Verstappen overtreft zijn eigen verwachtingen
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft in de Grote Prijs van Hongarije zijn eigen verwachtingen overtroffen. Na een teleurstellende kwalificatie op zaterdag, waarin hij niet verder kwam dan de tiende plaats, hoopte de Nederlander in de race in de buurt van het podium te komen. Het werd zelfs de winst.
"Wie had dit durven zeggen toen we vanochtend opstonden?" zei Verstappen. "Ik niet in ieder geval. Ik hoopte dicht bij het podium te kunnen komen. De omstandigheden waren heel tricky, maar we hadden een heel goede strategie met pitstops op het juiste moment. Ik kon met veel jongens in gevecht gaan op de baan. Ik heb veel lol gehad."
Verstappen maakte in de race over zeventig rondes één foutje, vlak nadat hij Charles Leclerc was gepasseerd. De Nederlander raakte even de controle over zijn Red Bull-auto kwijt en spinde, maar na een ronde om z'n as (een '360') kon hij zonder schade de race vervolgen. "Dat was om de achterbanden een beetje op te warmen", zei Verstappen met een knipoog.
Meer uit Sport
PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
7 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
21 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
22 uur geleden