Verstappen overklast Leclerc en wint Grote Prijs op circuit Imola
IMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft evenals vorig jaar de Grote Prijs van Emilia-Romagna op zijn naam geschreven. De wereldkampioen in de Formule 1 was op het circuit van Imola dominant; hij leidde van start tot finish in zijn Red Bull.
Verstappen was wel veel dank verschuldigd aan zijn teamgenoot Sergio Pérez, die vrijwel de hele race op de tweede plaats lag en grote rivaal Charles Leclerc van Ferrari vakkundig ophield. De Nederlander won zaterdag ook al de sprintrace en noteerde zondag de snelste raceronde, zodat hij het maximale aantal punten scoorde.
Verstappen liep met zijn 22e grandprixzege flink wat punten in op leider Leclerc in het kampioenschap en klom in de tussenstand naar de tweede plaats. De Monegask maakte tegen het einde van de race een slippertje en moest een extra pitstop maken om zijn Ferrari van een nieuwe 'neus' te voorzien. Hij finishte als zesde. Leclerc heeft nog altijd een flinke voorsprong in de WK-stand, maar maakte voor het eerst dit seizoen mee dat Verstappen hem overklaste.
Goede start
In de sprintrace had Verstappen nog een belabberde start, maar in de hoofdrace trok hij razendsnel op en dook als eerste de bocht in. De wereldkampioen nam teamgenoot Pérez mee in zijn kielzog. Leclerc kwam minder goed weg en viel terug van de tweede naar de vierde plaats, want ook Lando Norris ging de WK-leider van Ferrari nog voorbij in zijn McLaren. Daarachter kwamen Daniel Ricciardo (McLaren) en Carlos Sainz (Ferrari) met elkaar in aanraking. Voor Sainz, die al vaker pech kende dit seizoen, betekende dat meteen het einde van de race.
Na vijf ronden achter de safetycar volgde de herstart en Verstappen behield vrij eenvoudig de leiding. Met Pérez op de tweede plaats kon het team de ideale strategie uitvoeren. De Mexicaan moest na zijn pitstop weliswaar Leclerc even voorbij laten gaan, maar kon met warmere banden al snel weer de tweede plaats overnemen.
Ondanks de voorspelling van regen waagden de coureurs allemaal een wissel naar de gladde droogweerbanden. Op de mediums bleef Verstappen in eerste positie en kon hij ronde na ronde zijn voorsprong uitbouwen, terwijl de door Red Bull tot 'minister van Defensie' benoemde Pérez niet toestond dat Leclerc hem kon inhalen. Tegen het einde van de race ging de Monegask zelfs in de fout en slipte van de baan. Het gevolg was dat Verstappen soeverein naar de zege kon rijden en Pérez al even comfortabel als tweede eindigde. Norris reed naar de derde plaats.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.
27 minuten geledenBORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
7 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
18 uur geleden