Verstappen pakt met superronde pole in Grote Prijs van Australië
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft zich de beste startpositie verschaft voor de Grote Prijs van Australië. De regerend wereldkampioen was in zijn Red Bull veruit de snelste in de kwalificatierace op het circuit van Melbourne en veroverde poleposition.
Zijn teamgenoot Sergio Pérez verging het heel wat minder. De Mexicaan, winnaar van de vorige race in Saudi-Arabië, stuurde zijn Red Bull in de eerste van de drie kwalificatiesessies (Q1) de grindbak in en kon niet meer verder. Het betekent dat hij zondag achteraan start in de race.
Mercedes maakte een verrassende opleving. George Russell klokte de tweede tijd en start zondag naast Verstappen vanaf de voorste rij. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton noteerde de derde tijd.
Superronde
Nyck de Vries kwam voor het eerst dit seizoen door de eerste schifting en mocht aantreden in Q2. Daarin kon de Fries van AlphaTauri zich niet verbeteren, waardoor hij de vijftiende startpositie bemachtigde.
Verstappen maakte in zijn eerste geklokte ronde in de derde en beslissende sessie een klein foutje. Liefst vijf coureurs doken onder zijn tijd. De Limburger herstelde het onmiddellijk in zijn tweede run en zette de beste tijd neer, om die vervolgens in zijn derde poging met een superronde aan te scherpen tot 1.16,723.
Hoogste trede
Die tijd was onbereikbaar voor zijn concurrenten. Russell gaf 0,236 seconde toe op de Nederlander en Hamilton 0,372 seconde. Fernando Alonso, die opviel met snelle rondjes in de trainingen in zijn Aston Martin, reed in de kwalificatie de vierde tijd.
"Die laatste ronde was erg goed. Ik ben heel blij dat ik zondag op pole sta. Ik ben al eens als derde gefinisht hier, maar ik wil nu op de hoogste trede", zei Verstappen direct na afloop. "Het zal nog best lastig worden, want het is op deze baan vooral moeilijk om de grip op de banden goed te krijgen."
Overstekende vogel
De kwalificatiesessie verliep zonder incidenten, maar toch was er een angstig momentje voor Verstappen. Hij wist tijdens Q2 maar net een overstekende vogel te omzeilen. "Het ging gelukkig goed. Dit kan gebeuren op een stratencircuit."
De Grote Prijs van Australië is de derde race van het seizoen. Tweevoudig wereldkampioen Verstappen heeft na de eerste twee races de leiding in het kampioenschap met 1 punt voorsprong op teamgenoot Pérez. De Nederlander won de openingsrace in Bahrein en eindigde in Saudi-Arabië als tweede. Vorig jaar viel Verstappen in Melbourne uit met technische problemen.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
4 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
4 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden