Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen pakt in Qatar tiende poleposition van het seizoen

Verstappen pakt in Qatar tiende poleposition van het seizoen

DOHA (ANP) - Max Verstappen start zondag van poleposition in de Grote Prijs van Qatar. De coureur van Red Bull won met overmacht de kwalificatierace op het circuit van Losail. Hij klokte in de derde en laatste sessie een tijd van 1.23,778 en daar kwam geen van zijn concurrenten bij in de buurt. Het is de tiende keer dit seizoen dat hij de pole pakt.

Mogelijk start hij zondag al als drievoudig wereldkampioen in de Formule 1. Hij kan namelijk zaterdag in de sprintrace al de benodigde 3 punten pakken, waarmee hij zijn derde titel kan veiligstellen.

Lando Norris leek de beste van de rest in de kwalificatie. De Brit van McLaren noteerde de tweede tijd, die bijna 3 tienden van een seconde langzamer was dan die van Verstappen. Maar de stewards schrapten de tijd kort na afloop, omdat hij de grenzen van de baan had overschreden. Landgenoot George Russell schoof daardoor op naar de tweede plaats met zijn tijd van 1.24,219, die ruim 4 tienden boven die van Verstappen lag. Het betekent dat Russell zondag naast Verstappen op de eerste startrij staat.

Meer grip

In de enige training eerder op vrijdag gleden de auto's over de nieuw geasfalteerde racebaan, waar door de wind constant zand opwaaide. Alle coureurs hadden moeite om op snelheid de goede lijnen te rijden. Ook Verstappen, maar hij zette wel de beste tijd neer.

In de kwalificatie in de koelere avond lag het circuit er beter bij. De tijden gingen allengs naar beneden op een baan waar meer grip was. Verstappen noteerde in de eerste sessie (Q1) de beste tijd en was ook in de tweede sessie (Q2) de snelste, al had hij bijna een aanrijding met de Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari, die hem hinderlijk in de weg reed. Sainz zou ook worden uitgeschakeld in Q2, evenals Verstappens teamgenoot Sergio Pérez. Hun beste tijden werden geschrapt vanwege het overschrijden van de baangrenzen.

Titel

In de derde sessie (Q3) zette Verstappen meteen zijn beste rondje neer. Een tweede poging brak hij af, maar hij kon het zich veroorloven.

Verstappen heeft te kennen gegeven dat hij het liefst zaterdag al de titel binnenhaalt. Hij is kampioen als hij bij de eerste zes eindigt in de sprintrace. Dan heeft hij zoveel punten verzameld in het kampioenschap dat hij niet meer in te halen is. De 26-jarige Limburger is bijzonder dominant dit seizoen; hij won dertien van de zestien races.

Meer uit Sport

Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

1 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

2 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

13 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

16 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

20 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

23 uur geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

1 dag geleden