Verstappen pakt ook in Grote Prijs van Canada poleposition
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen begint zondag in de Grote Prijs van Canada vanaf poleposition. De Nederlandse Formule 1-coureur van Red Bull zette in de kwalificatie in Montreal met 1.25,858 de beste tijd neer. In de stromende regen, in het derde en laatste deel van de kwalificatiesessies, wisten zijn concurrenten het niet meer beter te doen.
Voor Verstappen is het de vijfde keer dit seizoen, in acht races, dat hij vanaf de eerste plek mag vertrekken. Van de tot dusverre zeven gehouden races won de 25-jarige Limburger er vijf.
Verstappen kan in Canada zijn 41e overwinning in de Formule 1 boeken en evenaart dan het aantal van de Braziliaanse legende Ayrton Senna. In de WK-stand leidt de tweevoudig wereldkampioen met 170 punten. Sergio Pérez, de Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen, volgt op de tweede plek met 117 punten.
Pérez strandde dit keer in het tweede deel van de kwalificatie en begint zondag als nummer 12 aan de race. De Monegask Charles Leclerc, zevende in de WK-stand, wist zich ook niet te plaatsen voor het laatste deel van de kwalificatie en zette de elfde tijd neer.
Te hard gereden
De Duitser Nico Hülkenberg noteerde achter Verstappen verrassend de tweede tijd: 1.27,102. Toch start hij niet op de tweede plaats omdat hij te hard reed tijdens een rode vlag en daardoor drie plaatsen terug moet.
De Spanjaard Fernando Alonso klokte de derde tijd, maar start vanwege de bestraffing voor Hülkenberg op de eerste rij. Hij staat in de WK-stand derde met 99 punten. De Britten Lewis Hamilton en George Russell beginnen in hun Mercedessen vanaf de vierde en vijfde plek.
"Ik kom uit Nederland, ik houd er wel van om in de regen te rijden", zei Verstappen na afloop van de kwalificatie grappend. "We maakten vandaag de juiste keuzes. Of ik morgen weer win? Misschien is het dan wel droog en kan het misschien lastiger worden."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
6 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
1 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.
10 uur geleden