Verstappen overklast Leclerc en wint Grote Prijs op circuit Imola
IMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft evenals vorig jaar de Grote Prijs van Emilia-Romagna op zijn naam geschreven. De wereldkampioen in de Formule 1 was op het circuit van Imola dominant; hij leidde van start tot finish in zijn Red Bull.
Verstappen was wel veel dank verschuldigd aan zijn teamgenoot Sergio Pérez, die vrijwel de hele race op de tweede plaats lag en grote rivaal Charles Leclerc van Ferrari vakkundig ophield. De Nederlander won zaterdag ook al de sprintrace en noteerde zondag de snelste raceronde, zodat hij het maximale aantal punten scoorde.
Verstappen liep met zijn 22e grandprixzege flink wat punten in op leider Leclerc in het kampioenschap en klom in de tussenstand naar de tweede plaats. De Monegask maakte tegen het einde van de race een slippertje en moest een extra pitstop maken om zijn Ferrari van een nieuwe 'neus' te voorzien. Hij finishte als zesde. Leclerc heeft nog altijd een flinke voorsprong in de WK-stand, maar maakte voor het eerst dit seizoen mee dat Verstappen hem overklaste.
Goede start
In de sprintrace had Verstappen nog een belabberde start, maar in de hoofdrace trok hij razendsnel op en dook als eerste de bocht in. De wereldkampioen nam teamgenoot Pérez mee in zijn kielzog. Leclerc kwam minder goed weg en viel terug van de tweede naar de vierde plaats, want ook Lando Norris ging de WK-leider van Ferrari nog voorbij in zijn McLaren. Daarachter kwamen Daniel Ricciardo (McLaren) en Carlos Sainz (Ferrari) met elkaar in aanraking. Voor Sainz, die al vaker pech kende dit seizoen, betekende dat meteen het einde van de race.
Na vijf ronden achter de safetycar volgde de herstart en Verstappen behield vrij eenvoudig de leiding. Met Pérez op de tweede plaats kon het team de ideale strategie uitvoeren. De Mexicaan moest na zijn pitstop weliswaar Leclerc even voorbij laten gaan, maar kon met warmere banden al snel weer de tweede plaats overnemen.
Ondanks de voorspelling van regen waagden de coureurs allemaal een wissel naar de gladde droogweerbanden. Op de mediums bleef Verstappen in eerste positie en kon hij ronde na ronde zijn voorsprong uitbouwen, terwijl de door Red Bull tot 'minister van Defensie' benoemde Pérez niet toestond dat Leclerc hem kon inhalen. Tegen het einde van de race ging de Monegask zelfs in de fout en slipte van de baan. Het gevolg was dat Verstappen soeverein naar de zege kon rijden en Pérez al even comfortabel als tweede eindigde. Norris reed naar de derde plaats.
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
3 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
5 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
5 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
7 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
7 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
8 uur geleden