Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen pakt ook in Grote Prijs van Canada poleposition

Verstappen pakt ook in Grote Prijs van Canada poleposition

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen begint zondag in de Grote Prijs van Canada vanaf poleposition. De Nederlandse Formule 1-coureur van Red Bull zette in de kwalificatie in Montreal met 1.25,858 de beste tijd neer. In de stromende regen, in het derde en laatste deel van de kwalificatiesessies, wisten zijn concurrenten het niet meer beter te doen.

Voor Verstappen is het de vijfde keer dit seizoen, in acht races, dat hij vanaf de eerste plek mag vertrekken. Van de tot dusverre zeven gehouden races won de 25-jarige Limburger er vijf.

Verstappen kan in Canada zijn 41e overwinning in de Formule 1 boeken en evenaart dan het aantal van de Braziliaanse legende Ayrton Senna. In de WK-stand leidt de tweevoudig wereldkampioen met 170 punten. Sergio Pérez, de Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen, volgt op de tweede plek met 117 punten.

Pérez strandde dit keer in het tweede deel van de kwalificatie en begint zondag als nummer 12 aan de race. De Monegask Charles Leclerc, zevende in de WK-stand, wist zich ook niet te plaatsen voor het laatste deel van de kwalificatie en zette de elfde tijd neer.

Te hard gereden

De Duitser Nico Hülkenberg noteerde achter Verstappen verrassend de tweede tijd: 1.27,102. Toch start hij niet op de tweede plaats omdat hij te hard reed tijdens een rode vlag en daardoor drie plaatsen terug moet.

De Spanjaard Fernando Alonso klokte de derde tijd, maar start vanwege de bestraffing voor Hülkenberg op de eerste rij. Hij staat in de WK-stand derde met 99 punten. De Britten Lewis Hamilton en George Russell beginnen in hun Mercedessen vanaf de vierde en vijfde plek.

"Ik kom uit Nederland, ik houd er wel van om in de regen te rijden", zei Verstappen na afloop van de kwalificatie grappend. "We maakten vandaag de juiste keuzes. Of ik morgen weer win? Misschien is het dan wel droog en kan het misschien lastiger worden."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

3 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

3 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

5 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

5 uur geleden
Team Verstappen is begonnen aan de 24 uur van de Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.

6 uur geleden
Schilder werpt kogel over magische grens van 21 meter

SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.

8 uur geleden
Sinner en Medvedev maken halve finale vanwege regen zaterdag af

ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.

22 uur geleden