Verstappen pakt in Japan vierde pole op rij in dit seizoen
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft voor de vierde keer op rij dit seizoen poleposition veroverd in de Formule 1. De drievoudig wereldkampioen van Red Bull was ook de snelste in de kwalificatierace voor de Grote Prijs van Japan. Hij klokte 1.28,197 en was daarmee 66 duizendsten sneller dan teamgenoot Sergio Pérez, die de tweede tijd noteerde en zondag ook op de eerste startrij staat voor de race op het circuit van Suzuka. Lando Norris van McLaren zette de derde tijd neer. Hij gaf 0,292 seconde toe op Verstappen.
De Nederlandse Formule 1-coureur is in Japan op zoek naar revanche voor zijn mislukte optreden twee weken geleden in de Grote Prijs van Australië, toen hij al vroeg uitviel met een remprobleem. Er kwam daar een einde aan een reeks van 43 races zonder uitvalbeurt. Carlos Sainz van Ferrari profiteerde en won de race. Sainz zette in de kwalificatie de vierde tijd neer. Hij was bijna een halve seconde langzamer dan Verstappen.
De Limburger won de afgelopen twee edities van de Grote Prijs van Japan. Beide keren startte de Nederlander van pole. Verstappen is na drie races nog altijd de leider in het kampioenschap. Hij scoorde 51 punten uit zijn overwinningen in de eerste twee races van dit jaar, in Bahrein en Saudi-Arabië. Charles Leclerc van Ferrari staat tweede met 47 punten en Pérez derde met 46 punten.
Verstappen was in alle drie de sessies van de kwalificatie de snelste en leek onbedreigd naar zijn derde pole op rij in Japan te rijden, maar Pérez maakte het hem lastig in de derde en laatste sessie. De Mexicaan leek onder de tijd van Verstappen te duiken, maar de Nederlander zette op het ultieme moment nog een tandje bij. "Het was nog heel spannend zo", zei Verstappen in het flashinterview na afloop. "Natuurlijk wil je een perfecte ronde rijden, maar dat is op dit circuit niet eenvoudig. De banden reageren nogal gevoelig. Het belangrijkste is dat ik de pole heb en voor het team is het goed dat we de eerste twee startposities hebben."
Meer uit Sport
RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
1 dag geleden