Verstappen pakt overtuigend de pole bij Grote Prijs van Japan
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft met overmacht de poleposition gepakt bij de Grote Prijs van Japan. De Nederlandse autocoureur van Red Bull maakte indruk met een tijd van 1.28,877. De Australiër Oscar Piastri van McLaren zette met 1.29,458 de tweede tijd neer, voor zijn Britse teamgenoot Lando Norris (1.29,493). Verstappens teamgenoot Sergio Perez kwam met 1.29,650 tot de vijfde tijd.
Verstappen eindigde vorige week als vijfde op het stratencircuit in Singapore. Hiermee kwam een einde aan zijn fraaie reeks van tien overwinningen op rij. In Japan had de regerend wereldkampioen in de drie vrije trainingen al de beste tijd neergezet en onderstreepte hij in de kwalificatie dat zijn mindere klassering in Singapore een incident is geweest.
"'Het is een geweldig weekend voor ons tot nu toe. Na een slechte week in Singapore, voelde het meteen goed hier op dit circuit. Maar je moet het altijd nog laten zien. Het is fijn dat het dan op deze manier lukt en we hier weer op de limiet te kunnen rijden", zei Verstappen na de kwalificatie. "'Singapore is nu geen issue meer. Dat is voor ons vergeten. Voor de mensen die dachten dat het anders was en insinuaties maakten, die kunnen nu weer hun mond houden." Hij doelde hiermee op verhalen dat Red Bull langzamer zou zijn geweest door een strengere controle op technische regels. "Het was voor mij weer genieten in de auto."
'Een-tweetje'
Het is voor hem zijn negende pole van dit jaar. Piastri mag zondag naast Verstappen van de eerste startrij beginnen. Hij was blij met zijn resultaat. Al bleef hij ook realistisch. "Ik kan denk ik nog wel wat dingen verbeteren. Ik kan dan hopelijk wat dichter bij Max komen. Ik weet dat ik maar één auto hoef in te halen, maar dat is wel de moeilijkste", zei hij.
Perez kent in tegenstelling tot Verstappen een minder goed weekend in Japan. De Mexicaan had het lastig in de training en was ook niet te spreken over de kwalificatie. "Het valt niet mee dit weekend. We lopen steeds twee stappen achter. Maar ik heb toch wel vertrouwen in de race. Ik hoop nog steeds op een een-tweetje met Max."
Crash
Hoewel Verstappen met 151 punten een ruime voorsprong heeft op Perez, kan hij in Japan zijn derde wereldtitel nog niet pakken. Dat kan mogelijk wel begin oktober in Qatar. Red Bull kan zich wel al verzekeren van de constructeurstitel.
De kwalificatie moest na een paar minuten worden stilgelegd na een crash van Logan Sargeant. Zijn auto raakte daarbij behoorlijk beschadigd.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
55 minuten geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
1 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
2 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
3 uur geledenKOPER (ANP) - Turner Martijn de Veer (23) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gepakt in de finale aan het onderdeel rekstok. De Veer kwam tot 13,366 punten en hoefde daarmee alleen Ricardo Villa uit Italië (13,633) en Timo Eder uit Duitsland (13,433) voor zich te dulden.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.
6 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
10 uur geleden