Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen pakt ook in Grote Prijs van Canada poleposition

Verstappen pakt ook in Grote Prijs van Canada poleposition

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen begint zondag in de Grote Prijs van Canada vanaf poleposition. De Nederlandse Formule 1-coureur van Red Bull zette in de kwalificatie in Montreal met 1.25,858 de beste tijd neer. In de stromende regen, in het derde en laatste deel van de kwalificatiesessies, wisten zijn concurrenten het niet meer beter te doen.

Voor Verstappen is het de vijfde keer dit seizoen, in acht races, dat hij vanaf de eerste plek mag vertrekken. Van de tot dusverre zeven gehouden races won de 25-jarige Limburger er vijf.

Verstappen kan in Canada zijn 41e overwinning in de Formule 1 boeken en evenaart dan het aantal van de Braziliaanse legende Ayrton Senna. In de WK-stand leidt de tweevoudig wereldkampioen met 170 punten. Sergio Pérez, de Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen, volgt op de tweede plek met 117 punten.

Pérez strandde dit keer in het tweede deel van de kwalificatie en begint zondag als nummer 12 aan de race. De Monegask Charles Leclerc, zevende in de WK-stand, wist zich ook niet te plaatsen voor het laatste deel van de kwalificatie en zette de elfde tijd neer.

Te hard gereden

De Duitser Nico Hülkenberg noteerde achter Verstappen verrassend de tweede tijd: 1.27,102. Toch start hij niet op de tweede plaats omdat hij te hard reed tijdens een rode vlag en daardoor drie plaatsen terug moet.

De Spanjaard Fernando Alonso klokte de derde tijd, maar start vanwege de bestraffing voor Hülkenberg op de eerste rij. Hij staat in de WK-stand derde met 99 punten. De Britten Lewis Hamilton en George Russell beginnen in hun Mercedessen vanaf de vierde en vijfde plek.

"Ik kom uit Nederland, ik houd er wel van om in de regen te rijden", zei Verstappen na afloop van de kwalificatie grappend. "We maakten vandaag de juiste keuzes. Of ik morgen weer win? Misschien is het dan wel droog en kan het misschien lastiger worden."

Meer uit Sport

Advies dartslegende Taylor aan Littler: speel en wen aan publiek

BERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.

3 minuten geleden
Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

11 uur geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

13 uur geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

14 uur geleden
Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

16 uur geleden
MotoGP-racer Álex Márquez slaat GP Qatar over na schouderoperatie

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.

17 uur geleden
Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

1 dag geleden