Verstappen pakt ook in Grote Prijs van Canada poleposition
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen begint zondag in de Grote Prijs van Canada vanaf poleposition. De Nederlandse Formule 1-coureur van Red Bull zette in de kwalificatie in Montreal met 1.25,858 de beste tijd neer. In de stromende regen, in het derde en laatste deel van de kwalificatiesessies, wisten zijn concurrenten het niet meer beter te doen.
Voor Verstappen is het de vijfde keer dit seizoen, in acht races, dat hij vanaf de eerste plek mag vertrekken. Van de tot dusverre zeven gehouden races won de 25-jarige Limburger er vijf.
Verstappen kan in Canada zijn 41e overwinning in de Formule 1 boeken en evenaart dan het aantal van de Braziliaanse legende Ayrton Senna. In de WK-stand leidt de tweevoudig wereldkampioen met 170 punten. Sergio Pérez, de Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen, volgt op de tweede plek met 117 punten.
Pérez strandde dit keer in het tweede deel van de kwalificatie en begint zondag als nummer 12 aan de race. De Monegask Charles Leclerc, zevende in de WK-stand, wist zich ook niet te plaatsen voor het laatste deel van de kwalificatie en zette de elfde tijd neer.
Te hard gereden
De Duitser Nico Hülkenberg noteerde achter Verstappen verrassend de tweede tijd: 1.27,102. Toch start hij niet op de tweede plaats omdat hij te hard reed tijdens een rode vlag en daardoor drie plaatsen terug moet.
De Spanjaard Fernando Alonso klokte de derde tijd, maar start vanwege de bestraffing voor Hülkenberg op de eerste rij. Hij staat in de WK-stand derde met 99 punten. De Britten Lewis Hamilton en George Russell beginnen in hun Mercedessen vanaf de vierde en vijfde plek.
"Ik kom uit Nederland, ik houd er wel van om in de regen te rijden", zei Verstappen na afloop van de kwalificatie grappend. "We maakten vandaag de juiste keuzes. Of ik morgen weer win? Misschien is het dan wel droog en kan het misschien lastiger worden."
Meer uit Sport
DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
10 minuten geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
31 minuten geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
2 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
2 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
4 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
6 uur geleden