Verstappen pakt opnieuw poleposition op Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft net als vorig jaar poleposition veroverd voor de Grote Prijs van Nederland in de Formule 1. De wereldkampioen dook tijdens de kwalificatie op het circuit van Zandvoort in zijn laatste ronde net onder de tijd van Charles Leclerc. De kopman van Red Bull en leider in het WK-klassement was met 1.10,342 net iets sneller dan de twee Ferrari-coureurs.
Leclerc eindigde op 0,021 als tweede, Carlos Sainz als derde op 0,092. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton klokte in zijn Mercedes de vierde tijd. De Brit gaf 0,306 seconde toe. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, eindigde in de kwalificatie als vijfde. Pérez zat 0,735 seconde achter de Nederlander.
"Ongelooflijk dit, zeker na onze moeilijke dag van gisteren", zei Verstappen, die werd opgetild door kickbokser Rico Verhoeven toen hij de trofee voor de pole-winnaar kreeg. Verstappen was vrijdag in de eerste vrije training al na 10 minuten stilgevallen op de baan met een versnellingsbakprobleem. De monteurs van Red Bull wisselden tussen beide trainingen door de versnellingsbak in de auto van de 24-jarige Nederlander. Verstappen kwam in de tweede training niet verder dan de achtste tijd, maar zaterdag toonde hij aan de snelheid weer te pakken te hebben.
Stilgelegd
De kwalificatie moest tijdens de tweede sessie kort worden stilgelegd nadat vanuit het publiek een rookpot op de baan was gegooid. Ook tijdens het slot van de beslissende sessie (Q3) was aan de zijkant van het asfalt even oranje rook te zien, afkomstig uit een rookpot. De coureurs hadden daar echter ogenschijnlijk geen last van en de kwalificatie kon doorgaan.
Vorig jaar won Verstappen vanaf pole de eerste Dutch GP sinds 1985. Zondag begint de race om 15.00 uur. De tribunes en duinen om het circuit zitten dan volgepakt met naar verwachting zo'n 105.000 toeschouwers. Verstappen heeft in het WK-klassement 93 punten voorsprong op Pérez en 98 punten op Leclerc. Hij is daarmee hard op weg naar zijn tweede wereldtitel.
Meer uit Sport
SAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
5 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
10 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geleden