Verstappen pakt in Qatar tiende poleposition van het seizoen
DOHA (ANP) - Max Verstappen start zondag van poleposition in de Grote Prijs van Qatar. De coureur van Red Bull won met overmacht de kwalificatierace op het circuit van Losail. Hij klokte in de derde en laatste sessie een tijd van 1.23,778 en daar kwam geen van zijn concurrenten bij in de buurt. Het is de tiende keer dit seizoen dat hij de pole pakt.
Mogelijk start hij zondag al als drievoudig wereldkampioen in de Formule 1. Hij kan namelijk zaterdag in de sprintrace al de benodigde 3 punten pakken, waarmee hij zijn derde titel kan veiligstellen.
Lando Norris leek de beste van de rest in de kwalificatie. De Brit van McLaren noteerde de tweede tijd, die bijna 3 tienden van een seconde langzamer was dan die van Verstappen. Maar de stewards schrapten de tijd kort na afloop, omdat hij de grenzen van de baan had overschreden. Landgenoot George Russell schoof daardoor op naar de tweede plaats met zijn tijd van 1.24,219, die ruim 4 tienden boven die van Verstappen lag. Het betekent dat Russell zondag naast Verstappen op de eerste startrij staat.
Meer grip
In de enige training eerder op vrijdag gleden de auto's over de nieuw geasfalteerde racebaan, waar door de wind constant zand opwaaide. Alle coureurs hadden moeite om op snelheid de goede lijnen te rijden. Ook Verstappen, maar hij zette wel de beste tijd neer.
In de kwalificatie in de koelere avond lag het circuit er beter bij. De tijden gingen allengs naar beneden op een baan waar meer grip was. Verstappen noteerde in de eerste sessie (Q1) de beste tijd en was ook in de tweede sessie (Q2) de snelste, al had hij bijna een aanrijding met de Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari, die hem hinderlijk in de weg reed. Sainz zou ook worden uitgeschakeld in Q2, evenals Verstappens teamgenoot Sergio Pérez. Hun beste tijden werden geschrapt vanwege het overschrijden van de baangrenzen.
Titel
In de derde sessie (Q3) zette Verstappen meteen zijn beste rondje neer. Een tweede poging brak hij af, maar hij kon het zich veroorloven.
Verstappen heeft te kennen gegeven dat hij het liefst zaterdag al de titel binnenhaalt. Hij is kampioen als hij bij de eerste zes eindigt in de sprintrace. Dan heeft hij zoveel punten verzameld in het kampioenschap dat hij niet meer in te halen is. De 26-jarige Limburger is bijzonder dominant dit seizoen; hij won dertien van de zestien races.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
13 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
19 uur geleden