Verstappen pakt in China voor de vijfde keer dit jaar de pole
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft voor de vijfde keer dit jaar poleposition veroverd in de Formule 1. De drievoudig wereldkampioen van Red Bull was evenals in de vier voorgaande grands prix de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van China.
Zijn pole in de slotrace van 2023 in Abu Dhabi meegeteld, is het de zesde eerste startpositie op rij voor Verstappen en dat heeft hij nog niet eerder gepresteerd in de Formule 1.
Verstappen klokte 1.33,660 in zijn snelste ronde en daar kon geen rivaal aan tippen. Teamgenoot Sergio Pérez zette de tweede tijd neer, maar hij was ruim 3 tienden langzamer. Fernando Alonso reed in zijn Aston Martin de derde tijd.
Uitval in GP Australië
Het was de honderdste poleposition voor het team van Red Bull. De eerste was vijftien jaar geleden. Verstappen won nog nooit de hoofdrace in China, waar de Formule 1 na vijf jaar weer terug is. Door corona werd er sinds 2019 niet meer geracet in Shanghai.
De Limburger won eerder zaterdag de sprintrace op het circuit van Shanghai. Hij verstevigde met de verdiende 8 punten de leiding in het kampioenschap. De Limburger staat op 85 punten, 15 meer dan zijn teamgenoot Sergio Pérez. Verstappen was dit jaar al winnaar van drie races: Bahrein, Saudi-Arabië en Japan. In Australië viel hij uit door mechanische problemen.
Sainz gecrasht
De kwalificatierace lag in de tweede sessie (Q2) enige tijd stil na een crash van Carlos Sainz van Ferrari. Hij kwam bij het uitkomen van de laatste bocht richting start en finish te wijd uit en raakte in het gravel de controle kwijt. Hij gleed hard de boarding in en het opruimen van de brokstukken nam de nodige tijd in beslag.
Thuisrijder Zhou Guanyu kon het Chinese publiek niet verwennen met een spectaculair optreden. De rijder van Kick Sauber lag er na de eerste van de drie kwalificatiesessies al uit. Dat gold ook voor Lewis Hamilton van Mercedes, die in de sprintrace nog als tweede finishte.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
2 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden