Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen pakt in Qatar tiende poleposition van het seizoen

Verstappen pakt in Qatar tiende poleposition van het seizoen

DOHA (ANP) - Max Verstappen start zondag van poleposition in de Grote Prijs van Qatar. De coureur van Red Bull won met overmacht de kwalificatierace op het circuit van Losail. Hij klokte in de derde en laatste sessie een tijd van 1.23,778 en daar kwam geen van zijn concurrenten bij in de buurt. Het is de tiende keer dit seizoen dat hij de pole pakt.

Mogelijk start hij zondag al als drievoudig wereldkampioen in de Formule 1. Hij kan namelijk zaterdag in de sprintrace al de benodigde 3 punten pakken, waarmee hij zijn derde titel kan veiligstellen.

Lando Norris leek de beste van de rest in de kwalificatie. De Brit van McLaren noteerde de tweede tijd, die bijna 3 tienden van een seconde langzamer was dan die van Verstappen. Maar de stewards schrapten de tijd kort na afloop, omdat hij de grenzen van de baan had overschreden. Landgenoot George Russell schoof daardoor op naar de tweede plaats met zijn tijd van 1.24,219, die ruim 4 tienden boven die van Verstappen lag. Het betekent dat Russell zondag naast Verstappen op de eerste startrij staat.

Meer grip

In de enige training eerder op vrijdag gleden de auto's over de nieuw geasfalteerde racebaan, waar door de wind constant zand opwaaide. Alle coureurs hadden moeite om op snelheid de goede lijnen te rijden. Ook Verstappen, maar hij zette wel de beste tijd neer.

In de kwalificatie in de koelere avond lag het circuit er beter bij. De tijden gingen allengs naar beneden op een baan waar meer grip was. Verstappen noteerde in de eerste sessie (Q1) de beste tijd en was ook in de tweede sessie (Q2) de snelste, al had hij bijna een aanrijding met de Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari, die hem hinderlijk in de weg reed. Sainz zou ook worden uitgeschakeld in Q2, evenals Verstappens teamgenoot Sergio Pérez. Hun beste tijden werden geschrapt vanwege het overschrijden van de baangrenzen.

Titel

In de derde sessie (Q3) zette Verstappen meteen zijn beste rondje neer. Een tweede poging brak hij af, maar hij kon het zich veroorloven.

Verstappen heeft te kennen gegeven dat hij het liefst zaterdag al de titel binnenhaalt. Hij is kampioen als hij bij de eerste zes eindigt in de sprintrace. Dan heeft hij zoveel punten verzameld in het kampioenschap dat hij niet meer in te halen is. De 26-jarige Limburger is bijzonder dominant dit seizoen; hij won dertien van de zestien races.

Meer uit Sport

Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

12 uur geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

13 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

18 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

20 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

21 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

21 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

22 uur geleden