Verstappen pakt met superronde pole in Grote Prijs van Australië
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft zich de beste startpositie verschaft voor de Grote Prijs van Australië. De regerend wereldkampioen was in zijn Red Bull veruit de snelste in de kwalificatierace op het circuit van Melbourne en veroverde poleposition.
Zijn teamgenoot Sergio Pérez verging het heel wat minder. De Mexicaan, winnaar van de vorige race in Saudi-Arabië, stuurde zijn Red Bull in de eerste van de drie kwalificatiesessies (Q1) de grindbak in en kon niet meer verder. Het betekent dat hij zondag achteraan start in de race.
Mercedes maakte een verrassende opleving. George Russell klokte de tweede tijd en start zondag naast Verstappen vanaf de voorste rij. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton noteerde de derde tijd.
Superronde
Nyck de Vries kwam voor het eerst dit seizoen door de eerste schifting en mocht aantreden in Q2. Daarin kon de Fries van AlphaTauri zich niet verbeteren, waardoor hij de vijftiende startpositie bemachtigde.
Verstappen maakte in zijn eerste geklokte ronde in de derde en beslissende sessie een klein foutje. Liefst vijf coureurs doken onder zijn tijd. De Limburger herstelde het onmiddellijk in zijn tweede run en zette de beste tijd neer, om die vervolgens in zijn derde poging met een superronde aan te scherpen tot 1.16,723.
Hoogste trede
Die tijd was onbereikbaar voor zijn concurrenten. Russell gaf 0,236 seconde toe op de Nederlander en Hamilton 0,372 seconde. Fernando Alonso, die opviel met snelle rondjes in de trainingen in zijn Aston Martin, reed in de kwalificatie de vierde tijd.
"Die laatste ronde was erg goed. Ik ben heel blij dat ik zondag op pole sta. Ik ben al eens als derde gefinisht hier, maar ik wil nu op de hoogste trede", zei Verstappen direct na afloop. "Het zal nog best lastig worden, want het is op deze baan vooral moeilijk om de grip op de banden goed te krijgen."
Overstekende vogel
De kwalificatiesessie verliep zonder incidenten, maar toch was er een angstig momentje voor Verstappen. Hij wist tijdens Q2 maar net een overstekende vogel te omzeilen. "Het ging gelukkig goed. Dit kan gebeuren op een stratencircuit."
De Grote Prijs van Australië is de derde race van het seizoen. Tweevoudig wereldkampioen Verstappen heeft na de eerste twee races de leiding in het kampioenschap met 1 punt voorsprong op teamgenoot Pérez. De Nederlander won de openingsrace in Bahrein en eindigde in Saudi-Arabië als tweede. Vorig jaar viel Verstappen in Melbourne uit met technische problemen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
3 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
5 uur geleden