Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen pakt in Japan vierde pole op rij in dit seizoen

Verstappen pakt in Japan vierde pole op rij in dit seizoen

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft voor de vierde keer op rij dit seizoen poleposition veroverd in de Formule 1. De drievoudig wereldkampioen van Red Bull was ook de snelste in de kwalificatierace voor de Grote Prijs van Japan. Hij klokte 1.28,197 en was daarmee 66 duizendsten sneller dan teamgenoot Sergio Pérez, die de tweede tijd noteerde en zondag ook op de eerste startrij staat voor de race op het circuit van Suzuka. Lando Norris van McLaren zette de derde tijd neer. Hij gaf 0,292 seconde toe op Verstappen.

De Nederlandse Formule 1-coureur is in Japan op zoek naar revanche voor zijn mislukte optreden twee weken geleden in de Grote Prijs van Australië, toen hij al vroeg uitviel met een remprobleem. Er kwam daar een einde aan een reeks van 43 races zonder uitvalbeurt. Carlos Sainz van Ferrari profiteerde en won de race. Sainz zette in de kwalificatie de vierde tijd neer. Hij was bijna een halve seconde langzamer dan Verstappen.

De Limburger won de afgelopen twee edities van de Grote Prijs van Japan. Beide keren startte de Nederlander van pole. Verstappen is na drie races nog altijd de leider in het kampioenschap. Hij scoorde 51 punten uit zijn overwinningen in de eerste twee races van dit jaar, in Bahrein en Saudi-Arabië. Charles Leclerc van Ferrari staat tweede met 47 punten en Pérez derde met 46 punten.

Verstappen was in alle drie de sessies van de kwalificatie de snelste en leek onbedreigd naar zijn derde pole op rij in Japan te rijden, maar Pérez maakte het hem lastig in de derde en laatste sessie. De Mexicaan leek onder de tijd van Verstappen te duiken, maar de Nederlander zette op het ultieme moment nog een tandje bij. "Het was nog heel spannend zo", zei Verstappen in het flashinterview na afloop. "Natuurlijk wil je een perfecte ronde rijden, maar dat is op dit circuit niet eenvoudig. De banden reageren nogal gevoelig. Het belangrijkste is dat ik de pole heb en voor het team is het goed dat we de eerste twee startposities hebben."

Meer uit Sport

Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

7 uur geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

17 uur geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

18 uur geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

23 uur geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

1 dag geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

1 dag geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

1 dag geleden