Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen pakt ook de pole voor de Grote Prijs van Miami

Verstappen pakt ook de pole voor de Grote Prijs van Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft ook de pole veroverd voor de Grote Prijs van Miami in de Formule 1. De wereldkampioen was na zijn zege eerder op de dag in de sprintrace ook de snelste in de kwalificatie voor de race van zondag. De 26-jarige coureur bleef in zijn Red Bull met een ronde van 1.27,241 de beide Ferrari's van de Monegask Charles Leclerc en de Spanjaard Carlos Sainz voor. Verstappens ploeggenoot Sergio Pérez werd vierde.

Verstappen had vrijdag ook de pole gepakt voor de sprintrace. Toen was hij sneller dan Leclerc en Pérez. In de sprintrace leidde hij van start tot finish.

Op het Miami International Autodrome zette Verstappen zijn toptijd aan het begin van de derde kwalificatiesessie neer. Hij was daarmee 0,141 seconde sneller dan Leclerc en 0,214 dan Sainz. In de laatste poging begon Verstappen goed, maar slaagde er toch niet meer in zichzelf te verbeteren. En dat gold ook voor zijn concurrenten.

Zesde pole

Voor Verstappen is het de zesde pole op rij dit seizoen. Hij vond dat de wagen iets beter was dan in de kwalificatie van vrijdag en in de sprintrace. "We hebben de wagen iets verbeterd", gaf hij toe. "Ik weet niet wat het is, maar ik vind het heel lastig om gelijkmatig te zijn op deze baan. Het is moeilijk om het allemaal samen te krijgen in een ronde en het ging vandaag om het vinden van die balans."

Hoewel hij zich niet meer verbeterde, was Verstappen toch tevreden over de kwalificatie. "Ik denk dat we het oké hebben gedaan. Dit is voor mij niet het meest plezierige rondje omdat het zo glad is en je er niet met veel vertrouwen rijdt, maar we hebben de pole en dat is het belangrijkste."

Daniel Ricciardo, die knap naar een vierde plaats was gereden in de sprintrace, haalde de tweede kwalificatiesessie niet met de wagen van het team Visa Cash App RB. Fernando Alonso slaagde er in de Aston Martin niet in de top 10 te halen.

Meer uit Sport

Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

4 uur geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

8 uur geleden
Duitse tennistopper Zverev naar derde ronde van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.

9 uur geleden
Deen Lund Andresen sprint naar zege in eerste rit Tour Down Under

TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.

12 uur geleden
Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

12 uur geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

1 dag geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

1 dag geleden