Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen pakt met superronde pole in Grote Prijs van Australië

Verstappen pakt met superronde pole in Grote Prijs van Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft zich de beste startpositie verschaft voor de Grote Prijs van Australië. De regerend wereldkampioen was in zijn Red Bull veruit de snelste in de kwalificatierace op het circuit van Melbourne en veroverde poleposition.

Zijn teamgenoot Sergio Pérez verging het heel wat minder. De Mexicaan, winnaar van de vorige race in Saudi-Arabië, stuurde zijn Red Bull in de eerste van de drie kwalificatiesessies (Q1) de grindbak in en kon niet meer verder. Het betekent dat hij zondag achteraan start in de race.

Mercedes maakte een verrassende opleving. George Russell klokte de tweede tijd en start zondag naast Verstappen vanaf de voorste rij. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton noteerde de derde tijd.

Superronde

Nyck de Vries kwam voor het eerst dit seizoen door de eerste schifting en mocht aantreden in Q2. Daarin kon de Fries van AlphaTauri zich niet verbeteren, waardoor hij de vijftiende startpositie bemachtigde.

Verstappen maakte in zijn eerste geklokte ronde in de derde en beslissende sessie een klein foutje. Liefst vijf coureurs doken onder zijn tijd. De Limburger herstelde het onmiddellijk in zijn tweede run en zette de beste tijd neer, om die vervolgens in zijn derde poging met een superronde aan te scherpen tot 1.16,723.

Hoogste trede

Die tijd was onbereikbaar voor zijn concurrenten. Russell gaf 0,236 seconde toe op de Nederlander en Hamilton 0,372 seconde. Fernando Alonso, die opviel met snelle rondjes in de trainingen in zijn Aston Martin, reed in de kwalificatie de vierde tijd.

"Die laatste ronde was erg goed. Ik ben heel blij dat ik zondag op pole sta. Ik ben al eens als derde gefinisht hier, maar ik wil nu op de hoogste trede", zei Verstappen direct na afloop. "Het zal nog best lastig worden, want het is op deze baan vooral moeilijk om de grip op de banden goed te krijgen."

Overstekende vogel

De kwalificatiesessie verliep zonder incidenten, maar toch was er een angstig momentje voor Verstappen. Hij wist tijdens Q2 maar net een overstekende vogel te omzeilen. "Het ging gelukkig goed. Dit kan gebeuren op een stratencircuit."

De Grote Prijs van Australië is de derde race van het seizoen. Tweevoudig wereldkampioen Verstappen heeft na de eerste twee races de leiding in het kampioenschap met 1 punt voorsprong op teamgenoot Pérez. De Nederlander won de openingsrace in Bahrein en eindigde in Saudi-Arabië als tweede. Vorig jaar viel Verstappen in Melbourne uit met technische problemen.

Meer uit Sport

Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

23 minuten geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

14 uur geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

16 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

21 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

22 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

1 dag geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

1 dag geleden