt Alcaraz en prolongeert titel ATP Finals

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.

1 dag geleden
Springruiter Greve wint wereldbekerwedstrijd in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.

1 dag geleden