Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen pakt ook de pole voor de Grote Prijs van Miami

Verstappen pakt ook de pole voor de Grote Prijs van Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft ook de pole veroverd voor de Grote Prijs van Miami in de Formule 1. De wereldkampioen was na zijn zege eerder op de dag in de sprintrace ook de snelste in de kwalificatie voor de race van zondag. De 26-jarige coureur bleef in zijn Red Bull met een ronde van 1.27,241 de beide Ferrari's van de Monegask Charles Leclerc en de Spanjaard Carlos Sainz voor. Verstappens ploeggenoot Sergio Pérez werd vierde.

Verstappen had vrijdag ook de pole gepakt voor de sprintrace. Toen was hij sneller dan Leclerc en Pérez. In de sprintrace leidde hij van start tot finish.

Op het Miami International Autodrome zette Verstappen zijn toptijd aan het begin van de derde kwalificatiesessie neer. Hij was daarmee 0,141 seconde sneller dan Leclerc en 0,214 dan Sainz. In de laatste poging begon Verstappen goed, maar slaagde er toch niet meer in zichzelf te verbeteren. En dat gold ook voor zijn concurrenten.

Zesde pole

Voor Verstappen is het de zesde pole op rij dit seizoen. Hij vond dat de wagen iets beter was dan in de kwalificatie van vrijdag en in de sprintrace. "We hebben de wagen iets verbeterd", gaf hij toe. "Ik weet niet wat het is, maar ik vind het heel lastig om gelijkmatig te zijn op deze baan. Het is moeilijk om het allemaal samen te krijgen in een ronde en het ging vandaag om het vinden van die balans."

Hoewel hij zich niet meer verbeterde, was Verstappen toch tevreden over de kwalificatie. "Ik denk dat we het oké hebben gedaan. Dit is voor mij niet het meest plezierige rondje omdat het zo glad is en je er niet met veel vertrouwen rijdt, maar we hebben de pole en dat is het belangrijkste."

Daniel Ricciardo, die knap naar een vierde plaats was gereden in de sprintrace, haalde de tweede kwalificatiesessie niet met de wagen van het team Visa Cash App RB. Fernando Alonso slaagde er in de Aston Martin niet in de top 10 te halen.

Meer uit Sport

Boksster Heijnen (26) beëindigt carrière 'eerder dan gepland'

ROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.

40 minuten geleden
München wil WK atletiek in 2029 of 2031

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.

1 uur geleden
Verstappen kijkt na moeizame start uit naar geliefde GP van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.

4 uur geleden
Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

23 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

1 dag geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

1 dag geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

1 dag geleden