Verstappen pakt in China voor de vijfde keer dit jaar de pole
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft voor de vijfde keer dit jaar poleposition veroverd in de Formule 1. De drievoudig wereldkampioen van Red Bull was evenals in de vier voorgaande grands prix de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van China.
Zijn pole in de slotrace van 2023 in Abu Dhabi meegeteld, is het de zesde eerste startpositie op rij voor Verstappen en dat heeft hij nog niet eerder gepresteerd in de Formule 1.
Verstappen klokte 1.33,660 in zijn snelste ronde en daar kon geen rivaal aan tippen. Teamgenoot Sergio Pérez zette de tweede tijd neer, maar hij was ruim 3 tienden langzamer. Fernando Alonso reed in zijn Aston Martin de derde tijd.
Uitval in GP Australië
Het was de honderdste poleposition voor het team van Red Bull. De eerste was vijftien jaar geleden. Verstappen won nog nooit de hoofdrace in China, waar de Formule 1 na vijf jaar weer terug is. Door corona werd er sinds 2019 niet meer geracet in Shanghai.
De Limburger won eerder zaterdag de sprintrace op het circuit van Shanghai. Hij verstevigde met de verdiende 8 punten de leiding in het kampioenschap. De Limburger staat op 85 punten, 15 meer dan zijn teamgenoot Sergio Pérez. Verstappen was dit jaar al winnaar van drie races: Bahrein, Saudi-Arabië en Japan. In Australië viel hij uit door mechanische problemen.
Sainz gecrasht
De kwalificatierace lag in de tweede sessie (Q2) enige tijd stil na een crash van Carlos Sainz van Ferrari. Hij kwam bij het uitkomen van de laatste bocht richting start en finish te wijd uit en raakte in het gravel de controle kwijt. Hij gleed hard de boarding in en het opruimen van de brokstukken nam de nodige tijd in beslag.
Thuisrijder Zhou Guanyu kon het Chinese publiek niet verwennen met een spectaculair optreden. De rijder van Kick Sauber lag er na de eerste van de drie kwalificatiesessies al uit. Dat gold ook voor Lewis Hamilton van Mercedes, die in de sprintrace nog als tweede finishte.
Meer uit Sport
VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
16 minuten geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
3 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
22 uur geledenST ANDREWS (ANP) - Het Brits Open golf wordt in 2028 niet gehouden op Turnberry in Schotland, de golfbaan die eigendom is van de Amerikaanse president Donald Trump. De organiserende R&A koos voor de Royal Lytham & St. Annes in Engeland, meldt de BBC.
23 uur geleden