Verstappen overklast Leclerc en wint Grote Prijs op circuit Imola
IMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft evenals vorig jaar de Grote Prijs van Emilia-Romagna op zijn naam geschreven. De wereldkampioen in de Formule 1 was op het circuit van Imola dominant; hij leidde van start tot finish in zijn Red Bull.
Verstappen was wel veel dank verschuldigd aan zijn teamgenoot Sergio Pérez, die vrijwel de hele race op de tweede plaats lag en grote rivaal Charles Leclerc van Ferrari vakkundig ophield. De Nederlander won zaterdag ook al de sprintrace en noteerde zondag de snelste raceronde, zodat hij het maximale aantal punten scoorde.
Verstappen liep met zijn 22e grandprixzege flink wat punten in op leider Leclerc in het kampioenschap en klom in de tussenstand naar de tweede plaats. De Monegask maakte tegen het einde van de race een slippertje en moest een extra pitstop maken om zijn Ferrari van een nieuwe 'neus' te voorzien. Hij finishte als zesde. Leclerc heeft nog altijd een flinke voorsprong in de WK-stand, maar maakte voor het eerst dit seizoen mee dat Verstappen hem overklaste.
Goede start
In de sprintrace had Verstappen nog een belabberde start, maar in de hoofdrace trok hij razendsnel op en dook als eerste de bocht in. De wereldkampioen nam teamgenoot Pérez mee in zijn kielzog. Leclerc kwam minder goed weg en viel terug van de tweede naar de vierde plaats, want ook Lando Norris ging de WK-leider van Ferrari nog voorbij in zijn McLaren. Daarachter kwamen Daniel Ricciardo (McLaren) en Carlos Sainz (Ferrari) met elkaar in aanraking. Voor Sainz, die al vaker pech kende dit seizoen, betekende dat meteen het einde van de race.
Na vijf ronden achter de safetycar volgde de herstart en Verstappen behield vrij eenvoudig de leiding. Met Pérez op de tweede plaats kon het team de ideale strategie uitvoeren. De Mexicaan moest na zijn pitstop weliswaar Leclerc even voorbij laten gaan, maar kon met warmere banden al snel weer de tweede plaats overnemen.
Ondanks de voorspelling van regen waagden de coureurs allemaal een wissel naar de gladde droogweerbanden. Op de mediums bleef Verstappen in eerste positie en kon hij ronde na ronde zijn voorsprong uitbouwen, terwijl de door Red Bull tot 'minister van Defensie' benoemde Pérez niet toestond dat Leclerc hem kon inhalen. Tegen het einde van de race ging de Monegask zelfs in de fout en slipte van de baan. Het gevolg was dat Verstappen soeverein naar de zege kon rijden en Pérez al even comfortabel als tweede eindigde. Norris reed naar de derde plaats.
Meer uit Sport
ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
22 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.
1 dag geleden