Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen pakt op Zandvoort poleposition voor Dutch GP

Verstappen pakt op Zandvoort poleposition voor Dutch GP

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft op het circuit van Zandvoort poleposition veroverd voor de Grote Prijs van Nederland. Tot grote vreugde van de bijna 70.000 toeschouwers op het circuit in de duinen zette Verstappen in de kwalificatie de beste tijd neer: 1.08,885.

De kopman van Red Bull heeft zondag om 15.00 uur bij de start van de Dutch GP zijn grote rivaal Lewis Hamilton (Mercedes) naast zich staan op de voorste startrij. De Brit zat 0,038 seconde achter de thuisfavoriet. Valtteri Bottas, de Finse teamgenoot van Hamilton, eindigde in de kwalificatie als derde op 0,337 van Verstappen. De Fransman Pierre Gasly (AlphaTauri) reed de vierde tijd, de Ferrari-coureurs Charles Leclerc en Carlos Sainz nemen op de derde startrij de vijfde en zesde plek in.

Met Verstappen kregen de tienduizenden toeschouwers de gedroomde winnaar van de kwalificatie. Op de tribunes werden tal van oranje rookpotten afgestoken nadat Hamilton net boven de tijd van de Nederlander was gebleven. Verstappen parkeerde zijn Red Bull na de uitloopronde op het rechte stuk, klom op de voorkant van zijn auto en zwaaide naar alle landgenoten op de hoofdtribune.

Tiende poleposition

De Nederlander veroverde voor de tiende keer in zijn carrière poleposition in de Formule 1, voor de zevende keer dit seizoen. In het WK-klassement heeft Verstappen 3 punten achterstand op titelverdediger Hamilton. Bij winst op Zandvoort neemt hij de leiding in het WK weer over.

Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, bleef steken in het eerste deel van de kwalificatie. Ook voor viervoudig wereldkampioen Sebastian Vettel (Aston Martin) was de kwalificatie al na Q1 voorbij. In het tweede deel belandden beide Williams-coureurs in de bandenstapels. George Russell wist zijn bolide daar vrijwel onbeschadigd weer uit te halen, maar de auto van Nicholas Latifi liep wel flinke schade op. De Williams-coureurs zorgden ervoor dat de sessie tot twee keer toe moest worden stilgelegd.

De snelste tien knokten vervolgens in Q3 om pole. Verstappen had vooraf al gezegd dat de kwalificatie wel eens cruciaal kan zijn op Zandvoort, omdat inhalen lastig lijkt te zijn op het relatief smalle en bochtige circuit. Hij zette in zijn eerste vliegende ronde de beste tijd neer en wist zich bij zijn tweede poging zelfs nog iets te verbeteren. Hamilton, die na Verstappen de baan op was gekomen, zag een ultieme aanval stranden op 0,038 seconde. Verstappen volgde zo Nelson Piquet op als 'polesitter' op Zandvoort. De Braziliaan vertrok 36 jaar geleden vanaf de eerste plek bij de laatste GP van Nederland, die werd gewonnen door Niki Lauda.

Meer uit Sport

Snowboardster Dekker strandt op Spelen in achtste finale

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.

1 uur geleden
Skiester Johnson wint afdaling na zware crash landgenote Vonn

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.

1 uur geleden
Hockeyers winnen opnieuw moeizaam van Spanje in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.

1 uur geleden
Nederland na verlies in dubbel achter in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.

1 uur geleden
Skiester Vonn crasht al snel tijdens olympische afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.

2 uur geleden
Kok kijkt uit naar haar olympisch debuut op de 1000 meter 

MILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.

2 uur geleden
Hockeysters opnieuw oppermachtig tegen China in Pro League

GUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.

2 uur geleden