Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen pakt in China voor de vijfde keer dit jaar de pole

Verstappen pakt in China voor de vijfde keer dit jaar de pole

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft voor de vijfde keer dit jaar poleposition veroverd in de Formule 1. De drievoudig wereldkampioen van Red Bull was evenals in de vier voorgaande grands prix de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van China.

Zijn pole in de slotrace van 2023 in Abu Dhabi meegeteld, is het de zesde eerste startpositie op rij voor Verstappen en dat heeft hij nog niet eerder gepresteerd in de Formule 1.

Verstappen klokte 1.33,660 in zijn snelste ronde en daar kon geen rivaal aan tippen. Teamgenoot Sergio Pérez zette de tweede tijd neer, maar hij was ruim 3 tienden langzamer. Fernando Alonso reed in zijn Aston Martin de derde tijd.

Uitval in GP Australië

Het was de honderdste poleposition voor het team van Red Bull. De eerste was vijftien jaar geleden. Verstappen won nog nooit de hoofdrace in China, waar de Formule 1 na vijf jaar weer terug is. Door corona werd er sinds 2019 niet meer geracet in Shanghai.

De Limburger won eerder zaterdag de sprintrace op het circuit van Shanghai. Hij verstevigde met de verdiende 8 punten de leiding in het kampioenschap. De Limburger staat op 85 punten, 15 meer dan zijn teamgenoot Sergio Pérez. Verstappen was dit jaar al winnaar van drie races: Bahrein, Saudi-Arabië en Japan. In Australië viel hij uit door mechanische problemen.

Sainz gecrasht

De kwalificatierace lag in de tweede sessie (Q2) enige tijd stil na een crash van Carlos Sainz van Ferrari. Hij kwam bij het uitkomen van de laatste bocht richting start en finish te wijd uit en raakte in het gravel de controle kwijt. Hij gleed hard de boarding in en het opruimen van de brokstukken nam de nodige tijd in beslag.

Thuisrijder Zhou Guanyu kon het Chinese publiek niet verwennen met een spectaculair optreden. De rijder van Kick Sauber lag er na de eerste van de drie kwalificatiesessies al uit. Dat gold ook voor Lewis Hamilton van Mercedes, die in de sprintrace nog als tweede finishte.

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

2 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

7 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

8 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

10 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

11 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

21 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

22 uur geleden